Volkswagen to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej kupowanych samochodów. Nic dziwnego więc, że dostawcy oferują go w różnych cenach. Jego wartość zależy od tego, czy klient chce nabyć nowy samochód z salonu, czy używany. Inaczej ceny liczą sobie także skupujący auta handlarze, a inaczej osoby prywatne, które decydują się na przykład umieścić swoją ofertę w internecie. Nie ulega jednak wątpliwości, że najwięcej kontrowersji wywołują ceny nowych modeli, które właśnie pojawiają się na rynku. Jakie są więc ceny nowych samochodów marki Volkswagen?

Czym wyróżniają się samochody marki Volkswagen?

W skład tego niemieckiego koncernu wchodzą takie marki jak Audi, Skoda, Seat, Porsche, Lamborghini, Bugatti czy Bentley, ale jego pierwsza marka Volkswagen nadal produkuje wysokiej klasy auta. Wyróżniają się one dużą precyzją wykonania, dzięki czemu odznaczają się one wysokim poziomem bezpieczeństwa. Posiadają silne silniki, które występują w różnych wersjach- zarówno wysokoprężnych, jak i na przykład hybrydowych. Jedną z największych zalet volkswagenów jest także posiadanie najnowocześniejszych technologii oraz zaawansowanych funkcji, które spełniają warunki nawet najbardziej wymagających pasjonatów motoryzacji.

Standardowe ceny samochodów Volkswagen

Aby przyjrzeć się typowym cenom samochodów Volkswagen, warto brać pod uwagę koszty nowych aut. Używane pojazdy charakteryzują się bowiem nie tylko znacznym przebiegiem, ale także licznymi usterkami i przeprowadzonymi na nich naprawami, które znacząco obniżają ich wartość.

Średnie ceny najbardziej znanych modeli aut Volkswagen wahają się od 30 do 50 tysięcy złotych, jeżeli są to rodzaje produkowane kilka lat temu. Volkswagena Polo V, którego wytwarza się od 2009 roku do dzisiaj, można znaleźć już w cenie 20 tysięcy złotych, a górna granica jego wartości wynosi ponad 100 tysięcy złotych. Podobnie rzecz ma się w przypadku takich modeli jak Tiguan, Golf czy Passat.

Jeśli interesuje kogoś auto sportowe takie jak Volkswagen Golf Sportvan, to może on nabyć ten model już za 54 tysiące złotych. Trudno jednak znaleźć taką ofertę, ponieważ jego średnia cena wynosi blisko 70 tysięcy złotych.

Volkswagen cena 2017, czyli najnowsze modele

W roku 2017 na stronie producenta pojawiły się ceny nowych samochodów pojazdów. Kultowe modele, takie jak Nowy Golf, up!, Jetta, Polo, Nowy Golf Variant, Passat i Passat Variant, jak i również najnowszy Artenon i Touareg znajdują się w ofercie specjalnej. Oznacza to, że obecnym czasie można zakupić je w o wiele niższej cenie niż zazwyczaj.

Najtańszymi okazują się samochody o najmniejszych gabarytach, takie jak up! i kultowy Volkswagen Polo. Ich cena wynosi kolejno 38 320 i 39 900 złotych. Nowe auto prosto z salonu można mieć więc za mniej niż 40 tysięcy złotych.

Średnia cena najnowszych modeli to 80 tysięcy złotych. W kwotach oscylujących przy tej sumie można nabyć samochody sportowe, które są przystosowane do dynamicznej jazdy, a także większe pojazdy, jakie świetnie sprawdzą się jako auta rodzinne.

Najdroższym modelem volkswagena w 2017 roku okazał się Touareg, który swą budową przypomina auto terenowe. Jest to bowiem samochód stworzony z myślą o wymagających, długodystansowych trasach.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here