motor

Zima w tym roku nie należała do typowych polskich zim. Było ciepło i dosyć deszczowo. Bardziej tegoroczna zima przypominała jesień. Może to dlatego, tak wielu motocyklistów można było spotkać na polskich drogach po za sezonem.

Chociaż podróżowanie zimą na motocyklu jest czasami niezbyt dobrym pomysłem ze względu na niskie temperatury, które szybko przyczyniają się do wychłodzenia naszego organizmu. No i trzeba uważać na oblodzone drogi. Łatwo wpaść w poślizg. Niemniej jednak, zima się kończy – mamy już przecież luty. A więc za jakieś dwa miesiące zaczniemy sezon motocyklowy.

Zwykle większość motocyklistów już teraz zacznie przygotowania do sezonu zaczynając od zakupu odpowiednich opon, wymiany oleju czy też ogólnego sprawdzenia stanu faktycznego motocyklu. Jeśli po przeglądzie zauważymy, że nasze opony motocyklowe są już mocno „wysłużone” warto zainwestować w nowe. Gdzie je zamówić? Na przykład przez internet albo w sklepie motocyklowym. Osobiście polecam Ci zakupy przez internet ze względu na niższe ceny. Do tego kupowanie opon przez internet jest łatwiejsze i wygodniejsze – musimy tylko znać właściwy symbol. Jeżeli idzie o zmiany opon motocyklowych możemy to zrobić albo sami albo też po prosić naszego mechanika o pomoc. Korzystanie z autoryzowanych serwisów moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem ze względu na bardzo wysokie koszta robocizny.

Rodzaje opon motocyklowych są różne – zaczynając od tych, które są przeznaczone na odpowiednie pory roku a kończąc na osobistych preferencjach. Możemy zakupić szerokie albo bardzo wąskie opony – wszystko zależy – jak wspomniałam wcześniej od nas samych. Kiedy już przejdziemy przez odświeżenie naszego motocyklu i będzie on gotowy do jazdy możemy zacząć planować wycieczki. Możliwości jest tak wiele.

Najpierw warto zwiedzić Polskę. Na takie wycieczki zachęcam Cię do zabrania ze sobą jakiegoś towarzysza. Czy to innego motocyklistę czy też plecaczek – czyli swoją drugą połówkę. Wypad na motocyklu na weekend brzmi obiecująco. A co z tymi wszystkimi osobami, które nie mają jeszcze prawa jazdy bardzo chciałaby mieć swój motor? Tutaj z pomocą przychodzą motory, które mają mniejsze silniki i do ich prowadzenia nie trzeba prawa jazdy. Mam tutaj na myśli silnik o pojemności 50. Na 125 trzeba już mieć albo prawa jazdy na samochód przez kilka lat albo też prawa jazdy na motor. Na początku warto jest zacząć od jak najmniejszych pojemności jeśli idzie o silnik.

Opony do motocykli również odgrywają bardzo ważną rolę ze względu na to, iż jeśli są dobrej jakości będzie nam się bardzo dobrze prowadziło motocykl – kiedy to już zakupimy swój pierwszy model. I na końcu, bo to jest najważniejsze. Przy jeżdżeniu na motocyklu trzeba mieć wyobraźnie. Trzeba uważać jak się jeździ i mieć ograniczone zaufanie do wszystkich użytkowników którzy znajdują się w danej sytuacji na drodze. Bądźmy dobrze oznakowani na motorze. Miejmy oświetlenie i zwracajmy uwagę na pieszych. Uważajmy na wymuszenia. I prędkość. Fajnie jest zaszaleć, ale miejmy z tyłu głowy – jak chwila adrenaliny może skończyć się dla nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here