Stabilność i łatwe manewrowanie mają kluczowe znaczenie w czasie użytkowania przyczepy. W osiągnięciu takiego efektu mogą pomóc różne elementy, w tym również dodatkowe koła podporowe. Czy warto zdecydować się na montaż takich części?

Zalety kół podporowych

Dodatkowe koła mają korzystny wpływ na stabilność przyczepy. Jest to ważne, kiedy musimy zaparkować przyczepę na nierównym terenie. W takiej sytuacji koło podporowe nie tylko podniesie stabilność, ale pomoże w odciążeniu pozostałych elementów konstrukcji.

Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest łatwiejsze manewrowanie przyczepą. Zamontowanie dodatkowego koła może okazać się pomoce w przypadku czynności takich jak zdejmowanie i zaczepianie przyczepy na haku, a także przy wykonywaniu wszystkich pozostałych manewrów.

Nowoczesne rozwiązania oraz funkcje

Na rynku dostępne są także nowoczesne koła, które wyposażono w różne dodatkowe funkcje, na przykład w wagę. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu w każdej chwili można sprawdzić masę przyczepy w trakcie prowadzenia załadunku. Dzięki kołom podporowym z wagą można w prosty sposób uniknąć przeciążenia.

Innym interesującym rozwiązaniem są koła podporowe wyposażone we własny napęd. Dzięki dodatkowemu napędowi można łatwiej manewrować przyczepą, a także zmieniać jej położenie bez konieczności podpinania do pojazdu.

Kiedy warto montować koła podporowe?

Zamontowanie kół podporowych nie jest obowiązkowe, więc każdy może podjąć decyzję, czy potrzebuje takiego elementu. Na pewno jest to przydatne rozwiązanie w przypadku częstego korzystania z przyczepy, zwłaszcza w trudnym, nierównym terenie. W takiej sytuacji dodatkowe koła nie tylko ułatwiają manewrowanie, ale mogą również zapobiegać wywróceniu się przyczepy na dużych nierównościach.

Oczywiście bardzo duże znaczenie ma zainwestowanie w odpowiedni produkt. Koła spełnią swoją funkcję pod warunkiem, że będą właściwie dopasowane. Istotna jest przede wszystkim ich trwałość oraz maksymalne obciążenie. W przypadku ciężkich przyczep najlepiej zainwestować w koła metalowo-gumowe, które dobrze znoszą duże obciążenia. Dostępne są również koła produkowane z tworzyw syntetycznych, które nadają się jedynie do lekkich przyczep. Ważny jest także sposób montażu wybranego koła, na przykład automatyczny lub półautomatyczny.

Koła podporowe do przyczep znajdziesz na Unitrailer.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here