motocykle

Motocykle mają bardzo wielu zagorzałych zwolenników. Każdy, kto decyduje się na zakup takiego pojazdu, powinien zwrócić uwagę na swoje bezpieczeństwo, a także komfort jazdy. W tym celu można zdecydować się miedzy innymi na wykupienie różnych dodatkowych ubezpieczeń.

motocykle

Jednocześnie każdy właściciel tego typu pojazdu zdaje sobie sprawę z konieczności zakupu takich akcesoriów jak kask, czy odpowiedni strój do jazdy. Wiele osób zapomina natomiast o tym, że częsta lub długa jazda motocyklem wymaga także właściwej troski o słuch, który jest narażony na trwałe uszkodzenie z powodu wysokiego poziomu hałasu.

Czy warto inwestować w assistance?

Ubezpieczenie assistance wielu osobom może wydawać się raczej zbędnym wydatkiem. W końcu poradzenie sobie z niewielką usterką nie stanowi tak dużego problemu. Jednocześnie istnieją sytuację, w których taki dodatkowy pakiet ubezpieczenia może okazać się wyjątkowo przydatny.

Ubezpieczenie assistance jest często wybierane przez osoby, które planują dłuższą trasę, także poza granicami kraju. Warto pamiętać, że można wykupić ten typ ubezpieczenia obowiązujący na terenie Europy. Właściciel motocykla, który zdecyduje się na tego typu rozwiązanie, otrzyma pomoc w każdym państwie, siedem dni w tygodniu i niezależnie od pory dnia. Niestety statystyki są nieubłagane i wyraźnie pokazują, że osoby, które wybierają motocykle jako środek transportu, stosunkowo często ulegają różnym wypadkom. Trzeba także brać pod uwagę takie sytuacje jak różnego rodzaju drobne usterki i awarie, które mogą okazać się dosyć problematyczne.

Jednocześnie przed wydaniem pieniędzy na ubezpieczenie assiastance warto dokładnie sprawdzić jego zakres, aby później nie przeżyć przykrego rozczarowania. Firmy, które oferują takie usług zazwyczaj wprowadzają kilka ograniczeń, dlatego użytkownik motocykla nie zawsze otrzyma pomoc. Dotyczy to między innymi sytuacji, gdy angażował się w różnego rodzaju próby sportowe. Często również pomoc nie zostanie udzielona, jeśli do awarii lub wypadku doszło poza drogami publicznymi.

Nie zmienia to jednak faktu, że wykupienie assiastance to rozwiązanie warte zastanowienia. Trzeba także pamiętać o tym, jak posiadanie takiego ubezpieczenia wpłynie na samopoczucie psychiczne. Na pewno brak stresu związanego z obawą przed awarią sprawi, że jazda stanie się znacznie przyjemniejsza.

AC – zalety i wady

Auto Casco to stosunkowo popularne, nieobowiązkowe ubezpieczenie. AC odpowiada za różne wydarzenia, które nie są objęte obowiązkowym OC. Dotyczy to między innymi wszelkich uszkodzeń spowodowanych przez nieznanych sprawców, a także przez zwierzęta. Biorąc pod uwagę jak często motocykle stają się ofiarą nieuważnych kierowców samochodów, warto ubezpieczyć się na wypadek, gdy nie uda się zidentyfikować sprawcy takiego wydarzenia.

Jednocześnie AC obejmuje także uszkodzenia, do których doszło za sprawą samego właściciela. Niestety dochodzi także do takich wydarzeń, zwłaszcza w przypadku początkujących kierowców. Do uszkodzenia pojazdu może dojść w czasie brawurowej, nieostrożnej jazdy, ale nie trzeba wcale zachowywać się w sposób zagrażający bezpieczeństwu, aby spowodować uszkodzenie. Do powstania zarysowań, czy wgnieceń może dojść nawet na parkingu, a koszt nawet takich stosunkowo prostych napraw jest dosyć wysoki.

Wykupienie AC na motocykl będzie szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla osób, które mogą zapłacić stosunkowo niską składkę. Wysokość składki będzie natomiast uzależniona przede wszystkim od wartości ubezpieczanego pojazdu. Dodatkowo można zyskać dzięki bezpiecznej, bezwypadkowej jeździe. Odpowiedzialność za kolizję będzie niestety wpływała niekorzystnie na koszty AC.

Kiedy AC nie zostanie wypłacone? Między innymi, gdy kierujący motocyklem znajdował się pod wpływem alkoholu, nie miał przy sobie niezbędnych dokumentów, a także jeśli dopuścił się rażącego niedbalstwa. Mimo tych ograniczeń warto zastanowić się nad wykupieniem AC. Należy przede wszystkim brać pod uwagę koszty różnych napraw. Może okazać się, że stosunkowo mało poważne wydarzenie stanie się przyczyną szkód, których naprawa przekroczy wartość samego pojazdu. W takim przypadku posiadacz AC znajdzie się w zdecydowanie lepszej sytuacji.

Warto zadbać o słuch

Poziom hałasu panującego w czasie jazdy motocyklem może osiągnąć bardzo wysoki poziom. Zazwyczaj za ten fakt obwinia się głównie głośną pracę silnika. Okazuje się jednak, że przy bardzo dużych prędkościach dodatkowym źródłem bardzo głośnych dźwięków jest wiatr.

Zagrożenie dla słuchu to problem, który jest dosyć często lekceważony przez osoby jeżdżące motocyklem. Tymczasem powolne pogorszenie słuchu następuje w sposób trudny do zauważenia. Dlatego łatwo zignorować ten problem.

W jaki sposób skutecznie chronić swoje uszy w czasie jazdy? Na rynku można znaleźć różne specjalne kaski, które zostały lepiej wyciszone. Jednocześnie jednak najprostszym rozwiązaniem pozostają zatyczki do uszu, które są dostępne w przystępnych cenach i gwarantują stosunkowo dobra ochronę uszu także w czasie szybkiej jazdy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here