Na co zwrócić uwagę kupując rękawicę motocyklowe

Motocykl ma coś w sobie. Gwarantuje nutkę adrenaliny, wiatr we włosach i poczucie wolności. Wymaga od kierowcy zastosowania odpowiednich asortymentów, takich jak rękawice motocyklowe, kask i właściwe obuwie. Po czym poznać dobrej jakości rękawice? Czym się sugerować w trakcie zakupów? Oto garść istotnych porad i zaleceń. Stosując się do nich, zadbać można o komfort jazdy i zachowanie właściwego poziomu bezpieczeństwa na drodze.

Czemu to tak istotne?

Spragnieni wrażeń często zapominają, że prowadzenie jednośladu to nie tylko doświadczenia rodem z seriali pokroju „Sons of Anarchy”. To również zagrożenie zdrowia lub życia w razie wypadku. Z tego też powodu warto się odpowiednio do jazdy przygotować. Bez dobrze dopasowanych rękawic motocyklowych człowiek aż prosi się o poważną kontuzję, nie wspominając rzecz jasna o niskim poziomie komfortu w trakcie jazdy. Upadek z motocykla można zrekompensować, o ile ma się na rękach dobrze dobrane rękawice. Otarcia, zwichnięcie nadgarstka lub naderwane ścięgna w razie wypadku na drodze to częste symptomy wypadków na motocyklu. Doświadczają ich śmiałkowie, którzy nie zabezpieczają się w żaden sposób lub zabezpieczają, ale słabo.

Na co zwrócić uwagę?

Wprawny motocyklista podpowie laikowi, że przyjemność z jazdy czerpie się dopiero wtedy, gdy jest się odpowiednio do niej przygotowanym. Zyskując tego świadomość, warto poszukać odpowiedzi na pytanie dotyczące samych rękawic motocyklowych. Czym powinny się one charakteryzować, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo na drodze?

  • Protektory. Są to specjalne ochraniacze zaimplementowane na rękawicach. Chronią przed niepożądanymi skutkami upadku z motocykla.
  • Mankiety. Wygoda motocyklisty również jest istotna. Warto tak dopasować rękawice, aby mankiety pasowały do nakrycia wierzchniego.
  • Materiał antypoślizgowy. Bez tego ani rusz.
  • Nieprzemakalność. Wysoka odporność materiału na działanie czynników atmosferycznych poprawia komfort jazdy. Sprawia, iż rękawica nie ślizga się po kierownicy.
  • Zakres temperatur. Zawsze trzeba mieć na uwadze czy chronią przed zimnem i upałem.
  • Membrana i wytrzymałość.
  • Komfort użytkowania. Dobre rękawice motocyklowe powinny być dobrane również pod kątem pasującego do motocyklisty rozmiaru. Kiepski rozmiar może zepsuć frajdę z prowadzenia motocykla.

Szukając czegoś dla siebie i uwzględniając powyższe czynniki, znaleźć można akcesorium, które znacząco polepszy bezpieczeństwo i jakość jazdy. Wybór powinien być też podyktowany stylem jazdy motocyklisty.

Wygoda, bezpieczeństwo i cena 

Przygotowując się mentalnie do jazdy jednośladem, motocyklista odwiedza sklepy sportowe lub specjalistyczne dla motocyklistów. Co tam widzi? Szeroki wybór i rozpiętość cenową. Ekspedient poleci mu produkty wykonane ze skóry i syntetyczne. Wiele z nich będzie odpowiednio zaprojektowanych na potrzeby motocyklisty. Rękawice motocyklowe są asortymentem, którego cena waha się od 200 do 700 zł. Koszt zależy od jakości zastosowanych materiałów i obecności powyżej opisanych czynników zabezpieczających komfort i bezpieczeństwo kierowcy. Można wpłynąć na cenę produktu, jeśli korzysta się ze specjalnych kodów rabatowych lub korzysta się z darmowych przesyłek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here