Czas zacząć przygotowania motocykli do sezonu letniego

Motocykliści zawsze czekają na moment, kiedy po mroźnej zimie na nowo pojawi się słoneczna pogoda. Wtedy będzie można wziąć swoją maszynę i ruszyć na pierwszą wyprawę po przerwie. Otwarcie sezonu jest pięknym momentem dla fanów dwóch kółek. Jednak pamiętaj, że przed wyjazdem należałoby zrobić przegląd swojego sprzętu. Zadbaj o sprawność maszyny. Od tego zależy bezpieczeństwo twojej osoby oraz innych uczestników.

Wiosenne porządki

Pierwszym krokiem powinno być przede wszystkim wyczyszczenie maszyny. Dlaczego? To pozwoli zobaczyć, jaki jest faktycznie stan techniczny motocykla. Wówczas zobaczysz przykładowo, czy nie pojawiają się żadne wycieki. Wszystko jest wtedy o wiele bardziej widoczne dzięki, czemu diagnoza jest o wiele łatwiejsza oraz dokładniejsza.

Wymiana oleju

Podczas przeglądu technicznego motocykla dochodzi do wykonywania wielu czynności mających polepszyć stan maszyny. Jednym z najważniejszych jest sprawdzenie oleju. Jest ona bardzo istotny podczas jazdy. Jeśli zbagatelizujesz tę kwestię, wtedy możesz być przekonany, że problemy z motocyklem mogą pojawić się bardzo szybko. Wymiana oleju jest zawsze proponowana na każdym przeglądzie u mechanika. Jednak należy mieć na uwadze, że nie jest to wielce skomplikowana czynność i można to równie dobrze zrobić we własnym zakresie. To, co potrzebujesz w tym zakresie, znajdziesz przykładowo tutaj (https://sklep.motorfun.pl/zestawy-olejowe-c-302.html ).

Wymiana filtrów

Wymiana filtrów

To kolejna bardzo ważna kwestia, która powinna być załatwiona przed pierwszym wyjazdem po dłuższej przerwie. Jeśli posiadasz papierowe filtry, wówczas zaleca się je po prostu wymienić na nowe, ponieważ nie masz możliwości ich wyczyszczenia. W przypadku, kiedy dysponujesz gąbkowym filtrem, wtedy wystarczy go jedynie przeczyścić i naoliwić. W tym celu również możesz skorzystać ze specjalnych środków pomocnych przy naoliwieniu i czyszczeniu gąbkowego filtra.

Bardzo ciężko jest się pogodzić z nadejściem zimy, jednak odpoczynek jest potrzebny każdemu. Okres przed rozpoczęciem sezonu jest idealnym czasem na to, aby w końcu zatroszczyć się o wizerunek oraz o stan techniczny swojej maszyny. Bardzo często nie ma na to chwili podczas trwania sezonu. Wtedy każdy chce się cieszyć jak najdłużej z jazdy. Jednak kiedy pojawia się przerwa, wówczas warto, jest wykorzystać porę i zadbać należycie o swoją maszynę. Dlaczego? Jeśli chcesz, aby długo tobie posłużyła, wtedy nie ma innego sposobu, jak cykliczne przeglądy i naprawy! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie odwiedź stronę (https://sklep.motorfun.pl).

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here