Skórzany kombinezon dla motocyklisty – jak wybrać idealny model?

Zakup skórzanego kombinezonu motocyklowego powinien być przemyślany. Dobry wybór zapewnia wysoki komfort noszenia, a co ważniejsze wpłynie pozytywnie na nasze bezpieczeństwo. Zanim zdecydujemy się na konkretny model warto się zastanowić jaki styl jazdy zamierzamy uprawiać.

Skórzane kombinezony motocyklowe dla profesjonalistów i amatorów

Posiadacze motocykli dzielą się na dwie grupy:

  • jeżdżących profesjonalnie,
  • preferujących przejażdżki rekreacyjne.

To jaką jazdę preferujemy będzie miało duży wpływ na zakup konkretnego kombinezonu. Jazda wyczynowa zdecydowanie częściej wiąże się z niebezpiecznymi sytuacjami. Profesjonalny motocyklista często odwiedzający tory wyścigowe przy wyborze stroju powinien kierować się przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa. W sytuacji, kiedy preferujemy jazdę rekreacyjną, możemy więcej uwagi poświęcić komfortowi noszenia wybranego kombinezonu.

Jaki kombinezon wybrać?

Profesjonalni motocykliści przekonują, że w przypadku takiej odzieży jak kombinezony motocyklowe dobrze jest postawić na modele skórzane. Są one znacznie trwalsze niż wersje tekstylne, zapewniają lepszą aerodynamikę, a także spełniają zadanie ochronne w przypadku różnego rodzaju wypadków, które dla zapalonych motocyklistów są chlebem powszednim.

Wśród kombinezonów skórzanych dominują dwa rodzaje – w sklepach znajdziemy:

  • modele jednoczęściowe,
  • i kombinezony składające się z dwóch części (kurtka + spodnie).

To, który z nich wybierzemy będzie zależało od naszych potrzeb. Znawcy przekonują, że kombinezony dwuczęściowe są o wiele bardziej wygodne od modeli jednoczęściowych. Zdecydowanie łatwiej jest je założyć i zdjąć, co ma duże znaczenie, kiedy nosimy kombinezon przez cały dzień. W przypadku wersji jednoczęściowej można mówić o mniejszym komforcie, ale z drugiej strony o wyższym poziomie bezpieczeństwa.

Dwuczęściowy kombinezon ma swoje słabe punkty – nie stanowi on dobrej ochrony lędźwiowego odcinka kręgosłupa i brzucha, co przy wypadku może mieć tragiczne konsekwencje. Model jednoczęściowy zabezpiecza całe ciało. Dobrej jakości skóra chroni przed mniejszymi i większymi urazami, stabilizuje również pozycję motocyklisty.

Grunt to dopasowanie

Każdy kombinezon motocyklowy powinien być idealnie dopasowany. I nie chodzi tu wcale o kwestie estetyki. Przylegający do ciała strój zwiększa bezpieczeństwo noszącej go osoby. Należy zatroszczyć się o odpowiedni rozmiar kombinezonu, a także o jego krój. Inne modele przeznaczone są dla kobiet, inne zaś dla mężczyzn. Przy wyborze skórzanego kombinezonu nie należy oszczędzać. Warto jest go potraktować jako inwestycję w swoje bezpieczeństwo.

[Głosów:26    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here