pokrowiec

Wyjątkowo dużą ilość czasu spędzamy obecnie w swoich samochodach, jadąc do pracy, odwiedzając znajomych oraz w wielu innych okolicznościach. Wielu ludzi pije w nich kawę lub napoje gazowane, a niektórzy nawet spożywają posiłki. Poza tym samochody wykorzystywane są do przewożenia zwierząt domowych oraz sprzętu sportowego. W związku z tym tapicerka siedzeń samochodowych możesz zostać dość szybko zabrudzona.

W celu uniknięcia plam, brudu, zużycia oraz przetarcia możesz kupić specjalne pokrowce samochodowe na siedzenia. Dane akcesoria pomagają w zachowaniu porządku i czystości siedzeń samochodowych oraz są wyjątkowo przydatne w przypadku samochodów, z których kierowca korzysta na porządku dziennym, wliczając w nie samochody firmowe, taksówki oraz samochody rodzinne. Poza tym są one znacznie tańsze niż fabrycznie montowana tapicerka oraz mogą zostać bez jakiegokolwiek problemu wymienione.

W zależności od materiału produkcyjnego pokrowce samochodowe wykonane są z tkaniny, sztucznej skóry, a nawet ze skóry naturalnej oraz futra. Pokrowce ze skóry naturalnej oraz futra są wersją najdroższą. Skórzane pokrowce samochodowe dodają wnętrzu atrakcyjnego wyglądu. Z kolei pokrowce futrzane stosowane są w sezonie zimowym, zwłaszcza w krajach o długich i mroźnych zimach. Najtańsze są pokrowce tkaninowe, przez co można je wymieniać co kilka lat. Wszystkie wymienione wyżej pokrowce są zazwyczaj sprzedawane parami (wyłącznie na przednie siedzenia) lub w zestawach (na wszystkie siedzenia znajdujące się w kabinie pasażerskiej).

Pokrowce samochodowe mogą być także uniwersalne lub przeznaczone do konkretnego modelu samochodu (szyte na miarę). Pokrowce uniwersalne występują często w formie koszulek. Te tanie pokrowce pasują do każdego modelu samochodu, jednak nie chronią siedzeń przed zabrudzeniem. Pokrowce szyte na miarę produkowane są zgodnie ze wszystkimi specyfikacjami pojazdu i wyglądają jak akcesoria fabryczne. Poza tym dane pokrowce mogą poprawić parametry robocze siedzeń poprzez zapewnienie większego wsparcia lędźwiowego i bocznego lub posiadają nawet funkcję masażu. Kolejna kategoria to pokrowce samochodowe dla zwierząt domowych. Te praktyczne akcesoria wykonane są w formie hamaków, szerokich mat lub miękkich skrzynek, które nie tylko chronią Twoje siedzenia, ale i także zwierzaka, zwłaszcza niewielkie rasy psów.

Porady dotyczące wyboru pokrowców samochodowych w sklepie internetowym Autoczescionline24.pl

Pamiętaj, że jeśli Twój samochód wyposażony jest w boczne poduszki powietrzne zamontowane w oparciach przednich siedzeń, musisz kupić pokrowce samochodowe umożliwiające aktywację poduszek powietrznych – posiadają one specjalne otwory lub klapki na poduszki oraz oznaczenie SRS lub Airbag na ich bokach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here