Motocykle elektryczne dla dzieci – czy to dobry pomysł?

0
Motocykle elektryczne dla dzieci

Każdy rodzic doskonale wie jak aktywne i skore do różnych zabaw jest dziecko. Gdy ma już wystarczającą ilość lat by usiąść za sterami pierwszej prawdziwej maszyny, zastanawiamy się jaka powinna ona być. Zazwyczaj decydujemy się sprezentować dziecku elektryczny samochodzik lub spalinowego gokarta, jednak w obecnych czasach coraz popularniejsze stają się elektryczne jednoślady. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie i warto kupić dziecku taki pojazd?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Decyzja by kupić pociesze na prezent coś na czterech kółkach jest podyktowana troską o bezpieczeństwo. Istnieje o wiele mniejsza szansa wywrotki i zrobienia sobie krzywdy. Jednak wcale nie oznacza to, że elektryczne motocykle są niebezpieczne. Nad wszystkim czuwa elektroniczny sterownik, który nie dopuszcza do nadmiernych przyspieszeń, a także nie pozwala na rozwijanie zbyt dużych prędkości. Dlatego też możemy być pewni, że jeśli dziecko opanowało już umiejętność utrzymania równowagi podczas jazdy na rowerze, poradzi sobie tez doskonale z elektrycznym jednośladem. Dzięki zastosowaniu elektronicznego sterowania można osiągnąć pełną kontrolę nad mocą, z możliwością blokowania wykorzystywania pełnego potencjału maszyny. Na stronie https://sklep.mefo.pl/228-motocykle-elektryczne możemy znaleźć wiele cennych informacji o elektrycznych motocyklach dla dzieci i nie tylko.

Wstęp do samodzielności

Za 10-20 lat poruszanie się elektrycznymi pojazdami będzie naszą codziennością. Warto więc już teraz prezentować dziecku wzorce, które będą stanowiły jego rzeczywistość w dorosłości. Umiejętność prowadzenia elektrycznego jednośladu przyda się na każdym etapie życia. Od wieku 14 lat możliwe jest uzyskanie prawa jazdy kategorii AM, które uprawnia do jazdy skuterami po drogach publicznych. Gdy dziecko będzie mieć obycie z takim pojazdem, będzie mogło już na etapie końca szkoły podstawowej samodzielnie dojeżdżać na zajęcia, robiąc to całkowicie bezpiecznie. Jeżeli więc chcemy, by nasza pociecha szybko stała się mobilna, co jest dziś niezbędnym warunkiem dla osiągnięcia samodzielności życiowej, warto oswajać ją od najmłodszych lat z elektrycznymi jednośladami.

Obsługa elektrycznego motocykla jest bardzo prosta, sprowadza się do regularnego ładowania baterii za pomocą prądu z gniazdka. Sposób jazdy jest identyczny jak na skuterze, z dwoma klamkami hamulca przedniego i tylnego na kierownicy, oraz manetką przyspieszenia. Dodatkowo każda maszyna posiada przełącznik trybów jazdy, pozwalający na ograniczanie mocy i przyspieszenia w zależności od potrzeb.

Rekordowe spadki sprzedaży aut w Polsce i Europie. Tak słabych wyników nie było już dawno

0
Rekordowe spadki sprzedaży aut w Polsce i Europie

To, że branża motoryzacyjna w Polsce i Europie znajduje się na zakręcie, nie jest dla nikogo tajemnicą. Mimo to dramatycznie pogarszające się wyniki sprzedaży notowane przez producentów samochodów mogą zaskakiwać. A to nie jedyny problem dla wielkich koncernów motoryzacyjnych, które w dużej mierze są przecież motorem napędowym gospodarki i rozwoju technologicznego na Starym Kontynencie.

Skala i przyczyny problemów

Zgodnie z danymi podanymi przez międzynarodową organizację JATO zajmującą się analizą rynku motoryzacyjnego, w 2021 r. sprzedaż aut w Europie osiągnęła rekordowo niski poziom 11,75 mln. To mniej niż w 2020 r., w którym ogłoszono wybuch pandemii koronawirusa i wprowadzono w związku z tym liczne ograniczenia gospodarcze, m.in. w funkcjonowaniu przemysłu motoryzacyjnego. Dla porównania, w 2019 r. sprzedaż wyniosła 15,79 mln egzemplarzy – mówimy więc o spadku rzędu 34% na przestrzeni zaledwie trzech lat! To ogromna różnica, która świadczy o skali kryzysu. Niestety nic nie wskazuje na to, żeby miał się on szybko skończyć.

Z czego wynikają obecne problemy na rynku motoryzacyjnym? Skoro spada sprzedaż, to można by przypuszczać, że po prostu brakuje klientów chętnych na kupno nowych aut. Pudło – choć popyt coraz bardziej się obniża, to jego spadki są stosunkowo niewielkie, a przez długi czas utrzymywał się na wysokim poziomie. Źródeł problemów należy szukać po stronie popytowej – samochodów zwyczajnie brakuje. Salony nie otrzymują od producentów nowych egzemplarzy, a klienci przyzwyczaili się już do wielomiesięcznego oczekiwania na swoje auto. Czasy, w których można było przebierać w setkach modeli, a sprzedawcy prześcigali się w promocjach, niestety minęły.

Przyczyn problemów można by szukać długo, wciąż nie wyczerpując tematu. Niektóre z nich to:

  • problemy związane z fabrykami podzespołów zamkniętymi z powodu ograniczeń pandemicznych,
  • zatory w unieruchomionym przez wiele miesięcy transporcie,
  • restrykcyjne wymagania ekologiczne Unii Europejskiej,
  • wszechobecna drożyna, która w szczególności dotyka przemysł, w tym motoryzacyjny,
  • znaczące ograniczenie udzielania kredytów samochodów przez banki (łatwiej dostępne są pożyczki pozabankowe, np. na stronie https://sowafinansowa.pl/).

To tylko niektóre aspekty przyczyniające się do obecnego kryzysu sprzedażowego w Polsce i Unii Europejskiej. Czy i jak z tymi problemami może radzić sobie potencjalny nabywca auta?

Jak sobie radzić z ograniczeniami

Wciąż relatywnie wysoki popyt i niska sprzedaż oznacza jedno – wysokie ceny. Ich wartości osiągają obecnie zawrotne poziomy na rynku samochodów zarówno nowych, jak i używanych. Jak w tej sytuacji pozyskać finansowanie, skoro z powodu wysokich stóp procentowych akcja kredytowa jest znacznie ograniczona? Warto zastanowić się nad zaciągnięciem pożyczki pozabankowej, której pozyskanie jest łatwiejsze. Nie zmienia to oczywiście faktu, że nie istnieją pożyczki 100% przyznawalności, a wszystkie firmy weryfikują potencjalnych klientów.

Ciekawym rozwiązaniem na problem z niską podażą samochodów w Polsce i innych krajach Europy może być też import ze Stanów Zjednoczonych. Rynek aut za Oceanem jest ogromny, więc nie będzie kłopotuze znalezienie odpowiedniego modelu, tym bardziej że istnieje możliwość dokładnego sprawdzenia jego historii. Rynek w USA jest szczególnie intersujący z punktu widzenia osób poszukujących oryginalnych egzemplarzy – klasyczny Lincoln czy Cadillac będzie doskonałym prezentem np. dla mężczyzn na jesieni życia, który w razie potrzeby może skorzystać z kredytów opisanych na stronie https://sowafinansowa.pl/artykuly/kredyt-dla-emeryta/.

Jakie ubezpieczenia dla motocyklisty?

0
Jakie ubezpieczenia dla motocyklisty

Jazda motocyklem daje mnóstwo frajdy i satysfakcji, ale wiąże się też z ryzykiem. Warto zatem maksymalnie się przed nim zabezpieczyć – nie tylko poprzez odpowiedni strój i ostrożność na drodze, ale również wykupując precyzyjnie dobrane ubezpieczenia. Przyjrzyjmy się dostępnym na rynku polisom i zastanówmy, w które z nich powinien zaopatrzyć się motocyklista.

OC

Absolutnie podstawowym ubezpieczeniem, w które nie tyle co powinien, ile wręcz musi się wyposażyć każdy właściciel dwukołowca, jest OC. Polisa od odpowiedzialności cywilnej, bo tak należy rozwinąć powyższy skrót, ma bowiem obligatoryjny charakter, a jej brak może oznaczać otrzymanie przez kierowcę wysokiej kary rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Z kolei w razie spowodowania szkód bez OC sprawca opłaca je z własnej kieszeni – dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, jak działa regres ubezpieczeniowy.

Obowiązkowa polisa od odpowiedzialności cywilnej nie istnieje sama dla siebie – odgrywa bardzo ważną rolę, bo gdy kierowca spowoduje szkody innym uczestnikom ruchu drogowego, są one pokrywane właśnie z jego OC. W praktyce nie ma znaczenia, czy polisa jest kupowana dla motocykla, czy samochodu, bo zawsze działa na jednakowych zasadach i gwarantuje identyczny zakres ochrony. Z punktu widzenia właścicieli jednośladów pocieszeniem jest niższa cena ubezpieczenia niż w przypadku aut osobowych czy tym bardziej ciężarowych. Najważniejsze informacje o OC zostały zebrane w artykule na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/.

Autocasco

O ile OC pozwala na pokrycie szkód w pojeździe innego uczestnika ruchu, o tyle zniszczenia powstałe w motocyklu sprawcy mu nie podlegają. Aby móc je naprawić z ubezpieczenia, konieczne jest wykupienie autocasco, które pozwala na sfinansowanie likwidacji szkód bez względu na to, z jakiego powodu powstały. Mając wykupione AC, można z powodzeniem starać się o odszkodowanie np. po zderzeniu ze zwierzęciem, wpadnięciu do rowu, zniszczeniu karoserii przez wandali czy kradzieży pojazdu. To jedyne ubezpieczenie, które działa w podobnych sytuacjach.

O ile pod względem prawnym autocasco jest nieobowiązkowe, o tyle na mocy umowy pojazdy finansowane leasingiem muszą być nim objęte – więcej informacji na ten temat znajduje się pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu-w-leasingu-co-warto-wiedziec/. Dobrą wiadomość jest to, że AC dla motocykli jest z reguły tańsze niż dla samochodów osobowych, tak jak to było w przypadku OC.

NNW

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że jazda na motocyklu jest potencjalnie znacznie niebezpieczniejsza niż samochodem osobowym. Nawet niewielkie zdarzenia drogowe mogą mieć daleko idące konsekwencje, dlatego warto się zabezpieczyć finansowo na wypadek ich skutków. Właśnie w tym celu powstało ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które umożliwia uzyskanie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu bądź jego utratę albo śmierć na drodze. Przy wyborze oferty NNW niezwykle istotne jest ustanowienie odpowiednio wysokiej sumy ubezpieczeniowej i zwracanie uwagi na wyłączenia z odpowiedzialności towarzystwa zastosowane w umowie.

Assistance

Tę polisę warto polecić motocyklistom, którzy regularnie wyjeżdżają w dalsze podróże. Dzięki niej można liczyć na pomoc w razie awarii, wypadku, braku paliwa, utraty kluczyków czy przy innych problemach pojawiających się na dłuższej trasie. Istnieje też możliwość wykupienia assistance tylko na kilka-kilkanaście dni, np. na czas wakacyjnego wyjazdu.

Dlaczego warto mieć własny alkomat?

0
Dlaczego warto mieć własny alkomat

Alkomat to urządzenie pozwalające na mierzenie stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Dawniej były to urządzenia duże i nieporęczne, a dziś można je schować w schowku samochodowym lub wnętrzu torby podróżnej. Na zakup prywatnego alkomatu decyduje się coraz większa grupa osób prywatnych, a także przedsiębiorców. Co sprawia, że jest to urządzenie wciąż nabierające popularności?

Bezpieczna podróż samochodem

Podręczny tester trzeźwości może przydać się w wielu sytuacjach. Najczęściej jest wykorzystywany w celu sprawdzenia, czy możemy prowadzić samochód. Stan kierowcy ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo zarówno jego, jak i innych użytkowników dróg. Dlatego odpowiedzialny właściciel auta powinien zawsze upewnić się, że jest trzeźwy i jego reakcje podczas jazdy nie zostaną w żaden sposób zaburzone. W przeciwnym razie naraża się na możliwość nałożenia mandatu ze strony funkcjonariuszy Policji i innych kar przewidzianych przez polskie prawo.

Stan trzeźwości w trakcie pracy

W każdym zakładzie pracy trzeba przestrzegać trzeźwości. Nie każdy pracodawca kontroluje stan swoich pracowników, ale alkohol będzie miał wpływ na efektywność i przestrzeganie zasad BHP. Pracodawca może zarządzić badanie, wezwać Policję lub odsunąć czasowo pracownika od wykonywania obowiązków zawodowych. Warto dodać, że jest to możliwe nawet w pracy zdalnej i będzie się wiązało z kłopotami natury finansowej lub postępowaniem sądowym.

W przypadku wątpliwości najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie własnego alkomatu. Można wtedy sprawdzić trzeźwość przed przystąpieniem do pracy, dzięki czemu mamy pewność, że alkohol nie zakłóci naszych działań i będziemy mogli wykonywać pracę zawsze z należytą starannością.

Różne rodzaje alkomatów

Podczas wybierania alkomatu należy zwrócić uwagę, że na rynku dostępne są różne modele urządzeń. Mogą mieć zamontowane czujniki półprzewodnikowe lub elektrochemiczne. Wykrywają one obecność alkoholu w wydychanym powietrzu w różny sposób. Te pierwsze są tańsze, ale znacznie mniej dokładne. Ponadto uzyskany wynik może być zniekształcony poprzez wcześniej spożywane posiłki, a nawet przyjmowane lekarstwa.

Uniwersalne alkomaty elektrochemiczne

Dlatego optymalnym wyborem jest alkomat elektrochemiczny. Rezultat badania można uzyskać w ciągu kilku sekund, a na wynik nie będą miały inne substancje, poza samym alkoholem. Pomiary można wykonywać wielokrotnie i za każdym razem uzyskamy wiarygodny wynik testu. Za pomocą tego typu urządzeń można przeprowadzać około 300-500 bez konieczności serwisowania i ponownej kalibracji urządzenia. Z tego względu alkomaty elektrochemiczne są tanie w eksploatacji i polecane przez specjalistów.

Nowoczesne alkomaty z atestem

Warto także zwrócić uwagę, czy wybrany alkomat posiada atest. Gwarantuje on uzyskanie dokładnego i wiarygodnego wyniku. Takie urządzenia posiadają wyjątkowo stabilne czujniki elektrochemiczne, w związku z tym mogą stanowić materiał dowodowy przedstawiany przed sądem. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm, które chcą zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa na każdym etapie codziennie wykonywanych czynności.

Czy warto sprowadzać auta z Dubaju?

0
Czy warto sprowadzać auta z Dubaju

Za takim rozwiązaniem przemawia wiele atutów. Czy jednak sprowadzenie auta z Dubaju zawsze się opłaca? W tym poradniku przeczytasz, kiedy warto skorzystać z takiej usługi. Poznaj szczegółowe informacje, a z łatwością dokonasz udanego wyboru.

Jakie auta z Dubaju warto sprowadzać?

Na tamtejszych portalach ogłoszeniowych możesz znaleźć wiele aut różnych marek i w różnym stanie technicznym. Jednak nie zawsze sprowadzenie pojazdu będzie zasadne ekonomiczne. Wybór aut po wypadkach i kolizjach nie jest zalecany przez ekspertów z uwagi na wysokie koszty transportu. Samochodów do naprawy dużo lepiej poszukać w Polsce.

Natomiast bardzo korzystnym rozwiązaniem może być zakup auta luksusowego. Niektórzy kierowcy mogą liczyć nawet na oszczędność kilkudziesięciu procent kosztów. Oznacza to, że nawet przy wysokich cenach za usługi transportowe, zdecydowanie warto z takiej opcji skorzystać. Ponadto możesz sprowadzić z Dubaju wiele samochodów, które nie są dostępne w naszym kraju.

Auta z Dubaju – ile kosztuje usługa?

Całkowity koszt importu auta obejmuje wiele czynników. Najdroższy jest fracht morski, a jego ceny najczęściej wahają się w przedziale 12000-16000 zł. Ponadto renomowane firmy oferują wiele dodatkowych usług. Na pewno warto skorzystać ze wsparcia specjalisty, który znajdzie dla Ciebie samochód, a jednocześnie oceni jego stan techniczny. Ponadto może negocjować cenę ze sprzedawcą. Za to wszystko zapłacisz ok. 1000 zł, co stanowi bardzo rozsądne rozwiązanie.

Warto również rozważyć weryfikację samochodu po numerze VIN. Taka usługa kosztuje ok. 1300 zł. Wówczas uzyskasz dostęp do wielu ważnych informacji. Zobaczysz dokładne zdjęcia pojazdu, zapoznasz się z bazą szkód, a także rzucisz okiem na zastawy komornicze. Warto pamiętać o kosztach związanych z ubezpieczeniem, akcyzą, rejestracją, przeglądem oraz cłem. Natomiast koszty ewentualnych przeróbek nie będą wysokie, gdyż większość samochodów z Dubaju ma homologację.

Auta z Dubaju – czas oczekiwania

Sprowadzenie samochodu to w wielu przypadkach znakomita inwestycja. Przekonali się o tym zwłaszcza miłośnicy luksusowych samochodów, którzy dzis. mogą cieszyć się niezrównanym komfortem jazdy. Na wymarzone auta z Dubaju https://carfactor.pl/samochody-na-zamowienie-dubaj/ należy jednak poczekać. Jak długo?

Twój samochód na początku trafia do portu, gdzie jest zabezpieczany, zamykany w kontener i ładowany na statek. Potem wyrusza w 30-dniową podróż do Niemiec lub Holandii. Tam następuje rozładunek oraz odprawa celna. Kolejny krok to transport do Polski. Zwróć uwagę, że profesjonalna firma dostarczy Ci pojazd pod dom, więc zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Cała procedura może trwać od 2 do 3 miesięcy. Choć musisz uzbroić się w cierpliwość, transport zawsze będzie bezpieczny. W dodatku eksperci pomogą Ci w załatwieniu wszystkich formalności. Jeżeli więc cenisz profesjonalizm i chcesz już niebawem cieszyć się samochodem klasy premium, zdecydowanie warto postawić na to rozwiązanie. Wybierz usługi sprawdzonej firmy i zapomnij o wszelkich kompromisach.

Czym powinny charakteryzować się porządne rękawice motocyklowe?

0
Czym powinny charakteryzować się porządne rękawice motocyklowe

Jednym z niezbędnych elementów ubioru każdego użytkownika motoru są rękawice. Ich główne zadanie polega na ochronie dłoni przez bolesnymi otarciami, złamaniami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Poza tym pomagają w utrzymaniu pewnego chwytu kierownicy. Wybierając dla siebie rękawice motocyklowe, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Dopasowanie do stylu jazdy i właściwy rozmiar to kwestie priorytetowe

W przypadku rękawic motocyklowych kluczowe znaczenie ma ich kompatybilność ze specyfikacją eksploatacji jednośladu. Jeśli na co dzień jeździmy z dużą prędkością po twardych nawierzchniach, to najlepiej sprawdzą się modele sportowe, gwarantujące optymalne bezpieczeństwo nawet w razie poważnego upadku na ziemię. Ich reprezentatywną cechą jest spora ilość ochraniaczy zlokalizowanych w newralgicznych punktach. Z kolei wersje turystyczne są idealnie przystosowane do niespiesznego pokonywania tras biegnących przez pola i lasy (ze względu na zwiększoną elastyczność), natomiast wersje miejskie posiadają kompaktową budowę i sięgają maksymalnie do nadgarstka. Warto jeszcze wspomnieć o rękawicach motocyklowych enduro, które wprost doskonale spisują się w warunkach off-roadowych, czyli w trakcie jazdy po miękkim podłożu. Kolejny niezwykle ważny czynnik to odpowiedni rozmiar zapewniający perfekcyjne przyleganie do dłoni. Nie może być mowy ani o nadmiernym ucisku (krępuje ruchy i powoduje drętwienie), ani o niepotrzebnym luzie. Najpierw należy dokonać pomiaru obwodu dłoni pod linią kostek za pomocą centymetra krawieckiego, a następnie porównać uzyskany rezultat z tabelą zamieszczoną na stronie danego sklepu.

Liczne udogodnienia konstrukcyjne pozytywnie wpływają na komfort użytkowania 

Na rynku znajdziemy rękawice motocyklowe wykonane z różnych materiałów. W okresie jesienno-zimowym zaleca się korzystanie z egzemplarzy skórzanych, łączących w sobie zaskakującą miękkość, wysoką trwałość oraz estetyczny design. Mogą być one wzbogacone o wstawki kevlarowe, karbonowe albo tytanowe. Z kolei w sezonie wiosenno-letnim lepiej postawić na znacznie lżejsze egzemplarze z płóciennej cordury. Pamiętajmy zawsze o zweryfikowaniu jakości szwów i poszczególnych zapięć. Podstawowym pożądanym udogodnieniem jest z pewnością zestaw protektorów chroniących palce i kostki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oto pozostałe elementy charakteryzujące dobre rękawice motocyklowe:

  • mankiety dostosowane pod względem długości do nakrycia wierzchniego i pogody
  • otwory wentylacyjne odpowiedzialne za swobodny przepływ świeżego powietrza
  • membrana wewnętrzna zapobiegająca przedostawaniu się wilgoci do środka
  • warstwa antypoślizgowa pokrywająca powierzchnię
  • odblaski zwiększające poziom bezpieczeństwa po zmroku

Odpowiednie akcesoria do jazdy na motor

0
Odpowiednie akcesoria do jazdy na motor

Nie można zapomnieć o tym, aby mieć rękawiczki na motor damskie, czy też w wersji męskiej. Niby mały element, ale jednak jest potrzebny. Tym bardziej, że ręce składają się z takich elementów, które podczas jazdy można bardzo łatwo uszkodzić. Tym bardziej, do wyboru takiego elementu należy podejść z odpowiednią uwagą. Po to, aby zapewnić sobie maksimum ochrony, jak również wygodę i komfort jazdy.

Z jakiego materiału rękawice?

Rękawiczki na motor damskie mogą być wykonane ze skóry. To chyba jeden z najbardziej oczywistych materiałów – chociaż nie jedyny. Warto jednak rozważyć takie rękawiczki na motor dla kobiet. Trzeba jednak uważać, aby na samym początku były one ściśle dopasowane. Dlaczego? Ponieważ skóra z czasem będzie się „rozchodzić” i rękawiczki staną się zdecydowanie luźniejsze. Podczas jazdy na motorze skóra będzie pracować, dzięki czemu dopasuje się ona lepiej do kształtu dłoni.

Trzeba jednak wykazać się uwagą, ponieważ obecne rękawice wyposażone są również w protektory. Są to elementy, jakie mają zapewnić jeszcze lepszą ochronę. Można kupić rękawiczki na motor damskie, które takich protektorów nie posiadają, ale trzeba wiedzieć, że ręce będą wtedy narażone jeszcze bardziej na uszkodzenia.

Ważnym priorytetem jest wygoda. Jeżeli ktoś czuje, że rękawice z protektorami mu nie odpowiadają, powinien zrezygnować z ich zakupu, stawiając na zwykły model.

Sportowe rękawice na motocykl

Do wyboru są także rękawice na motor damskie w wersji sportowej, uszyte z syntetycznych materiałów, jakie na całej swojej powierzchni  posiadają dodatkowe wzmocnienia. Skóra w tym momencie jest zdecydowanie mocniejsza, ale jazda w takich rękawicach może powodować u niektórych osób dyskomfort. W szczególności, jeżeli chodzi o upalne dni. Skórzane rękawice mogą doprowadzić do wydzielania dużej ilości potu, przez co wilgoć będzie zbierała się w środku. Tego chciałoby uniknąć wiele kobiet, które są prawdziwymi pasjonatkami takich szybkich maszyn.

Sportowe rękawice może nie są tak solidne, ale są zdecydowanie tańsze. Bez obaw można w nie zainwestować i nie trzeba będzie obawiać się naruszenia domowego budżetu. Tym bardziej, że posiadają one specjalny system wentylacyjny, dzięki czemu można być pewnym tego, że wilgoć zostanie odprowadzona w trakcie jazdy.

Warto również przymierzyć rękawice przed zakupem – jeżeli tylko będzie taka możliwość. Jeżeli nie, ponieważ ktoś kupuje buty w sklepie internetowym, powinien upewnić się, czy będzie możliwość ewentualnej wymiany na inny, bardziej dopasowany rozmiar.

Wysoka klasa smarowania czyli olej 5W40

0
5w40 olej

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych smarów, pracujących w spalinowych jednostkach napędowych. Odpowiada za pełne smarowanie części ruchomych silnika, ochładza jego elementy i oczyszcza z drobin czy zanieczyszczeń. Jednym z rodzajów oleju silnikowego o bardzo skutecznych właściwościach jest olej 5W40. Jak go stosować i dlaczego jest dobrym rozwiązaniem?

Olej 5W40 jest często stosowany w maszynach rolniczych, przemysłowych, pojazdach osobowych i dostawczych. Skąd wynika jego popularność?

Do jakiej grupy należy olej 5W40?

Olej 5W40 (dostępny między innymi pod tym linkiem https://esklep.pesta.com.pl/grupy-towarowe/8000000026/oleje-syntetyczne-5w40-silnikowe) to sprawdzona i ceniona przez mechaników czy użytkowników ciecz smarna. Należy do grupy olejów syntetycznych o bardzo skutecznych właściwościach.

To jeden z najlepszych olejów silnikowych, wlewanych powszechnie do jednostek napędowych o standardowym zużyciu. Wyżej są już tylko elementy oznaczone jako 0W i 50, natomiast są one zwykle przeznaczone do silników, które pracują na wyższym zużyciu i wymagają bardzo wyspecjalizowanych olejów do pracy.

Właściwości oleju 5W40 – na to warto zwrócić uwagę

Przede wszystkim olej 5W40 jest bardzo odporny na działanie warunków atmosferycznych. Oznaczenie 5W wskazuje, że nawet przy -30 stopniach będzie zachowywał się zgodnie z pierwotną formułą, bez utraty swoich właściwości smarnych czy oczyszczających. Z kolej liczba 40 to dowód na to, że nie są mu straszne bardzo wysokie wskaźniki temperatury.

Jako syntetyk, olej 5W40 jest bardzo skutecznie smarującą substancją. Może świetnie pracować np. w nowych jednostkach napędowych czy takich, które wymagają konkretnego wsparcia smarującego.

Dla kogo olej 5W40 będzie najlepszym rozwiązaniem?

Jeżeli mocno eksploatujesz silnik latem i podróżujesz w długie, obciążające jednostkę napędową podróże, to olej 5W40 będzie rozwiązaniem dla Ciebie. Smar skutecznie zadba o to, aby silnik pracujący na wysokich obrotach nie przegrzewał się i cały czas pracował zgodnie z jego charakterystyką.

5W40 sprawdzi się także przy intensywnej eksploatacji, dzięki swoim skutecznym właściwościom smarującym. Przez cały okres użytkowania powinien zadbać o silnik, łagodząc tarcie w czasie pracy jednostki. Pamiętaj, że współczesna technologia pozwala znaleźć 5W40 dostosowane do silników wysokoprężnych (diesla) oraz jednostek benzynowych. Wybór zależy od Ciebie i Twojego zapotrzebowania.

Olej HL46 – wszystko, co warto o nim wiedzieć

0
Olej HL46

Oleje hydrauliczne pełnią niezwykle istotną rolę w kompleksowym działaniu układów hydraulicznych. Ich rolą jest generowanie ciśnienia, które pomaga w pracy elementów mechanicznych, sprzyjając np. sporemu obciążeniu (podnosząc lub opuszczając ładunek czy podnoszony sprzęt). Jednym z typów takiej cieczy jest olej HL46. Co należy o nim wiedzieć?

Na rynku dostępne są różne rodzaje cieczy hydraulicznych. To HH (czyli czysty olej mineralny mez dodatków), wspomniane HL (z dodatkami przeciwutleniającymi i antykorozyjnymi), HR (ze zwiększoną lepkością, HM (o wydłużonym czasie eksploatacji) i HV, który łączy ze sobą prawie wszystkie te kategorie.

Czym jest olej HL46?

Olej HL46 to klasa oleju HL. Jest to produkt przygotowany z mineralnych substancji, ale z dodatkami uszlachetniającymi. Dzięki temu ciecz się nie utlenia, dłużej zachowuje właściwości oraz chroni elementy mechaniczne układu przed rdzą i degradacją powierzchni czy struktury pełnej.

Co oznacza liczba 46? Spełnianie określonych norm produkcyjnych i oznaczenie właściwości cieczy hydraulicznej. Dzięki oznaczeniu HL46 możesz określić jego pełne właściwości.

Jakie właściwości ma hydrauliczny olej HL46?

Hydrauliczny olej HL46 konserwuje układ hydrauliczny i chroni go przed zanieczyszczeniem. Nie zapycha kanalików i zaworów, dzięki czemu zapewnia skuteczną i trwałą pracę. Jest odporny na działanie lekkiej i średniej pracy, więc pod takim obciążeniem może sprawnie funkcjonować.

Największe zalety oleju HL46 to jego właściwości przeciwutleniający i antykorozyjne. To wpływa na wydłużenie żywotności układu i jego odpowiednie zabezpieczenie od wewnątrz. Pamiętaj jednak, że wyłącznie sukcesywna i zgodna z wytycznymi producenta zmiana cieczy (najczęściej co 2 lata) sprawi, że ten będzie miał pożądane przez Ciebie właściwości.

Gdzie możesz stosować olej tego typu?

Olej HL46 sprawdzi się w układach o średnim i lekkim obciążeniu, gdzie niewymagane jest podnoszenie bardzo dużych ładunków czy ogromna intensywność pracy. To świetna ciecz do pracy w mechanizmach przemysłowych, wózkach hydraulicznych czy samochodach dostawczych. To na pewno świetne rozwiązanie, jeżeli wymagasz od oleju konserwacji układu hydraulicznego, ale nie oczekujesz np. pracy w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Podsumowując, olej HL46 to dobre i sprawdzone rozwiązanie. W wielu układach spotkasz go fabrycznie. Aby zachować jego właściwości, musisz regularnie wymieniać ciecz. Pamiętaj o tym!

Metalowe regały do różnych zastosowań

0
Metalowe regały

Regały są nam niezbędne dosłownie wszędzie. Sięgamy po nie w prywatnych piwnicach i garażach, ale też wykorzystujemy w firmowych magazynach i halach przemysłowych. Mogą być stosowane dosłownie w każdym pomieszczeniu technicznym, roboczym czy też zbiorczym, w którym gromadzimy urządzenia, maszyny, narzędzia i produkty. Warto zatem poznać je nieco bliżej.

Metalowe, czyli wytrzymałe

Regały metalowe są chętnie wykorzystywane we wszelkiego rodzaju magazynach i przedsiębiorstwach ze względu na swoją ogromną wytrzymałość. W przeciwieństwie do konstrukcji innego rodzaju, zwłaszcza drewnianych, metal jest odporny na wysokie obciążenia, nie dokształca się i nie ugina nazbyt mocno. Jest w stanie unieść nawet duże ciężary bez żadnej dodatkowej podpory, co często w przypadku półek drewnianych lub z płyty MDF nie byłoby możliwe.

Metalowe konstrukcje odpowiadają także za stabilność mebli magazynowych. Brak odkształceń i uszkodzeń przekłada się na mocne, stabilne ustawienie regałów, bez obawy o jakiekolwiek ich chybotanie czy przechylanie. To szczególnie przydatne w miejscach, w których są one bardzo wysokie i nawet najmniejszy przechył mógłby spowodować upadek trzymanych tam artykułów.

Dodatkowo dobrze zabezpieczony metal jest odporny na korozję i warunki atmosferyczne, nawet bez konieczności częstego wykonywania poprawek w powłokach ochronnych. Drewno nie wykazałoby się taką odpornością, ponieważ wymaga regularnej impregnacji i znacznie łatwiej ulega gniciu lub spróchnieniu pod wpływem warunków zewnętrznych, zwłaszcza wilgoci, niż metal.

Z półkami z płyt wiórowych albo metalowych

Meble metalowe mogą być wykonane w całości z metalu lub też połączone z innymi materiałami. Jedną z częstych propozycji są meble z półkami z płyt wiórowych, które sprawdzają się w zastosowaniach przemysłowych, zwłaszcza do przechowywania lżejszych akcesoriów, narzędzi czy urządzeń. Wykazują się dużą wytrzymałością i bardzo atrakcyjną ceną.

Tymczasem półki metalowe sprawdzają się w najbardziej wymagających zadaniach i przy największych obciążeniach. Są niezwykle trwałe, odporne i wytrzymałe, a obciążenia, które mogą wytrzymać, są znacznie większe niż w przypadku płyty wiórowej. Niestety tak wysoka jakość pociąga za sobą także ich wyższą cenę.

Półki garażowe

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie półek garażowych, które mogą być użytkowane zarówno w prywatnym garażu, jak też w zakładach mechaniki samochodowej czy wymiany opon. Są one specjalnie dedykowane przechowywaniu opon i akcesoriów samochodowych, dlatego zostały wyposażone w wygodne półki oraz stelaże do ich umieszczania.

Półki garażowe wykazują się przy tym bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne. Są w całości wykonane z ocynkowanego metalu, co zapewnia im dobrą ochronę przed zabrudzeniami, smarami czy olejami, o które nietrudno w garażu.

Półki paletowe

Ostatnim typem półek metalowych, na które warto zwrócić uwagę, są regały paletowe, specjalnie dostosowane do składowania na nich dużych paczek. Regały paletowe są szczególnie przydatne w większych zakładach, w których konieczne jest przechowywanie zapasów produktów, półproduktów czy też materiałów, które zostaną później wykorzystane w trakcie pracy. Mogą sprawdzić się także w sklepach czy magazynach.

WARTO PRZECZYTAĆ

Motocykle elektryczne dla dzieci – czy to dobry pomysł?

Każdy rodzic doskonale wie jak aktywne i skore do różnych zabaw jest dziecko. Gdy ma już wystarczającą ilość lat by usiąść za sterami pierwszej...