Motocykle elektryczne dla dzieci – czy to dobry pomysł?

0
498

Każdy rodzic doskonale wie jak aktywne i skore do różnych zabaw jest dziecko. Gdy ma już wystarczającą ilość lat by usiąść za sterami pierwszej prawdziwej maszyny, zastanawiamy się jaka powinna ona być. Zazwyczaj decydujemy się sprezentować dziecku elektryczny samochodzik lub spalinowego gokarta, jednak w obecnych czasach coraz popularniejsze stają się elektryczne jednoślady. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie i warto kupić dziecku taki pojazd?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Decyzja by kupić pociesze na prezent coś na czterech kółkach jest podyktowana troską o bezpieczeństwo. Istnieje o wiele mniejsza szansa wywrotki i zrobienia sobie krzywdy. Jednak wcale nie oznacza to, że elektryczne motocykle są niebezpieczne. Nad wszystkim czuwa elektroniczny sterownik, który nie dopuszcza do nadmiernych przyspieszeń, a także nie pozwala na rozwijanie zbyt dużych prędkości. Dlatego też możemy być pewni, że jeśli dziecko opanowało już umiejętność utrzymania równowagi podczas jazdy na rowerze, poradzi sobie tez doskonale z elektrycznym jednośladem. Dzięki zastosowaniu elektronicznego sterowania można osiągnąć pełną kontrolę nad mocą, z możliwością blokowania wykorzystywania pełnego potencjału maszyny. Na stronie https://sklep.mefo.pl/228-motocykle-elektryczne możemy znaleźć wiele cennych informacji o elektrycznych motocyklach dla dzieci i nie tylko.

Wstęp do samodzielności

Za 10-20 lat poruszanie się elektrycznymi pojazdami będzie naszą codziennością. Warto więc już teraz prezentować dziecku wzorce, które będą stanowiły jego rzeczywistość w dorosłości. Umiejętność prowadzenia elektrycznego jednośladu przyda się na każdym etapie życia. Od wieku 14 lat możliwe jest uzyskanie prawa jazdy kategorii AM, które uprawnia do jazdy skuterami po drogach publicznych. Gdy dziecko będzie mieć obycie z takim pojazdem, będzie mogło już na etapie końca szkoły podstawowej samodzielnie dojeżdżać na zajęcia, robiąc to całkowicie bezpiecznie. Jeżeli więc chcemy, by nasza pociecha szybko stała się mobilna, co jest dziś niezbędnym warunkiem dla osiągnięcia samodzielności życiowej, warto oswajać ją od najmłodszych lat z elektrycznymi jednośladami.

Obsługa elektrycznego motocykla jest bardzo prosta, sprowadza się do regularnego ładowania baterii za pomocą prądu z gniazdka. Sposób jazdy jest identyczny jak na skuterze, z dwoma klamkami hamulca przedniego i tylnego na kierownicy, oraz manetką przyspieszenia. Dodatkowo każda maszyna posiada przełącznik trybów jazdy, pozwalający na ograniczanie mocy i przyspieszenia w zależności od potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here