Pięć firm kurierskich, które zdecydowanie warto znać

Rozwój Internetu i transportu sprawił, że w branży kurierskiej pojawiło się naprawdę wiele firm. Czasy, w których paczkę można było nadać i odebrać jedynie na poczcie, już dawno odeszły w zapomnienie. Na polskim rynku dostępne są usługi zarówno międzynarodowych kurierów, jak i firm z Polski. Sprawdź, którzy kurierzy cieszą się największym zainteresowaniem.

Poczta Polska

Choć Poczta Polska nie jest już jedynym graczem na rynku, to nadal świetnie radzi sobie w kwestii dostarczania przesyłek. Kurier Pocztex może odebrać paczkę od klienta, który dzięki temu może ją nadać bez wychodzenia z domu. Ponadto takie usługi są realizowane w naprawdę krótkim czasie. Kurier miejski może doręczyć przesyłkę już w kilka godzin na terenie np. tego samego miasta. Z kolei Pocztex w wersji krajowej oferuje dostawę w ciągu doby lub 48 godzin. W ofercie Poczty Polskiej istnieje możliwość odbioru paczki w domu, na poczcie, w punkcie Ruchu, na stacji Orlen lub w sklepie Żabka.

InPost

Polska firma InPost zdecydowanie zrewolucjonizowała lokalny rynek. Możliwość odebrania przesyłki kurierskiej w jednym z kilku tysięcy paczkomatów o dowolnej porze dnia szybko przypadło Polakom do gustu. W ten sposób nie trzeba czekać na kuriera w domu i można po prostu udać się do najbliższego punktu w pobliżu domu lub miejsca pracy. Ponadto paczkomaty i punkty nadania są dostępne nawet w mniejszych miejscowościach. InPost świadczy również klasyczne usługi kurierskie z dostawą pod wskazany adres.

DHL

Sporą popularnością wśród klientów serwisu Kurierovo.pl cieszy się również niemieckie przedsiębiorstwo logistyczne DHL. Firma działa na skalę międzynarodową, dlatego jest świetnym rozwiązaniem w przypadku osób wysyłających paczki do innych krajów. Kurier DHL bardzo często jest znacznie bardziej godny zaufania niż lokalne usługi pocztowe. Ponadto firma dostarcza również przesyłki na terenie Polski. W przypadku braku możliwości odbioru przesyłki w domu można udać się do jednego z wielu punktów DHL, które są dostępne nawet w małych miastach.

UPS

Amerykańskie przedsiębiorstwo umożliwia dostarczenie paczki do ponad 200 krajów. Ponad sto lat doświadczenia sprawia, że firma doskonale radzi sobie w nieustannie rozwijającej się branży kurierskiej. Oprócz przesyłek zagranicznych klienci mogą oczywiście również wysłać paczkę na terenie swojego kraju. Dla zwiększenia wygody w korzystaniu z usług UPS firma ma punkty nadania i odbioru przesyłki także w mniejszych miejscowościach. Jest to spore udogodnienie dla osób, które nie mogą nadać lub odebrać paczki w domu.

FedEx

Na polskim rynku działa także amerykańska firma FedEx, która bez problemu dostarczy każdą przesyłkę „od drzwi do drzwi”. Za pośrednictwem serwisu Kurierovo.pl można zamówić kuriera, który odbierze paczkę od klienta z domu lub innego wskazanego w formularzu adresu. Ponadto FedEx w dużej mierze opiera swoją działalność na przesyłkach lotniczych. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą szybko i bezpiecznie dostarczyć paczkę nawet do najodleglejszych zakątków świata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here