Nie tylko dla szpanu

Szczęśliwi posiadacze i użytkownicy jednośladów bardzo dbają o to, by ich maszyny wyglądały jak marzenie czyszcząc je, upiększając różnymi dodatkami. Nie zapominają jednak o tym, że ważna jest również kwestia bezpieczeństwa. Jedną z rzeczy, które mają wielkie znaczenie właśnie dla bezpiecznej jazdy są odpowiednio dobrane opony.

Dobór opon zależy jedynie od rodzaju motocykla, ale również od techniki jazdy i przeznaczenia motoru. Warto dobrze wiedzieć jakie opony założyć, by jazda była komfortowa i bezpieczna.

Dla każdego coś miłego.

Na rynku praktycznie każdy sklep z oponami, zarówno te klasyczne jak i internetowe kuszą motocyklistów posiadanym towarem. Nieliczne jednak sklepy takie jak opony-outlet.pl wiedzą, czego naprawdę miłośnicy dwóch kółek potrzebują. Można zauważyć, że do najchętniej poszukiwanych opon motocyklowych należą te, które umożliwiają szybką, sportową jazdę. To wiąże się z bardzo dużą popularnością motocykli sportowych. Już od pierwszych cieplejszych dni, do późnej jesieni, jeśli tylko pozwala pogoda można spotkać wielu miłośników szybkiej jazdy. Potrzebują oni specjalnie opracowanych opon, które zapewnią odpowiednią przyczepność przy większych prędkościach. Przy budowie takich opon zastosowana jest najnowsza technologia rodem z torów wyścigowych. Pozwala ona rozwijać duże prędkości przy jednoczesnym dość dużym komforcie jazdy. Najczęściej spotyka się opony typu slick, lub też semi – slick, które charakteryzują się bardzo dużą przyczepnością do nawierzchni.

Dla kochających długie przejażdżki posiadaczy chopperów oraz cruiserów producenci opon oferują ogumienie wzmocnione, które pozwala na pokonywanie większych odległości przy jednoczesnym dobrym prowadzeniu maszyny nawet pod sporym obciążeniem. Tego rodzaju opony nie nadają się do dłuższej jazdy z wielką prędkością, ale zapewniają duży komfort jazdy przy prędkości tzw. turystycznej.

Jednymi z najchętniej kupowanych opon do motocykla są opony uniwersalne, które doskonale się sprawują zarówno do jazdy po mieście jak i w niedługie trasy. Te opony posiadają również określenie turystyczne i charakteryzują się doskonałymi własnościami jezdnymi na różnego rodzaju nawierzchni oraz w różnych często zmieniających się warunkach atmosferycznych. Opony te cieszą się uznaniem również z powodu doskonałego komfortu jazdy jaki zapewniają.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here