Cechy dobrej kurtki motocyklowej

Motocykle są pasją wielu ludzi. Jazda na nich daje tyle emocji i frajdy, że nawet kobiety chętnie się na to decydują. Pomimo niebezpieczeństwa może być to wspaniała rozrywka oraz hobby. Gdy jednak decydujemy się na jazdę na motocyklach, musimy również zaopatrzyć się w stosowne ubrania. Jednym z ważniejszych elementów są oczywiście kurtki motocyklowe. Poza bezpieczeństwem, jakie dają one podczas jazdy, stanowią także ważną część stylu każdego motocyklisty. Dlatego na runku dostępnych jest tak wiele różnego rodzaju kurtek przeznaczonych do jazdy na motocyklu. Jakie powinny one posiadać cechy oraz jak najlepiej je konserwować? Oto kilka podpowiedzi!

Cechy dobrej kurtki motocyklowej

Jaka powinna być kurtka motocyklowa

Najważniejszym elementem tego ubrania powinny być ochraniacze. Są one zazwyczaj wszyte pod materiał kurtki, dzięki czemu zapewnione jest nam dodatkowe bezpieczeństwo i jednocześnie wygoda. Ponadto, kurtki wykonane ze skóry naturalnej są trwałe i odporne na wszelkie zdarcia oraz zniszczenia. Kolejną ważną cechą jest wentylacja. Kurtki motocyklowe skórzane mogą nam to zapewnić, ponieważ bez problemu przepuszczają powietrze. Natomiast kurtki tekstylne powinny posiadać dodatkowy materiał, który również ułatwia wentylację. Motocyklistom nie straszne są nawet trudne warunki pogodowe, ale membrana w tego rodzaju kurtkach może stanowić dodatkowe zabezpieczenie. Chroni ona przed deszczem i zapewnia ciepło. Podczas wybory kurtki musimy również zwrócić uwagę na trwałość. Tu znów najlepsze będą kurtki motocyklowe wykonane ze skóry naturalnej. Gdy będą one odpowiednio konserwowane, mogą służyć nawet kilku pokoleniom. Wybierając taką kurtkę warto także kierować się wygodą oraz wyglądem. Nic tak nie zakłóci radości jazdy, jak niewygodne ubranie. Dlatego ważna jest odpowiednia przymiarka. Jeśli zaś chodzi o wygląd, to kurtka motocyklowa jest zakupem na lata, a więc warto, by jej styl nam odpowiadał.

Właściwa konserwacja

Odpowiednie użytkowanie przedłuży „życie” naszym ubraniom. Tak samo jest także z kurtkami motocyklistów. Już przed pierwszym użytkowaniem warto wmasować w kurtkę specjalną pastę do skór. Gdy pominiemy ten krok, kurtka może szybko stracić połysk i miękkość. Aby zapobiec pęknięciom, warto czasem wykorzystać do pielęgnacji wosk pszczeli lub wazelinę. Stworzy ona na ubraniu warstwę ochronną, która zapobiec może przemakaniu i wchłanianiu wody. Można również wykorzystać specjalne aerozoly w sprayu, które dodatkowo chronią kurtkę przed zabrudzeniami. Odpowiednia konserwacja umożliwi nam długie użytkowanie kurtki, której wygląd będzie niezmienny przez wiele lat.

[Głosów:5    Średnia:2.8/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSklep dla motocyklistów
Następny artykułCzym jest napęd osi w samochodzie?
Jacek
Od lat pasjonuje się motocyklami, a niedawno postanowiłem założyć swojego bloga, gdzie dzielę się swoją wiedzą o motorach. Pierwszy motor: WSK125, aktualnie: BMW R 1200 RT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here