Firma Shoei słynie ze sportowych kasków motocyklowych, które od zawsze trudno porównywać z innymi, bo zwyczajnie jakość i wykonanie Shoei zwala z nóg.W 2014 projektanci i konstruktorzy kasków przeszli samych siebie i stworzyli kask, który jest idealny. Przed Państwem kask Shoei NXR.

Top of the top wśród kasków?

Dlaczego Shoei cieszy się tak dobrymi opiniami użytkowników i specjalistów branży motocyklowej? Dlaczego to on jest najbezpieczniejszy, a jego budowa pozwala na całkowicie swobodną jazdę? Dlaczego nie musisz się martwić o przegrzanie w trakcie jazdy? Odpowiedzią na te pytania jest budowa kasku i użyte do niego materiały, które zostały wykorzystane z myślą o bezpieczeństwie jazdy i dobrym samopoczuciu użytkowników.

Charakterystyka kasku Shoei NXR

  • Po pierwsze, kask Shoei NXR to następca kultowego już dzisiaj kasku XR 1100, także wyprodukowanego przez Shoei. Już o nim użytkownicy mówili, że jest idealny.
  • Po drugie, kask Shoei to nie jest model typowo wyczynowy, jest sportowy, ale nadaje się i świetnie sprawdza się także w codziennym użytkowaniu.
  • Po trzecie, kask wykonany jest z pięciowarstwowego kompozytu, a cała skorupa kasku jest bardzo lekka – to idealny kompromis między wygodą a bezpieczeństwem motocyklisty. W kasku zamontowany jest wyjątkowego rodzaju spoiler, który reguluje przepływy powietrza w środku i na zewnętrz. W ogóle cały system wentylacyjny to mistrzostwo świata! Kiedy odpowiednio ustawimy spoiler, to mamy gwarancję odciążonego karku.
  • Po czwarte, nowy kształt kasku, który wpływa na aerodynamikę. To bardzo ważne, ponieważ dzięki tej opcji i udoskonaleniu możemy przejechać naprawdę długi dystans bez zmęczenia.

Elementy konstrukcyjne to nie wszystko w kasku Shoei. Bardzo ważne są także materiały, z których został on wykonany. I tutaj wymienić należy takie jak:

  • wypełnienie EPS, które znajdziemy we wnętrzu, to materiały o zmiennej gęstości i twardości;
  • wyściółka, która dopasowuje się do kształtu głowy, również dzięki temu ruchy są swobodne;
  • zaślepki aerodynamiczne, którymi został wzbogacony system wentylacyjny;
  • plastikowa obudowa zamontowana tak, by w czasie ewentualnego wypadku nie uszkodzić okolic głowy i karku motocyklisty.

Kask Shoei NXR to kask, który cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. To wizjonerski kask, który idzie z duchem czasu i zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Nikogo raczej nie powinno dziwić, że japońska firma Shoei (https://shoei-kaski.pl/)po raz kolejny sprostała tym wysokim wymaganiom. Przecież od kilkunastu lat jest liderem na rynku motocyklowym. Warto dodać także, że shoei NXR to kask nie tylko sportowy, ale i codzienny. W codziennym użytkowaniu bardziej tradycyjnym motocyklistom może zabraknąć blendy, ale i na to Shoei znalazło rozwiązanie. Do kasku w każdej chwili można dokupić specjalny wizjer fotochromatyczny. Kask Shoei sprawdzi się w każdej sytuacji i sprawi, że jazda będzie jeszcze przyjemniejsza, swobodna, bezpieczniejsza. To kask na szybką jazdę, ekstremalne warunki i kask, który przetrwa wszystko. Nic więcej nie trzeba dodawać.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here