Wszyscy motocykliści z utęsknieniem czekają na wiosnę i czynią do tego nowego sezonu stosowne przygotowania. Jednym z akcesoriów, jaki warto odświeżyć w swojej garderobie na motor jest kask. Jeśli jesteś wśród tych fanów jednośladów, którzy się z tym zgadzają – powinieneś się baczniej przyjrzeć propozycji Shoei nxr.

Dlaczego kask Shoei nxr to dobry pomysł na wiosenny zakup? Konstrukcja

Przede wszystkim, jego nowa konstrukcja zapewnia idealne dopasowanie – jeśli dobrze wybierzesz rozmiar (a jest w czym wybierać) nie będzie żadnych luźnych obszarów czy ucisków prowadzących do migreny. Wybierz dobry wymiar, a możesz mieć wtedy pewność, iż Shoei nxr będzie idealnie pasować.

Zewnętrzna powłoka wykonana jest z kompozytowego materiału Advanced Integrated Matrix Shoei (AIM). Ta tajemnicza nazwa przekłada się na warstwę wzmocnioną włóknami organicznymi, pomiędzy dwiema twardymi warstwami z włókna szklanego. To solidne zabezpieczenie Twojej głowy w czasie wiosennych wojaży!

Natomiast wewnętrzna powłoka to podwójna warstwa, EPS o wielu gęstościach. I choć EPS to po prostu pewien rodzaj polistyrenu, to w wersji Shoei nxr są tu wykorzystane starannie zaprojektowane warianty, aby kask mógł skutecznie absorbować wstrząsy.

Wewnątrz znajduje się wyściółka piankowa, która całe szczęście jest:

  • wyjmowana,
  • łatwa do utrzymania w czystości,

Jest bardzo dobrze przemyślana, dlatego perfekcyjnie łączący dopasowanie i wygodę. Najbardziej wewnętrzna warstwa Shoei nxr jest wieloczęściowa i konfigurowalna – dzięki czemu odpowiednio amortyzuje wnętrze.

Shoei nxr – sporo funkcjonalności na wiosenne przejażdżki

Celem projektantów tego modelu było zapewnienie lepszej widoczności podczas jazdy i trzeba przyznać, że ten cel został osiągnięty. Zaktualizowany system to także przykład idealnego uszczelnienia. Idąc, dalej warto wspomnieć, iż ten kask motocyklowy został wyposażony w zdejmowaną zasłonę podbródka, co pozwala zmniejszyć hałas i turbulencje, a także jest wyposażony we wkładkę pinlock, co pomaga uniknąć zaparowania w chłodniejsze, wiosenne dni.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo motocyklisty warto zwrócić uwagę na system EQRS ( Emergency Quick Release System), który pozwala ratownikom na usunięcie dolnych części kasku, aby pomóc poszkodowanemu w wypadku bez zdejmowania kasku. To niezbędne dla ułatwienia oddychania i dostępu do dróg oddechowych.

Z Shoei nxr poczujesz się lekko i przyjemnie!

Cztery przednie otwory wentylacyjne Shoei nxr są obsługiwane indywidualnie, a sześć tylnych otworów wentylacyjnych jest kontrolowanych przez jedną przesuwaną klapkę. Co więcej, Shoei nxr jest komfortowo cichy – co jak wiadomo w trakcie użytkowania jest niezwykle ważne.

Polubisz wiosenne przejażdżki z Shoei nxr również ze względu na:

  • idealne dostosowanie
  • łatwość obsługi
  • komfort noszenia
  • aerodynamikę

Ten kask będzie zatem odpowiednim wyborem dla motocyklistów szukających bezpieczeństwa, komfortu i niezawodności. Z nim wiosenne przejażdżki będą jeszcze przyjemniejsze -warto się o tym przekonać osobiście!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here