Preparat do regeneracji silnika

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju dodatki do silnika oraz do oleju silnikowego. Wielu kierowców myśli już nie tylko o wymianie oleju, ale także stosuje liczne środki, które mają zredukować zużycie paliwa oraz spalanie oleju. Można sięgnąć także po preparaty poprawiające właściwości smarne olejów lub służące regeneracji silnika. Czy warto wybierać takie produkty?   

Olej silnikowy, a dodatki do oleju

Najczęściej wybieranym dodatkiem do oleju silnikowego jest preparat do regeneracji silnika. Istotą jego działania jest tworzenie specjalnej warstwy ochronnej. Warstwa ta ma za zadnie chronić powierzchnie tarcia oraz newralgiczne elementy silnika. Dzięki niej tarcie metalu jest znacznie zmniejszone. O zastosowaniu preparatu tego rodzaju mogą myśleć kierowcy, którzy chcą uniknąć kosztownych napraw. Preparat do regeneracji silnika zabezpiecza części jednostki napędowej przed dalszym zużyciem, wyrównuje pracę silnika i sprzyja utrzymaniu ciśnienia sprężania na odpowiednim poziomie. Są to niezaprzeczalne korzyści. Jeśli dodamy do tego, że taki specyfik ułatwia rozruch zimnego silnika, redukuje poziom zużycia paliwa i zmniejsza zużycie oleju, na pewno z łatwością dojdziemy do wniosku, że powinien to być niezbędny produkt dla każdego kierowcy.

Nie tylko preparaty do regeneracji silnika

Rzecz jasna regeneracja silnika to nie wszystko, co mogą zapewnić dodatki do oleju. Nie ulega wątpliwości, że warto dbać o silnik w samochodzie, ale równie istotna jest dbałość również o inne podzespoły. Środki poprawiające właściwości smarne można stosować także w przypadku skrzyń biegów. Dodatek do oleju skrzyni biegów zapewnia skuteczną regenerację tego mechanizmu i chroni go przed nadmiernym zużyciem. Jego stosowanie jest odczuwalne dla kierowcy, ponieważ zmiana biegów staje się łatwiejsza i bardziej płynna, a wibracje i hałasy emitowane przez mechanizm skrzyni biegów zostają zredukowane. Produkt ten można stosować także do regeneracji tylnych mostów i reduktorów.

Dodatki do paliwa i ich właściwości

Często stosowanym rozwiązaniem jest również dodatek do paliwa, którego zadaniem jest oczyszczenie układu zasilania paliwem. Preparat ten usuwa zanieczyszczenia z wtryskiwaczy paliwa oraz z komory spalania. Podobnie jak wspomniany środek do regeneracji silnika, uszlachetniacz do paliwa również zmniejsza zużycie paliwa i ułatwia rozruch zimnego silnika. Utrzymanie czystości układu redukuje poziom ryzyka powstawania awarii, które w przypadku wtryskiwaczy bywają szczególnie kosztowne. Obydwa preparaty mogą być stosowane razem, dla uzyskania najlepszego efektu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here