Lakierowanie felg jest bardzo interesującą technologią, która umożliwia każdemu zainteresowanemu skuteczne odnowienie posiadanych przez siebie felg i znaczną poprawę ich wyglądu, często przy minimalnych nakładach finansowych. Lakier do felg można nanosić w formie proszkowej lub też pod postacią wygodnego do użycia sprayu.

Możliwości domowej renowacji lakieru

Renowacja lakieru na felgach jest bardzo prosta i to nawet w domowych warunkach. Lakier do felg w sprayu jest niedrogim rozwiązaniem-przygotowanie około 4 felg wraz z kosztem lakierów bazowych i papieru ściernego będzie kosztowało około 100 złotych za komplet, podczas gdy wykonanie tych prac w profesjonalnym zakładzie może kosztować nawet do 300 złotych za jedną felgę. Widać więc istotną przewagę finansową, która daje „chałupnicza” metoda. Niemniej jednak wcale nie jest ona taka słaba, jak się nam może tutaj pierwotnie wydawać.

Konieczne będzie dokładne obejrzenie felgi i zweryfikowanie, jak wyglądają jej podstawowe elementy. Bardzo ważny jest również typ felgi, która ma być poddana renowacji. W przypadku felg stalowych zakres prac możliwych do wykonania i ich prostota jest o wiele większa niż ma to miejsce w popularnych „alusach”. Na pewno należy się zaopatrzyć w papier ścierny o zróżnicowanych parametrach oraz dodatkowo benzynę ekstrakcyjną, szpachle i inne podobne elementy

Jak zabrać się za robotę?

Na początku przed naniesieniem lakieru trzeba koniecznie postarać się o dokładne zeszlifowanie felgi. Szlifowanie wykonywane jest najczęściej z wykorzystaniem specjalistycznych papierów ściernych, najczęściej o parametrach 200-300, nie ma co żałować feldze!

Po zeszlifowaniu bardzo istotne jest pouzupełnianie wszystkich ubytków. Drobne rysy zginą w trakcie szlifowania, większe szpary trzeba wypełnić dokładnie szpachlą i znowu szlifować.

Odtłuszczanie i lakierowanie

Trzeba dokładnie oczyścić felgę przed nałożeniem powłoki lakierniczej. Jest to o tyle istotne, iż bez tego nie będzie możliwe dokładne naniesienie lakierów bazowych. Po odtłuszczeniu można zacząć nakładać lakier do felg.

Rozpoczyna się od nałożenia 2-3 warstw lakieru bazowego, którego warstwy muszą dokładnie wysychać przed nałożeniem! Po zrobieniu tego trzeba przystąpić do nakładania cieniutkich warstw lakieru kolorowego, który finalnie przykrywany jest lakierem do felg bezbarwnym.

Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here