samochód dla kobiety - jak wybrać?

Wybór odpowiedniego samochodu dla kobiety, nie jest wcale takim prostym zadaniem. Taki samochód oprócz tego, że musi być sprawny mechanicznie, musi również dobrze się prezentować, jaki i nie być zbyt duży. Wtedy łatwiej jest kobiecie nim zaparkować w mieście.

Jakie cechy powinno posiadać auto dla kobiety?

Wielkość auta – kobiety zdecydowanie wolą niewielkie samochody, takie żeby sprawnie i komfortowo mogły poruszać się po mieście. Jest im po prostu łatwiej przyzwyczaić się do prowadzenia takiego pojazdu. Mniejszym autem jest również zdecydowanie łatwiej zaparkować, co ma znaczenie. Czujniki parkowania w kobiecym samochodzie będą dodatkową zaletą.

Ekonomiczność – wiele kobiet nie znosi tankować swojego samochodu, są też takie którym to nie do końca wychodzi. Kobiety wybierają auto ekonomiczne po to, żeby rzadko jeździć na stację benzynową, jak i po to żeby zaoszczędzić.

Bezpieczność – jest to cecha, na którą zwracają szczególną uwagę kobiety. Zwłaszcza matki, które w samochodzie przewożą swoje dzieci. Kobiety jeżdżą bezpieczniej, w przeciwieństwie do mężczyzn. Kobiety podczas zakupu auta sprawdzają, czy posiada poduszki powietrzne czy jak wypada w crash testach.

Przeczytaj też: http://www.autopasje.pl/jak-kupic-dobry-samochod/

Przystosowanie dla dzieci – gdy w samochodzie mają być przewożone w fotelikach dzieci, kobieta będzie szukała samochodu, który posiada system mocowania Isofix.

Duży bagażnik – jeżeli kobieta nie posiada dzieci, nie musi kupować auta z dużym bagażnikiem. Gdy posiadamy dzieci, często wozimy ze sobą duże zakupy, dziecięce ubrania na zmianę czy inne niezbędne przedmioty – pojemny bagażnik się przyda. Samochód powinien być uniwersalny.

Komfort – każda kobieta poszukuje auta, które będzie wygodne. Jakich dodatków szukać w aucie, żeby mieć pewność, że samochód będzie odpowiedni? Po pierwsze auto powinno posiadać klimatyzację, która jest nieoceniona w upalne dni. Kolejna ważna rzecz to radio, wiele kobiet nie wyobraża sobie prowadzenia auta bez muzyki w tle. Do tego auto powinno posiadać wygodne fotele, lusterka elektryczne, czujnik parkowania, centralny zamek na pilota oraz elektrycznie opuszczane szyb.

Wygląd – ładny design samochodu to podstawa dla kobiety. Auto przecież musi dobrze się prezentować. Nie tylko linia samochodu się liczy, ale i jego kolor. Kobiety zdecydowanie częściej decydują się na zakup samochodu w wyrazistych, nietypowych kolorach. Są również kobiety, które zdecydowanie bardziej wolą ciemne samochody, takie też są stylowe, jednak posiadają jedną wadę – na ciemnym kolorze widać wszystkie zarysowania i zabrudzenia.

Źródło: https://www.autoelegance.pl/

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here