Rolnictwo w internecie

Zakup części maszyn rolniczych, internetowe sklepy z ekologiczną żywnością czy też videoblogi z prowadzonych prac na gospodarstwie. Internet oraz rolnictwo już dawno się ze sobą zaprzyjaźniły i razem mają się świetnie, oboje czerpiąc z tego sporo korzyści. Internet daje rolnictwu dodatkowe korzyści, a rolnictwu dodaje internetowi sporo kolorytu.

E-handel częściami

Przeglądając wyszukiwarkę Google bez trudu znajdziemy kilkanaście, jeśli nie kilkaset, sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą części do maszyn rolniczych. To w tym momencie ogromny rynek generujący kilka milionów obrotu rocznie. A przecież ciągle jest to rynek w fazie wzrostu.

Części maszyn rolniczych nie należą do najtańszych o czym doskonale wie każdy, kto choć raz przeprowadzał remont ciągnika. W przypadku wielu marek ciągników i maszyn otrzymanie części w okolicznym sklepie z akcesoriami rolniczymi jest bardzo trudne. Stąd tak duży rozwój sieci sklepów internetowych oferujących asortyment części rolniczych. Wygodna dostawa do domu, szeroki wybór oraz konkurencyjne ceny przyciągają coraz większą ilość rolników.

Ekologiczne jarmarki

Nie tylko rynek części maszyn rolniczych rośnie w bardzo szybkim tempie. Jeszcze większy przyrost obserwowany jest przez ekspertów analizujących rynek tak zwanych e-marketów. Sklepy te oferują żywność pochodzącą bezpośrednio od rolników. Wiele z nich oferuje możliwość bezpośredniego odbioru u rolnika co dla wielu osób na co dzień mieszkających w dużych miastach stanowi dodatkową atrakcję.

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie tematyką ekologicznych upraw i zdrowego jedzenia. Nie dziwi więc również wzrost popytu na ekologiczne markety, w których można zamówić produkty naturalnie uprawiane. Produkty te cechuje mniejsza zawartość szkodliwej chemii, gwarancja świeżości oraz dużo lepszy smak, w porównaniu z produktami do zakupienia w marketach.

Wymiana spostrzeżeń

Internet to nie tylko handel. Oprócz możliwości zakupu części do maszyn czy też sprzedaży swoich produktów, rolnicy bardzo chętnie korzystają z blogów, forów czy też grup dyskusyjnych gdzie mogą powiększać swoją wiedzę oraz wymieniać się spostrzeżeniami z innymi.

W sieci znajdują się zarówno portale należące do największych wydawnictw rolniczych, gdzie w komentarzach trwają prawdziwe dyskusje na konkretny temat. Istnieją także grupy i fora tematyczne. Najwięcej z nich znajdziemy na Facebooku. Najpopularniejszymi są grupy takie jak Rolnictwo, Rozmowy o rolnictwie czy Jestem hardkorem, jeżdżę traktorem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy warto naprawiać opony?
Następny artykułŁańcuchy śniegowe dla dużych samochodów
Jacek
Od lat pasjonuje się motocyklami, a niedawno postanowiłem założyć swojego bloga, gdzie dzielę się swoją wiedzą o motorach. Pierwszy motor: WSK125, aktualnie: BMW R 1200 RT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here