Lokalizator GPS do motocykla

Jesteś właścicielem motocykla? Rozważ inwestycję w lokalizator GPS. To proste i niedrogie urządzenie, które zapewni Ci lepszą kontrolę nad maszyną, zwiększy bezpieczeństwo i zapewni dostęp do wielu przydatnych funkcji. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź, dlaczego warto zamontować GPS motocyklowy.

Lokalizator GPS do motocykla – zabezpieczenie przed kradzieżą

Dlaczego warto zainwestować w lokalizator? Wiele osób traktuje to rozwiązanie jako zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą. GPS nieprzerwanie monitoruje położenie jednośladu i umożliwia jego weryfikację. Właściciel lokalizatora w każdej chwili może zalogować się do aplikacji i sprawdzić, czy jednoślad znajduje się tam, gdzie powinien. Oznacza to, że w razie jego kradzieży lokalizator GPS do motocykla może pomóc go namierzyć i szybko odzyskać. To niezwykle wartościowa funkcja, szczególnie dla osób, które boją się utraty swojej ukochanej maszyny. To jednak zaledwie początek korzyści, jakie daje GPS do motocykla…

GPS do motocykla – bezcenne alerty

Mając GPS do motocykla, wcale nie musisz go stale kontrolować – będziesz dostawać powiadomienia w razie pojawienia się różnych zagrożeń. Tzw. alerty mogą Cię informować np. o odpaleniu silnika, zmianie położenia jednośladu czy próbie załadowania go na lawetę. Daje to możliwość błyskawicznej reakcji bez konieczności ciągłego trzymania ręki na pulsie. W niektórych przypadkach dostępne może być również np. zdalne uruchomienie alarmu lub zablokowanie zapłonu. W ten sposób szanse na odstraszenia złodzieja, a tym samym uchronienia się przed utratą motocykla, są bardzo wysokie!

GPS do motocykla

Żadne zabezpieczenie przed kradzieżą nie daje 100% skuteczności. Lokalizator GPS do motocykla to jednak dodatkowa „warstwa” ochronna, która pozwala szybko zareagować, gdy z jednośladem dzieje się coś niepożądanego lub nietypowego.

Lokalizator do motocykla – szereg przydatnych funkcji

Zabezpieczenie przed kradzieżą to tylko jedna z wielu funkcji lokalizatorów GPS do motocykli. Tego typu urządzenia zbierają też informacje o wszystkich przebytych trasach, pozwalając np. na prowadzenie statystyk i analizę tras na własne potrzeby. Zebrane dane archiwalne można eksportować w formie raportów. Ponadto lokalizator do motocykla pozwala na:

  • monitorowanie przeglądów, dzięki czemu nigdy już nie zapomnisz o badaniach technicznych,
  • analizę zużycia paliwa.

Wszystkie te funkcje są dostępne z poziomu aplikacji dostępnej najczęściej zarówno przez przeglądarkę, jak i na urządzenia mobilne.

GPS na motocykl – korzyści

Podsumowując – jakie korzyści zapewni Ci GPS na motocykl? Jest ich naprawdę wiele! Dzięki niemu będziesz mógł szybko zareagować w przypadku próby kradzieży jednośladu czy też jego odholowania. Zyskasz też możliwość analizowania liczby przebytych kilometrów, czasów przejazdów, prędkości, spalonego paliwa itp. GPS do motoru daje ponadto możliwość udostępniania swojej lokalizacji bliskim, co może być bardzo istotne np. w razie wypadku.

Lokalizator GPS do motocykla – jak wybrać?

Po zapoznaniu się z powyższymi argumentami uważasz, że lokalizator motocykla to dobry pomysł? Świetnie! Pamiętaj jednak, że nie każdy system tego typu jest taki sam. Warto wybrać przede wszystkim taki GPS do motocykla, który zapewni stałą, wysokiej jakości łączność. Dlatego też lokalizator GPS do motocykla bez abonamentu to kiepski pomysł. Lepiej wybrać system z kartą SIM, abonamentem i o przetestowanej niezawodności. Warto również zwrócić uwagę na oferowane funkcje (nie wszystkie systemy pozwalają na stosowanie alertów czy generowanie raportów) oraz sposób obsługi. Dzięki temu wybierzesz idealny lokalizator GPS do motocykla dla siebie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIle Nitro zarobił na M2?
Następny artykułCo ile wymieniać sprężyny w aucie?
Jacek
Od lat pasjonuje się motocyklami, a niedawno postanowiłem założyć swojego bloga, gdzie dzielę się swoją wiedzą o motorach. Pierwszy motor: WSK125, aktualnie: BMW R 1200 RT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here