Auto detailing

Zadbany samochód to wizytówka każdego mężczyzny. Nie każdy ma jednak czas na to, aby regularnie odwiedzać myjnie samochodowe i pielęgnować swoje cztery kółka. Odpowiednia dbałość o lakier jest w naszym klimacie bardzo ważna. Duża wilgotność i zmienne warunki atmosferyczne sprawiają bowiem, że istnieje bardzo duże ryzyko powstania uszkodzeń. Uszkodzona powłoka lakiernica jest natomiast podatna na wystąpienie ognisk korozji. Wszelkie uszkodzenia i nawet najmniejsze zarysowania powinny być więc możliwie szybko usuwane i zabezpieczone odpowiednimi powłokami, np. twardym woskiem.

Jeżeli decydujemy się na samodzielne mycie i pielęgnację auta, wówczas należy pamiętać o wielu bardzo ważnych kwestiach. Nieprawidłowe obchodzenie się z chemią samochodową lub aplikatorami, może bowiem doprowadzić do powstania mikro zarysowań. Osoby, którym zależy na nieskazitelnym wyglądzie lakieru, powinny omijać również szerokim łukiem automatyczne myjnie samochodowe. Jeżeli nie masz czasu lub nie wiesz jak odpowiednio zadbać o piękny wygląd samochodu, z pomocą przychodzi auto detailing. Czym jest detailing samochodowy i co wchodzi w jego zakres?

Jak przywrócić blask swojemu autu?

W naszym kraju bardzo popularne są myjnie automatyczne i ręczne. Każdego dnia korzystają z nich tysiące kierowców. Nie należy się jednak oszukiwać – myjnia ręczna nie jest w stanie usunąć wszystkich zabrudzeń. Dzieje się tak, ponieważ brud wżera się bardzo często głębiej w lakier i do jego usunięcia potrzebna jest specjalistyczna chemia. Stężenie chemii w środkach używanych na myjniach ręcznych jest stosunkowo niskie. W związku z tym, usunięcie większych zabrudzeń jest znacznie utrudnione.

Jeżeli zależy nam na czystym i zadbanym lakierze, wówczas samochód warto powierzyć do auto spa Olsztyn. Jest to miejsce, w którym doświadczeni specjaliści zajmą się czystością naszego auta. Co bardzo istotne, nie chodzi w tym miejscu tylko o mycie i konserwację nadwozia. Firmy te, zajmują się również detailingiem wnętrza, czyli odpowiednim myciem i konserwacją foteli, szyb i deski rozdzielczej. Detailing oznacza więc bardzo dokładne mycie oraz konserwację samochodu i jego wnętrza, przy użyciu specjalistycznych preparatów.

Mycie i konserwacja nadwozia

Jednym z głównych zabiegów oferowanych przez auto spa, jest detalingowe mycie nadwozia. Choć sprawa wydaje się bardzo prosta, proces takiego mycia jest dość skomplikowany. Rozpoczyna się zazwyczaj od mycia wstępnego, którego zadaniem jest usunięciu widocznych zabrudzeń. Używana jest wówczas aktywna piania, która rozpuszcza brud i pomaga w jego usunięciu. Po spłukaniu aktywnej piany, następuje właściwe mysie auta. Najlepszy jest sposób na dwa wiadra, który minimalizuje ryzyko powstania mikro zarysować. Konieczne jest również wykonanie dekontaminacji i deironizacji. Służą one usunięciu z lakieru resztek smoły, asfaltu, czy żywic. Ostatnim etapem jest glinkowanie, które pozwala na usunięcie zabrudzeń niewidocznych dla oka. Podczas wizyty w auto spa, możemy również liczyć na bardzo dokładne umycie alufelg oraz opon.

Zadbany samochód

Detailing samochodowy pozwala również na odpowiednie zabezpieczenie lakieru przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Służą do tego celu różnego rodzaju woski i powłoki. W ostatnich latach na popularności w Polsce zyskały powłoki ceramiczne i polimerowe, które pozwalają na skuteczne zabezpieczenie karoserii przez długi okres czasu. W zależności od używanych produktów, po takim zabiegu nasz lakier jest zabezpieczony nawet do roku od aplikacji.

Polerowanie lakieru

Firmy zajmujące się auto detailingiem, mają w swoich ofertach również korektę lakieru. Jest to proces, polegający na spolerowaniu wierzchniej części lakieru w taki sposób, aby usunąć małe zarysowania oraz wypłowienia. Dzięki temu, nawet starszy samochód zyskuje nieskazitelny wygląd tak, jak przy wyjeździe z salonu. Oczywiście nie wszystkie rysy da się usunąć, dlatego w pierwszej kolejności konieczna jest odpowiednia konsultacja z pracownikami auto spa.

Detailing wnętrza

Niezwykle często zdarza się, że wnętrze naszego samochodu jest brudne i nieprzyjemnie pachnące. W takim przypadku, warto skorzystać z detailingowej pielęgnacji wnętrza. Możemy tutaj zaliczyć przede wszystkim bardzo dokładne odkurzanie całego samochodu, pranie tapicerki, podsufitki i dywaników, konserwację tapicerki skórzanej, czy nałożenie odpowiednich preparatów na elementy plastikowe wnętrza. Po wykonaniu takiej usługi, wnętrze naszego samochodu stanie się nieskazitelnie czyste i pachnące.

Jak wybrać odpowiednie car spa?

Na mapie naszego kraju możemy znaleźć tysiące firm zajmujących się detailingiem samochodowym. Przy wyborze odpowiedniego miejsca, powinniśmy kierować się przede wszystkim doświadczeniem danego przedsiębiorstwa. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że usługa wykonana zostanie prawidłowo, a efekt będzie więcej niż zadowalający. Do takiej firmy możemy zaliczyć auto spa Nano Clinic Olsztyn https://nanoclinic.pl/mycie-premium/, które w swojej ofercie posiada nie tylko auto detailing, ale również inne usługi, służące poprawie wyglądu samochodu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here