rękawice motocyklowe

Solidne, dobrej jakości rękawice to obowiązkowe wyposażenie każdego motocyklisty. Wśród miłośników tych jednośladów dużą popularnością cieszą się rękawice motocyklowe Trilobite, które cechuje wyjątkowa trwałość oraz komfort użytkowania. Na co zwracać uwagę podczas wyboru rękawic na motocykl? Jakie cechy powinny posiadać, by dobrze spełniały swoją rolę?

Skuteczna ochrona dłoni

Podstawowym zadaniem rękawic na motor jest ochrona dłoni i rąk w razie upadku. Muszą więc być wykonane z trwałych, solidnych materiałów, które zapewnią bezpieczeństwo strefom uszkodzenia i kostkom. Rękawice motocyklowe Trilobite wyprodukowane są między innymi ze skóry bydlęcej i koziej oraz włókien aramidowych. Dzięki temu są zarówno mocne, jak i elastyczne oraz oddychające. Rękawiczki motocyklisty powinny być również wyposażone w dodatkowe ochraniacze w najbardziej narażonych na kontuzje i uszkodzenia miejscach, takich jak zewnętrzne krawędzie dłoni, paliczki, nadgarstki, czy złączenia kości śródręcza. W tych obszarach rękawice mogą posiadać wzmocnienia, na przykład w postaci kilku warstw materiału i protektorów. W rękawicach motocyklowych Trilobite występują ochraniacze z mocnego kevlaru oraz dodatkowej warstwy skóry.

Warto pamiętać, że rękawice ochraniają dłonie nie tylko podczas wypadku. W czasie jazdy na motocyklu skóra jest nieustannie narażona na uciążliwe warunki i różne przeciwności, takie jak wiatr, mróz, piasek, czy drobne, odpryskujące kamienie. Dobre rękawice zapewnią bezpieczeństwo i komfort jazdy niezależnie od takich czynników. Model rękawic należy dobrać do swoich konkretnych potrzeb. Inne sprawdzą się w czasie jazdy turystycznej, a inne podczas wyczynów sportowych lub ekstremalnych. Jeśli chodzi o rękawice motocyklowe Trilobite oferta jest bardzo szeroka, dlatego niemal każdy miłośnik jednośladów będzie w stanie znaleźć produkt dla siebie.

Komfort i wygoda w każdych warunkach

Rękawice dla motocyklisty muszą być solidne i trwałe, ale nie powinny ograniczać swobody ruchów. Nie mogą utrudniać dostępu do przełączników i dźwigni sprzęgła oraz hamulców, a także przeszkadzać w zachowaniu kontroli nad pojazdem. Dlatego godni zaufania producenci rękawic dbają o to, by były komfortowe nawet podczas wielogodzinnej jazdy. Rękawiczki powinny być także praktyczne. W celu poprawienia wygody użytkowania w rękawicach motocyklowych Trilobite zastosowano elastyczne wstawki i panele, a także ściągacze ułatwiające zakładanie. Profesjonalne rękawice posiadają również opuszki palców, które umożliwiają korzystanie z ekranów dotykowych, czy też paski odblaskowe zwiększające widoczność na drodze.

[Głosów:1    Średnia:1/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSamochodowe systemy nawigacyjne
Następny artykułWybierz profesjonalne części samochodowe!
Jacek
Od lat pasjonuje się motocyklami, a niedawno postanowiłem założyć swojego bloga, gdzie dzielę się swoją wiedzą o motorach. Pierwszy motor: WSK125, aktualnie: BMW R 1200 RT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here