Monitoring GPS kontra GSM w Twoim aucie

0
1655

Szukając innowacyjnych technologii, które mają pomóc nam w pilnowaniu własnego samochodu, nie możemy przejść obok jednych z najpopularniejszych obecnie modułów. Wykorzystując technologię GPS, możemy nie tylko zabezpieczyć pojazd przed ewentualną kradzieżą, ale również sprawić, że po prostu sami będziemy w stanie przeanalizować swoją jazdę. Na tej podstawie posiadamy opcję wyciągania logicznych wniosków obniżających koszt podróżowania, co z pewnością wpłynie na nasze rachunki ze stacji benzynowej lub nawet od mechaników. Czy jednak moduł GPS nie jest już przestarzałą technologią i powinien on z czasem odejść do lamusa? Co powinno pojawić się zamiast tego popularnego elementu wyposażenia?

Przedstawiamy moduł GSM, który coraz częściej pojawia się w rozbudowanych ofertach. Z przyjemnością przedstawimy najpopularniejsze opcje i koszty związane zarówno z eksploatacją danego urządzenia i jej zaletami. Oczywiście nie zapominajmy, że moduł GPS w dalszym ciągu jest podstawową bazą wszystkich systemów nawigacji i prawdopodobnie przez wiele lat nie ulegnie to zmianie.

GPS kontra GSM

Główną różnicą jest fakt, że moduł GPS inaczej pobiera informacje niż moduł GSM. Z GPSem możemy mieć problem w budynkach, gdzie po prostu sygnał jest zakłócany, gdy pojawia się zachmurzenie lub zalesienie. Moduł GSM jednak nie będzie działać w miejscach z ograniczonym zasięgiem. Jak widać, obydwa rozwiązania mają mnóstwo wad i zalet, które warto wykorzystać – najlepiej łącząc obydwie propozycje. Na szczęście większość urządzeń oferuje zarówno odbiornik GPS, jak i moduł na karty SIM, który umożliwia eksploatację GSM. Jeśli chcesz poznać koszt zakupu i użytkowania takich rozwiązań, sprawdź dalszą część materiału.

Koszt zakupu i montażu

Klasyczny moduł GPS możemy podzielić na dwie propozycje. Pierwsza to oczywiście model wbudowany, który będzie znajdować się bezpośrednio w częściach samochodu i zasilany będzie przy pomocy akumulatora i drugi, czy bezprzewodowe zewnętrzne urządzenie. Każdy bez wątpienia jest w stanie wyróżnić mnóstwo wad i zalet obydwu propozycji, dlatego zawsze należy wziąć pod uwagę koszty eksploatacji i zakupu. Moduł GPS rozbudowany w obsługę GSM będzie droższy. Nic zaskakującego, w końcu jest to rozbudowana technologia. Potrzebuje on również aktywnej karty SIM, gdyż w jakiś sposób musi się łączyć z nadajnikami, by system był w stanie określić konkretny kierunek jazdy i połączenie. Koszty samego użytkowania są stosunkowo niewielkie, więc nie musimy się tym przejmować. Otrzymujemy jednak naprawdę przydatne funkcjonalności.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.satisgps.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here