Opony zimowe

Wybieranie opon zimowych do samochodu to dla wielu kierowców jeden z ważniejszych zakupów dokonywanych co kilka lat. Opony mają wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ odpowiadają za przyczepność auta do nawierzchni jezdni. Dodatkowo mają duży wpływ na to, czy jazda samochodem jest komfortowa. Dobre opony mogą pracować ciszej, co zdecydowanie zwiększa komfort jazdy, szczególnie na długich trasach. Decydując się na kupienie nowego ogumienia na sezon zimowy warto dowiedzieć się jak wybrać to najlepsze.

Bieżnik opony zimowej – czy ma znaczenie?

Jednym z czynników, który ma wpływ na jakość i pracę opony ma jej bieżnik. Wybierając opony zimowe takie jak https://noweopony.pl/opony/falken, warto zwrócić uwagę na to jaką rzeźbę ma bieżnik. W sezonie zimowym doskonale sprawdza się bieżnik kierunkowy i asymetryczny. Sprawnie radzą sobie na śniegu oraz błocie. Dodatkowo bieżnik asymetryczny doskonale odprowadza wodę spod kół, dzięki czemu zmniejsza ryzyko występowania niebezpiecznego zjawiska na drodze, zwanego aquaplaningiem. Dostępne są również opony o bieżniku symetrycznym, które jednak na sezon zimowy nie są najlepsze. Zdecydowanie lepiej radzą sobie w sezonie letnim, w którym warunki na drogach są łatwiejsze.

Jak wybrać producenta opon zimowych?

Decydując się na kupienie nowych opon do samochodu warto znaleźć miejsce, w którym można zrobić bezpieczne zakupy. Sklep internetowy z oponami, to miejsce, gdzie można zakupić wysokiej jakości opony zimowe, które będą wyróżniać się trwałością i odpornością na nierównomierne ścieranie.  Warto wiedzieć, że na jakość ogumienia wpływ ma producent. To właśnie dlatego lepiej zdecydować się na kupienie ogumienia pochodzącego od znanego i cenionego producenta, by mieć pewność, że jest przygotowane do pracy w trudnych warunkach. Dodatkowo znaczenie ma cena. Im niższa cena, tym mniejszą jakość ma guma, z której wykonane zostały opony. Szukanie najtańszych opon nie jest więc najlepszym rozwiązaniem, ponieważ szybko się zniszczą i konieczna będzie kolejna wymiana.

Dopasowanie opon do samochodu – o czym warto pamiętać?

Wybierając się na zakupy trzeba pamiętać o tym, że opony powinny być dopasowane do rodzaju samochodu. Trzeba więc zapoznać się z zaleceniami producenta auta, by dowiedzieć się jaki indeks nośności i prędkości powinna mieć opona, by zapewniać bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Zwracając uwagę na wyżej wymienione szczegóły bez trudu można znaleźć opony na sezon zimowy, które będą działać sprawnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here