Strój na motocykl

Sezon na jazdę motocyklem trwa od kwietnia do początku października. Oczywiście, jest to kwestia umowna, ponieważ wiele zależy od warunków atmosferycznych. Bez względu na porę roku motocyklista musi być odpowiednio wyposażony, by jazda jednośladem mogła przebiegać nie tylko w pełnym komforcie, ale i przy zachowaniu optymalnego bezpieczeństwa.

Kombinezon czy kurtka i spodnie?

Podczas jazdy miejskiej lepiej sprawdzają się spodnie skórzane na motocykl wraz z kurtką. Taki zestaw jest też lepszy w okresie letnim. Dlaczego warto kupować odzież na motocykl skórzaną? Ta jest bardziej odporna na ewentualne otarcia, cieszy się też lepszą żywotnością. Z drugiej jednak strony w ubraniu skórzanym ciało może się nazbyt przegrzewać, dlatego alternatywą może być strój tekstylny, z oddychającego materiału i specjalnymi wywietrznikami. Spory wybór można znaleźć na https://motoklan.pl/.

Kombinezon lepiej sprawdza się w podróży, szczególnie do jazdy motocyklami, które osiągają naprawdę zawrotne prędkości. Zwykle wybierają je zwolennicy tzw. ścigaczy, na motory turystyczne zazwyczaj lepsze są spodnie z kurtką.

Dobra jakość ubrania

Warto wiedzieć, że inwestycja w ubranie na motocykl nie jest mała. Prawdziwi fani posiadają nawet kilka kompletów i zakładają je w zależności od pogody czy trasy podróżowania. Wydatek na zestaw to co najmniej kilka tysięcy złotych, ale nie warto w tej kwestii oszczędzać. Tutaj sprawdza się zasada, zgodnie z którą za dobrą jakość trzeba zapłacić więcej.

Co istotne, nigdy nie należy kupować ubrań na motor używanych. Po pierwsze, wszystkie elementy odzieży powinny być dobrze dopasowane pod względem rozmiaru – kombinezon nie powinien być zbyt obcisły ani za luźny, to samo dotyczy spodni czy kurtki. Źle dobrane ubranie może krępować ruchy, co niekorzystnie wpływa na komfort jazdy, a nawet zachowane bezpieczeństwo na drodze. Ponadto, strój na motocykl z tzw. drugiej ręki może być uszkodzone, czego nie widać „gołym okiem”. Uszkodzenia mogą z kolei źle chronić ciało, co ma znaczenie nie tylko w czasie jazdy przy niesprzyjających warunkach pogodowych, ale także w razie kolizji czy groźnego wypadku.

Zawsze dobrze jest nabywać komplety od renomowanych producentów z wieloletnim doświadczeniem i światową renomą na rynku. Kombinezon „no name” będzie oczywiście tańszy, ale z całą pewnością nie jest wykonany z dobrych materiałów. Chodzi tutaj o materiał, który „oddycha”, jest termoaktywny, ale również chroni naszą skórę. Te najlepsze zestawy posiadają zresztą specjalne ochraniacze w newralgicznych miejscach, na przykład na biodrach czy kolanach. Zawsze świetnie sprawdza się wbudowany w strój na motocykl „żółw”, czyli ochraniacz na plecach kierującego motocykl.

Wybór ubrania na motor musi być dobrze przemyślany. Na szczęście dzisiaj z powodzeniem udaje się porównać różne oferty, korzystając chociażby z propozycji sklepów online. Warto z tej opcji korzystać – zakupy przez internet są tańsze, oferują nieograniczony asortyment, a w razie niedopasowania rozmiaru zawsze można w bezproblemowy sposób dokonać wymiany bądź zwrotu towaru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here