Czy warto wybrać skup aut używanych

Skup aut stanowi pewną alternatywę dla komisu samochodowego. Jego popularność rośnie przede wszystkim wśród właścicieli starszych i bardziej wyeksploatowanych pojazdów. Warto zatem nieco bliżej przyjrzeć się zasadom działania skupu aut. Podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty kolejnych punktów skupu.

Zasada działania skupu aut

Zasady działania skupu aut są banalnie proste. Tego typu punkt skupuje używane pojazdy, opierając się na wycenie rzeczoznawcy. Do głównych zalet takich punktów należy fakt, że są one otwarte w zasadzie 7 dni w tygodniu. Co więcej, sprzedając auto, możemy liczyć, że pracownicy skupu odbiorą je spod naszego domu. To duże udogodnienie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Szybka transakcja to znak rozpoznawczy firm działających jako skupy pojazdów. Doskonałym przykładem skupu, który działa w ten sposób, jest Car Gryf.

Czy opłaca się sprzedać auto do skupu?

Skup aut nabywa pojazdy w celu ich dalszej odsprzedaży lub rozebrania na części. Tak więc kupując od nas auto, chce na nim zarobić. W tym momencie większości osób zapala się lampka ostrzegawcza. Może to bowiem oznaczać, że skup zaoferuje nam zaniżoną cenę za pojazd. Dlatego warto wybierać tylko znane i dosyć duże skupy aut. Dobrym tego przykładem jest skup aut w Goleniowie. Więcej informacji o nim znajdziecie na stronie https://cargryf.pl/skup-aut/goleniow/. Jak pokazują statystyki, duże skupy aut są w stanie zaoferować swoim Klientom nawet 90% wartości rynkowej samochodu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę szybkość realizacji transakcji oraz płatność gotówką, to możemy mówić o atrakcyjnej ofercie. W przypadku sprzedaży innymi kanałami Sprzedający zazwyczaj uzyskują ofertę w wysokości maksymalnie 75% wartości pojazdu. Różnica jest znacząca.

Dlaczego nie warto wybrać komisu?

Wiele osób myśląc o sprzedaży pojazdu, kieruje pierwsze kroki do komisu. Niestety w komisie nie możemy liczyć na szybką finalizację transakcji. Komis samochodowy zazwyczaj nie jest nabywcą aut. Pełni on rolę pośrednika, który dopiero po znalezieniu Klienta finalizuje transakcję. Ponadto kwestią dyskusyjną jest także cena pojazdu. Komis chce jak najbardziej zbić cenę, aby szybko sfinalizować transakcję i otrzymać prowizję od sprzedaży. Gdzie w tym wszystkim jest interes Sprzedającego? Zapewne na ostatnim miejscu.

Kryteria wyboru skupu aut

Wybierając skup aut, warto się kierować jego wielkością. Duże firmy mogą zagwarantować przejrzyste zasady działania oraz nie mają problemu z szybką wypłatą pieniędzy. Renomowane skupy udostępniają wszystkie informacje swoim Klientom na stronie internetowej. Tak jest w przypadku skupu Car-Gryf, o którym możecie przeczytać więcej na stronie https://cargryf.pl/skup-aut/choszczno/. Duże skupy korzystają z pomocy licencjonowanych rzeczoznawców samochodowych. Dzięki temu zyskujecie pewność, że Wasze auto zostanie wycenione w sposób rzetelny.

Skup aut używanych to właściwe miejsce do szybkiej sprzedaży auta po cenie jak najbardziej zbliżonej do rynkowej. Niemniej jednak przed wyborem usług konkretnej firmy trzeba wykazać się czujnością i zweryfikować jej rzetelność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUżywane Mercedesy – wybierz swój model
Następny artykułAlternator – zbiór przydatnych informacji
Jacek
Od lat pasjonuje się motocyklami, a niedawno postanowiłem założyć swojego bloga, gdzie dzielę się swoją wiedzą o motorach. Pierwszy motor: WSK125, aktualnie: BMW R 1200 RT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here