Odnawiamy stary kominek

Stara posiadłość na zarośniętej chwastami działce. Jednak na takie stare miejsca też znajdują amatorzy. Dom ma olbrzymi stary kominek z własnym murowanym kanałem dymowym ciągnącym się przez wszystkie kondygnacje. Niestety kominek był nieużywany od co najmniej dziewięćdziesięciu lat jak nie dłużej. Dlaczego? Pewnie dlatego, że po odzyskaniu niepodległości w posiadłości znajdowały się najpierw koszary, później pralnia, piekarnia, skład wełny, zdun, a po drugiej wojnie już nic.

Drzwi zabezpieczono i dach był łatany. Niestety to wszystko. Nowy właściciel postanowił odświeżyć stary kominek, w którym można zmieścić motocykl z przyczepą. Jednak taki kominek może pochłonąć pół metra sześciennego drewna naraz. Trzeba znaleźć sposób na to, żeby ten potwór nie puścił gospodarzy z torbami.

Trzeba zainstalować kasetę kominkową. Trzeba się zastanowić gdzie zamówić drzwiczki do kominka? Najlepiej zainstalować cały wkład ograniczający ilość ładowanego jednorazowo paliwa i w kominie zamontować nowe przewody z materiału odpornego na korozję. Drzwi kominkowe odgrodzą żar paleniska od wnętrza pomieszczenia. Zamknięta komora spalania zapewnia lepsze parametry spalania. Wydajność kominka wzrośnie, a spaliny będą zawierać mniej niedopalonego węgla. Nowoczesne kominki i kasety kominkowe mają sprawność większą niż osiemdziesiąt procent. A zdarzają się projekty, których docelowa wydajność energetyczna sięga nawet ponad dziewięćdziesięciu procent. To znaczy, że dziewięćdziesiąt procent energii zostaje zamienione na ciepło.

Komora paleniskowa posiada też kilka udogodnień. W celu podniesienia sprawności i dbałości o środowisko naturalne spaliny są dopalane wewnątrz komory spalania. Dodatkowy strumień powietrza skierowany jest tuż nad palące się drewna. Tam powstaje najwięcej niedopalonych cząstek.

Najlepszym miejscem na zakup jest producent drzwi kominkowych ignif.com. Strona www odpowie na pierwsze wątpliwości z wyborem.

Odnowiony kominek będzie cieszyć mieszkańców i sprawiać im radość we wszystkie ciemne jesienne i zimowe wieczory.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here