5 pomysłów na podróż motocyklem po Europie

W dzisiejszym świecie podróż często jest czymś niedostępnym. Powodowane jest to głównie przez prędkość życia, narzucana przez nieustannie rozwijającą się technologię. Fakt ten sprawia, iż ludzie mają bardzo mało czasu na różnego rodzaju przyjemności, w tym na podróż motocyklem po Europie. Jeżeli mowa o tej części świata, to należy wręcz wspomnieć o miejscach wartych uwagi, bowiem jest ona bardzo ładną częścią świata. Poniżej przedstawione przykłady mogą zachęcić osoby planujące wypoczynek przy zwiedzaniu.

5 POMYSŁÓW NA PODRÓŻ MOTOCYKLEM PO EUROPIE

1. ISLANDIA
Bardzo ciekawą propozycją będzie z pewnością Islandia. Jest to wyspa przede wszystkim „pozbawiona” wszelkiego rodzaju fabryk, przemysłu. Pisząc to należy mieć na uwadze fakt, iż istnieje tam wiele miejsc, które są naturalne, niezmienione. Zwiedzając ją na motocyklu możemy tym bardziej poczuć jej niesamowity klimat. Zwiedzać można miejsca od gór Landmannalaugar po rozległe, bazaltowe wybrzeże na wschodzie kraju. Gratka dla miłośników natury.

2. MAZURY
Wcale nie trzeba opuszczać kraju, aby ujrzeć zapierające dech w piersiach widoki. Mowa o Mazurach, bowiem jest to potocznie nazywana Kraina Wielkich Jezior. Nie bez powodu Polska słynie z tego miejsca. Na motocyklu można zwiedzać wzdłuż i wszerz szerokie wybrzeża tej krainy i zatrzymywać się fotografując to miejsce. 

3. CHORWACJA
Kraj ten jest celem bardzo wielu turystów, nie tylko z Polski. Wielu z nich jedzie do Chorwacji, aby wypocząć, jednak są również osoby, które wolą pozwiedzać. Wybierając się w trasę motocyklem do Chorwacji, należy wziąć pod uwagę cenę, bowiem jest ona na średniej półce. Dodatkowym atutem tego miejsca jest dobrze rozwinięta infrastruktura, która często decyduje o tym, czy wybrać się gdzieś czy nie. Piękne, malownicze widoki, rozległe plaże i kolor wody morskiej powinien przekonać nie jednego miłośnika podróży krajobrazowych. Zwłaszcza, gdy jedziemy na jednośladzie, możemy odczuć piękno tego regionu Europy.

4. WŁOCHY
Na liście najciekawszych miejsc w Europie nie może też zabraknąć przepięknego miejsca, jakim są Włochy. Przejeżdżając wzdłuż tego kraju, można cieszyć się zapierającymi dech w piersiach widokami górzystymi, które są niezmienione od wielu wieków. Dodatkowo, można poznać infrastrukturę dawnych rzymian, którzy pozostawili po sobie wiele cudów ówczesnej architektury. Jest to bowiem również gratka dla miłośników zabytków.

5. HOLANDIA
Ostatnim na liście musi się wręcz znaleźć Holandia. Jest to kraj, w którym przepiękne krajobrazy oraz styl życia mieszkańców, potrafi wciągnąć nie tylko na czas pobytu na urlopie. Wcale nie trzeba wyszukiwać specjalnie miejsc, które warto odwiedzić. Wjeżdżając do tego kraju od razu przywitani zostaniemy widokami, które zazdrości nie jeden mieszkaniem innego państwa. Jest to prawdziwa gratka dla miłośników podróży motocyklowych.

Powyższe wyprawy można albo zrealizować od A do Z z miejsca naszego zamieszkania, albo skorzystać z oferty, jakie ma np. jakaś miejscowa wypożyczalnia motocykli.

[Głosów:12    Średnia:1.9/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNie tylko dla szpanu
Następny artykułNa co zwrócić uwagę podczas kupowania używanego motocykla?
Jacek
Od lat pasjonuje się motocyklami, a niedawno postanowiłem założyć swojego bloga, gdzie dzielę się swoją wiedzą o motorach. Pierwszy motor: WSK125, aktualnie: BMW R 1200 RT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here