Wycieraczki szyb samochodowych - o czym warto wiedzieć?

W trosce o komfort i bezpieczeństwo jazdy zaleca się regularną kontrolą stanu technicznego najistotniejszych elementów wyposażenia każdego samochodu. Jednym z elementów wymagających częstej kontroli są wycieraczki szyb samochodowych. To one bowiem zużywają się najszybciej, a ich wyeksploatowanie wpływa negatywnie na dobrą widoczność podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wymiana wycieraczek samochodowych na nowe powinna być przeprowadzona nie rzadziej niż dwa razy do roku. Szczególnie zalecana jest przed zimą oraz po jej zakończeniu. Po zaobserwowaniu pierwszych objawów zużycia piór wycieraczek należy rozejrzeć się za ich następcami. O zakupie nowych wycieraczek warto pomyśleć, kiedy w trakcie ich pracy na szybie pozostają smugi lub pojawią się niepokojące dźwięki w postaci piszczenia i skrzypienia w trakcie oczyszczania szyby samochodowej.

W zależności od marki oraz typu wycieraczki zakup nowych piór to wydatek rzędu od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. Biorąc pod uwagę częstotliwość wymiany wycieraczek, zapewnienie sobie dobrej widoczności przez szyby posiadanego samochodu nie kosztuje zatem zbyt wiele. Sam proces wymiany nie należy do skomplikowanych i przy doborze odpowiednich piór można samodzielnie wymienić wycieraczki w kilka minut.

Przed zakupem nowych piór warto sprawdzić zalecane przez producenta samochodu rodzaj i długości wycieraczek. Dostawcy części zamiennych w Polsce oferują trzy główne typy wycieraczek do samochodów. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajdziemy tradycyjne wycieraczki szkieletowe, wycieraczki płaskie i wycieraczki hybrydowe.

Klasyczne wycieraczki szkieletowe, zwane także przegubowymi znajdują zastosowanie w starszych pojazdach. W nowszych samochodach montowane są bardziej nowoczesne konstrukcje takie jak wycieraczki płaskie i hybrydowe.

W przypadku wątpliwości przy wyborze odpowiednich piór warto skorzystać z wyszukiwarki wycieraczek, którą znajdziemy w każdym, dobrym sklepie internetowym. Sprawnie działającą wyszukiwarkę wycieraczek znajdziemy między innymi w sklepie z wycieraczkami samochodowymi marki Dipp , który oferuje przyzwoite pióra wycieraczek w bardzo rozsądnej cenie.

dipp wyszukiwarka

Dzięki wyszukiwarce będziemy w stanie ustalić nie tylko odpowiednią długość piór, ale także rodzaj wycieraczki oraz właściwy typ zaczepu mocującego pióra do ramienia. Rekomendujemy zakup piór wycieraczek posiadających uchwyty montażowe dedykowane konkretnej marce i modelowi samochodu. Uniwersalne zaczepy mocujące stosowane w tanich produktach mogą być przyczyną wielu problemów zarówno podczas wymiany wycieraczek, jak i w trakcie codziennej eksploatacji samochodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here