Przepisy jasno określają, jakie wymogi musi spełnić każdy przyszły kierowca, aby mógł uzyskać prawo do kierowania pojazdami – zarówno jeżeli chodzi o sprawność fizyczną, jak i psychiczną. Ta pierwsza jest sprawdzana u każdego potencjalnego kierowcy już podczas ubiegania się o prawo jazdy, trochę inaczej jest w przypadku badań psychologicznych, które przeprowadzane się w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

Według ustawy o kierujących pojazdami, badaniu psychologicznemu muszą poddać się między innymi osoby ubiegające się o prawo jazdy w kategoriach takich jak C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D i D+E. Jednakże dodatkową grupą osób, które są zobowiązane wykonać takie badanie są kierowcy, którzy w przeszłości kierowali pojazdem w stanie nietrzeźwości – niezależnie, czy był to stan po użyciu alkoholu, czy też środka działającego w podobny sposób, jak alkohol. Kolejną grupą są osoby, które przekroczyły liczbę 24 punktów karnych za naruszenia przepisów a także osoby, u których podczas badania lekarskiego stwierdzono możliwość ewentualnego istnienia istotnych przeciwwskazań rodzaju psychologicznego do kierowania pojazdami.

Dlatego też pierwszym krokiem, jaki powinno się wykonać jeszcze przed kursem prawa jazdy jest wykonanie zwykłego badania kierowców. Jest to badanie, które określi nasz stan zdrowia oraz ewentualne istnienie przeciwwskazania do kierowania pojazdami. W tym celu warto zapoznać się z ofertą, jaka widnieje na stronie www.badania-kierowcow.warszawa.pl. Tym, co wyróżnia tą ofertę jest w pełni profesjonalna kadra lekarzy, co jest gwarancją rzetelnego wykonania badania oraz postawienia dokładnej, prawidłowej diagnozy. Cennik badań dostępny jest pod adresem http://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/cennik/

[Głosów:6    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here