Podróż motocyklem

W czasie dłuższej podróży można natknąć się na wiele niespodzianek, w tym również na różne dosyć nieprzyjemne sytuacje. Niestety trudno jest uniknąć wszystkich usterek, awarii, a także wypadków. Dlatego najlepiej skorzystać z różnych rozwiązań, które pozwolą na zminimalizowanie nieprzyjemnych konsekwencji tego typu zdarzeń.

Podróż motocyklem

Właściciele motocykli, którzy planują dłuższą wyprawę takim pojazdem, mogą skorzystać z kilku dostępnych opcji. Są one przydatne także na co dzień, jednak w przypadku dłuższej wyprawy, np. za granicę, mogą okazać się wręcz zbawienne. W takiej sytuacji rośnie szansa różnych awarii, wypadków i wydarzeń, które są często trudne do przewidzenia.

Assistance – także na motocykle

Ubezpieczenie assistance to doskonałe rozwiązanie dla osób, które wybierają się w dłuższą podróż. Nawet jeśli w trakcie takiej wyprawy nie dojdzie do żadnych wypadków i awarii, sam fakt posiadania ubezpieczenia zapewnia znacznie większy komfort psychiczny. Dzięki temu można spokojnie skoncentrować się na przyjemności z jazdy, czy na pięknych krajobrazach.

Dlatego warto zastanowić się nad wykupieniem assistance na Europę. Niestety takie ubezpieczenie nie będzie obejmować niektórych ciekawych krajów, takich jak Rosja, czy azjatycka część Turcji, jednak będzie wystarczające w czasie wyprawy do wszystkich państw położonych za zachodnią granicą. Czy opłacenie takiego ubezpieczenia ma rzeczywiście sens?

Warto pamiętać, że czasem nawet niewielka usterka taka, jak przepalona żarówka, czy przebita opona, mogą okazać się uciążliwym problemem, który popsuje wycieczkę. Zazwyczaj sytuacja nie staje się łatwiejsza, jeśli przebywamy poza granicami kraju. W takim przypadku możliwość szybkiego otrzymania profesjonalnej pomocy jest nieoceniona i sprawi, że wyjazd odbędzie się bez zbędnych stresów.

Osoby, które wykupią ubezpieczenie o szerszym zakresie otrzymają między innymi możliwość skorzystania z hotelu oraz z pomocy medycznej, co może okazać się wyjątkowo pomocne, jeśli dojdzie do poważniejszego wypadku, który będzie wymagał leczenia i rekonwalescencji.

AC na motocykle – dobra inwestycja

Auto Casco to kolejne ubezpieczenie, które może wydawać się zbędne. Wielu początkujących kierowców ma bardzo dobre zdanie o swoich umiejętnościach kierowania pojazdem. Niestety zdarza się, że bardzo przeceniają swoje umiejętności. W takiej sytuacji może dojść do dosyć poważnego uszkodzenia motocyklu. Jeśli uszkodzenie będzie spowodowane przez właściciela, ubezpieczenie AC pokryje koszty napraw.

Trzeba także liczyć się z tym, że AC nie zostanie wypłacone w każdej sytuacji. Nie dotyczy to między innymi przypadków, gdy kierowca motocykla znajdował się pod wpływem alkoholu lub nie miał przy sobie najważniejszych dokumentów, czyli dowodu rejestracyjnego danego pojazdu oraz prawa jazdy. Warto więc zdawać sobie sprawę z tego, że posiadanie AC nie zwalnia całkowicie z odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo i nie upoważnia do podejmowania ryzykownych zachowań.

W czasie dłuższej podróży szansa uszkodzenia pojazdu jest stosunkowo wysoka. Warto pamiętać, że to takiej sytuacji może dojść na skutek wielu przyczyn, w tym z powodu działania żywiołów, czy w wyniku zderzenia z dzikim zwierzęciem. Chociaż takie okoliczności wydają się mało prawdopodobne, nie da się ich przewidzieć, ani zabezpieczyć przed ich skutkami. Jednocześnie motocykle to pojazdy, których naprawa nie należy do najtańszych, dlatego posiadanie ubezpieczenia AC może w wielu przypadkach okazać się wyjątkowo pomocne.

Przed wykupieniem takiej polisy warto zapoznać się z ofertami co najmniej kilku różnych ubezpieczycieli, ponieważ można w ten sposób znaleźć bardziej korzystną propozycję z niższymi stawkami. Na koszt Auto Casco wpływa głównie wartość pojazdu, ale wielu ubezpieczycieli przyznaje także bardzo korzystne zniżki za bezszkodową jazdę. Taki fakt powinien być także dodatkową motywacją do ostrożniejszej jazdy.

Pamiętaj o słuchu

Dłuższy wyjazd będzie związany z dużą ilością czasu spędzonego na jeździe. Motocykle nie należą do najcichszych pojazdów. Możliwość znacznego pogorszenia lub całkowitej utraty słuchu to zagrożenie, z którego nie zdaje sobie sprawy wiele osób jeżdżących takimi pojazdami. Jest to problem, dotykający przede wszystkim osoby, które jeżdżą dużo i szybko.

Dlatego przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w odpowiednią ochronę uszu. W tym celu nie trzeba wcale inwestować w drogie kaski. Wystarczy zastosować stosunkowo niedrogie zatyczki do uszu. Jest to raczej prosty sposób, który umożliwia znaczną redukcję hałasu, wynikającego z pracy silnika, ale również z odgłosów powodowanych przez wiatr. Jednocześnie istotną zaletą zatyczek jest fakt, że nie blokują całkowicie dźwięków z otoczenia, dlatego ich używanie nie powoduje zagrożenia dla bezpieczeństwa osoby prowadzącej motocykl.

Warto pamiętać, że utrata słuchu spowodowana przez długą jazdę bez odpowiedniej ochrony jest nieodwracalna. Jednocześnie zapobieganie temu poważnemu problemowi jest stosunkowo proste i nie wymaga znacznych wydatków.

[Głosów:9    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here