Regulator napięcia – co warto o nim wiedzieć?

0
Regulator napięcia – co warto o nim wiedzieć?

W dzisiejszych samochodach w podstawowym wyposażeniu znajduje się alternator, którego zadaniem jest wytwarzanie napięcia, przekazywanego następnie do dalszych części układu. Jedną z tych części jest regulator napięcia, odpowiadający za utrzymywanie go na stałym, konkretnym poziomie, bez względu na to, czy silnik znajdujący się w samochodzie pracuje akurat na niskich, czy na wysokich obrotach. Dopuszczalne są jedynie niewielkie wahania, rzędu 0,5V.

Posługując się podręcznikowymi wartościami, przyjmuje się, że napięcie podczas ładowania akumulatora powinno wynosić 14,0-14.4V. Należy mieć świadomość, że im starszy sprzęt, tym niższe będzie napięcie w naszym regulatorze. Z tego powodu, raz na kilka lat konieczna będzie wymiana tego elementu. Dzięki temu cały układ ładowania akumulatora będzie funkcjonował poprawnie.

Nie tylko w podstawowej wersji

Choć mogłoby się wydawać, że regulator napięcia jest stosunkowo prostym urządzeniem, które zawsze zbudowane jest w mniej więcej podobny sposób, to na rynku bez problemu można znaleźć regulatory o różnorodnym zastosowaniu, dedykowane różnym odbiornikom. Jednym z typów regulatorów są np. przetwornice step up/step down. Wykorzystując ten typ regulatora, można przekształcić napięcie stałe, pochodzące ze źródła zasilania, na napięcie stałe o wartości niższej lub wyższej dla odbiornika. Wówczas w skład takiej przetwornicy mogą wchodzić półprzewodniki, cewki (służące do magazynowania energii) oraz filtry przeciwzakłóceniowe. Taki rodzaj regulatora jest idealny dla odbiorników, które wymagają niestandardowego napięcia zasilania.

Jeżeli szukamy dobrej jakości, oryginalnych części, warto zajrzeć na stronę iParts.pl. Jest to największy w Polsce, internetowy sklep zajmujący się sprzedażą części samochodowych. Korzystając z asortymentu, znajdującego się na iParts.pl, mamy gwarancję, że zakupione przez nas produkty będą wysokiej jakości. Dzięki temu możemy być pewni, że będą one posiadały stosunkowo długi czas eksploatacji, co pozwoli unikać częstych napraw i wymiany poszczególnych elementów.

Pewność, że wszystko działa poprawnie

Jak przypominają specjaliści z iParts.pl, od czasu do czasu należy sprawdzać, czy nasz regulator napięcia działa poprawnie. Można to zrobić za pomocą woltomierza albo miernika uniwersalnego. Wówczas z łatwością sprawdzimy, czy napięcie(o odpowiedniej wartości) jest przekazywane z alternatora do regulatora, a następnie do pozostałych części układu. Jeżeli napięcie nie dochodzi do regulatora, należy oddać alternator do regeneracji. Jeśli natomiast z regulatora nie jest ono przekazywane dalej, należy wymienić regulator.

Rozliczenie marynarzy – kim jest polski rezydent podatkowy?

0
Rozliczenie marynarzy - kim jest polski rezydent podatkowy?

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych wskazuje, że rezydentem podatkowym jest każda osoba fizyczna, która zamieszkuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Podlega ona obowiązkowi podatkowemu od osiąganych dochodów, niezależnie od miejsca ich położenia. Także podatki marynarskie podlegają rozliczeniu za rok poprzedzający.

Podatki dla marynarzy – kwestie prawne

Podatek za pracę marynarzy dotyczy dochodów jakie pracownicy osiągnęli za granicą oraz w kraju. Polski rezydent podatkowy jest zobowiązany w kraju do tzw. nieograniczonych obowiązków podatkowych. Ponadto osoba fizyczna podlega warunkom, które decydują o tym, że określa się ją mianem rezydenta podatkowego. Osoba fizyczna musi spełniać takie warunki jak:

– posiadani na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych, które stanowią ośrodek interesów życiowych;
– przebywa na terytorium Polski dłużej niż 183 dni w danym roku podatkowym.

Rozliczanie podatków marynarzy a wpływ Konwencji MLI

Rozliczanie podatków marynarzy a także takie kwestie jak rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy stanowią przedmiot rozważań jakie podejmuje Konwencja MLI. Wskazuje ona jakie kroki powinien podjąć marynarz w sytuacji, kiedy uzyskuje dochody w kraju oraz kiedy osiąga je za granicą. Na mocy postanowień tej konwencji wskazuje się na dwa obowiązki:

– pierwszy z nich zobowiązuje marynarzy by każdego roku w terminie do 30 kwietnia rozliczał się za rok poprzedni poprzez formularz PIT-36;-
– drugi przypadek nawiązuje do comiesięcznych konieczności wpłaty zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

W przypadku wątpliwości co do rozliczeń i kwestii prawnych jakie obowiązują marynarzy warto skonsultować je z odpowiednimi organami. W tym zakresie pomocny będzie radca prawny i dobra kancelaria radcowska.

Jeśli posiadamy wątpliwości co do sposobu rozliczenia – warto skonsultować je z dobrym radcą prawnym, którego adres można znaleźć również na stronie internetowej (radcaprawny-trojmiasto.pl/podatki-marynarskie/).

Czujnik w klimatyzacji samochodowej

0
Czujnik w klimatyzacji samochodowej

Z czym kojarzą Ci się upały? Z plażą i morzem podczas wakacji? Z nieznośnie nagrzanym biurem, w którym musisz spędzić jeszcze kilka godzin? A może z wygodnym, przestronnym samochodem, w którym włączasz klimatyzację, by choć na kilka chwil zapomnieć o temperaturach panujących po drugiej stronie szyby? Jeśli pomyślałeś o tym ostatnim, zachęcamy do bliższego poznania jej budowy. Dziś pokrótce pragniemy przedstawić współpracujące z nią sensory.

Czujniki ciśnienia

Czujnik ciśnienia jest jednym z wielu sensorów, które odpowiadają za monitorowanie stanu klimatyzacji. Jego zasadniczym zadaniem jest zbadanie oraz przekazanie do sterownika informacji mówiącej o tym, jakie ciśnienie czynnika chłodniczego panuje w układzie. Pierwszym i zarazem najważniejszym parametrem, jaki bada presostat klimatyzacji, jest obecność czynnika chłodniczego, która przekłada się na pozwolenie: „można włączyć klimatyzację”.

Czujnik ten jest gwarantem bezpieczeństwa sprężarki klimatyzacji, która przy braku lub nieodpowiedniej ilości czynnika chłodniczego uległaby uszkodzeniu. Jednocześnie następuje też włączenie wentylatora skraplacza, a zatem w skrócie można powiedzieć, że presostat steruje działaniem wentylatorów w klimatyzacji.

W trakcie pracy presostat odpowiada za pomiary ciśnienia i przy jego wzroście – za zwiększenie pracy wentylatorów. Z kolei podczas awarii (na przykład niedrożności układu i idącego za tym braku czynnika chłodniczego) czujnik powinien dać sygnał do natychmiastowego wyłączenia klimatyzacji w celu zapobiegnięcia kolejnym usterkom.

Czujnik przeciwoblodzeniowy

Czujnik ten ma za zadanie kontrolować temperaturę parownika. W przypadku jej spadku poniżej zera, co skutkuje zamarzaniem skroplin i brakiem przepływu powietrza, jego zadanie to rozłączenie klimatyzacji. W innym przypadku, z powodu braku wymiany ciepła, doszłoby do awarii układu.

Czujnik temperatury sprężarki

Jest to czujnik zamontowany na korpusie sprężarki, blisko kanału wysokiego ciśnienia. Jego zadaniem jest monitorowanie temperatury pracy sprężarki, a przy jej nadmiernym wzroście odłączenie jej od układu. Dzięki temu klimatyzacja zostaje zatrzymana, co – podobnie jak w przypadku wcześniejszych elementów – gwarantuje jej bezpieczeństwo.

Czujnik prędkości wału korbowego sprężarki

Jest to prosty detektor, którego zadaniem jest pomiar prędkości obrotowej wału korbowego sprężarki. Następnie sygnał ten jest porównywany z prędkością wału korbowego silnika i jeśli występują pomiędzy nimi duże rozbieżności (ponad 30%), to sprężarka jest wyłączana. Ma to na celu ochronę jej oraz innych elementów samochodu, takich jak alternator, układ wspomagania kierownicy i pompa wody.

Czujnik przepływu czynnika chłodzącego

Albo po prostu „flow sensor”. Jest urządzeniem, które ma za zadanie dostosować pracę i pojemność sprężarki do aktualnych potrzeb układu, czyli do przepływu czynnika chłodniczego.

Czujnik temperatury kabiny

Ostatnim z przedstawionych sensorów jest ten, który monitoruje aktualną temperaturę kabiny samochodowej. Porównując ją oraz zadany parametr, ustala, czy klimatyzacja może zostać już wyłączona lub czy moc wentylatorów klimatyzacji może zostać zmniejszona, aby jedynie podtrzymywały osiągniętą optymalną temperaturę.

Jak przygotować motocykl do rozpoczęcia sezonu?

0
Jak przygotować motocykl do rozpoczęcia sezonu?

Miłośnicy motocykli co roku niecierpliwie wypatrują oznak wiosny, a pierwsze promienie słońca osuszającego asfalt tylko wzmagają apetyt na nadchodzące podróże. Jeszcze przed pierwszą wyprawą warto samodzielnie wykonać podstawową kontrolę stanu technicznego pojazdu.

Zacznijmy od podstaw

Punkt pierwszy to akumulator. Dobrą praktyką jest wymontowywanie go z motocykla i przechowywanie w okresie zimowym w ogrzewanym pomieszczeniu. Jeśli w tym czasie był także cyklicznie doładowywany, to z pewnością nie sprawi żadnych problemów. Naładowanie akumulatora i podłączenie go do instalacji elektrycznej powinno być pierwszą rzeczą, którą wykonamy po zimowym przestoju. Teraz warto przyjrzeć się wszelkim elementom gumowym, zarówno łącznikom, jak i osłonom. Na szczególną uwagę zasługują uszczelniacze. Rozleniwione długim odpoczynkiem potrafią sprawić przykre niespodzianki. Na szczęście ślady oleju na lagach trudno przeoczyć.

Skoro jesteśmy przy olejach, to sprawdźmy stan tego w silniku. Tu warto zachować czujność. Nawet jeżeli jego ilość mieści się w zakresie przewidzianym przez producenta, to silna higroskopijność mogła niekorzystnie wpłynąć na właściwości smarne. Przy okazji warto wspomnieć, że ostatnie dni starego sezonu oraz pierwsze tego, który właśnie nadchodzi, to doskonały czas na jego okresową wymianę. Chłonięcie wody jest cechą charakterystyczną także dla płynu hamulcowego. Wraz z kontrolą jego stanu, przyjrzyjmy się kondycji tarcz i klocków hamulcowych – jeśli są na granicy wytrzymałości, to nie ma sensu odwlekanie wymiany.  Na uwagę zasługują też przewody hamulcowe. 

Nie tylko mechanika jest ważna

Czas poświęcić nieco uwagi kołom. Kontrola ciśnienia może nieprzyjemnie zaskoczyć, nie jest to jednak wielki problem i można się z nim uporać za pomocą zwykłej pompki. Zdecydowanie warto to zrobić, bo jazda na zbyt niskim ciśnieniu nie tylko przyspiesza zużycie ogumienia, ale jest też zwyczajnie niebezpieczna. Gorzej, jeśli stan bieżnika sugeruje zbliżający się kres używalności. Tu nie ma miejsca na półśrodki i w grę wchodzi jedynie wymiana. Opony motocyklowe możemy wygodnie i szybko kupić za pośrednictwem internetu. Jedną z lepszych ofert prezentuje Plusgum, wybór jest ogromny, a ceny zachęcające. Zresztą nikogo raczej nie trzeba przekonywać, że ogumienie to jeden z najistotniejszych elementów motocykla i inwestycje w tym zakresie są obowiązkowe.

Na koniec pozostaje kwestia paliwa. Benzyna pozostawiona przez zimę w baku zdążyła zapewne zwietrzeć, istnieje też ryzyko wytrącenia się wody. Jeśli zbiornik nie był zatankowany do pełna, to jeszcze przed pierwszym uruchomieniem pojazdu warto dolać świeżego paliwa. W innym wypadku dobrze będzie, jeśli pierwsza przejażdżka zakończy się wizytą na stacji benzynowej.

Teraz wystarczy sprawdzić dokumenty, upewnić się o aktualności przeglądu i ubezpieczenia, odkurzyć kask i można ruszać. Bez brawury, bo okres zimowy rozleniwił nie tylko nasz pojazd – my również potrzebujemy chwili na powrót do pełnej formy.

Wybierz najlepszego kuriera

0
Wybierz najlepszego kuriera

Małe lub średnie przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż lub dystrybucję za pośrednictwem internetu, niejako zmuszone są do korzystania z usług kurierskich zarówno na terenie kraju, jak i wysyłając paczki za granicę. Każdorazowe poszukiwanie najlepszej oferty dla danej paczki może stać się irytujące. Jest jednak alternatywa.

Prosty i genialny pomysł

Oferta firm świadczących usługi kurierskie jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Firmy kurierskie oferują swoim klientom różne ceny, a także zakres usług oraz jakość ich wykonywania. Jeśli prowadząc małe lub średnie przedsiębiorstwo na co dzień korzystamy z ich usług, każdorazowo zmuszeni jesteśmy do poszukiwania najlepszego i najbardziej opłacalnego rozwiązania, zwłaszcza w przypadku dużych gabarytowo przesyłek. Platforma wysyłkowa eEpaka.pl to idealna alternatywa dla takich sytuacji. Ten prosty w swojej konstrukcji projekt z rosnącym powodzeniem funkcjonuje już na polskim rynku od prawie dziesięciu lat, umożliwiając rzeszy swoich klientów szybki wybór najlepszej oferty kurierskiej w wykonaniu firm – liderów tej branży, jak chociażby DHL, UPS, FedEx czy wciąż aktywna na rynku Poczta Polska i jej markowy produkt – kurier Pocztex24.

Platforma wielu możliwości

Epaka.pl to proste, a zarazem niezwykle funkcjonalne i wygodne dla swoich użytkowników rozwiązanie zapewniające klientom dostęp do pełnej bazy usług kurierskich na świecie i w kraju. Firma oferuje przejrzysty i wygodny system rozliczeń, w którym klient płaci tylko za zrealizowane dostawy. Ponadto klienci mogą liczyć również na darmowe materiały niezbędne do zapakowania przesyłek. W tej kwestii eEpaka.pl prowadzi również sklep internetowy, gdzie pozostali klienci mogą zaopatrzyć się w niezbędne materiały, takie jak: różnej wielkości kartony, taśmy klejące, przekładki, a także folie stretch. Ponadto eEpaka.pl oferuje dostawy przesyłek zagranicznych do wszystkich, najbardziej nawet odległych zakątków świata, oferując w tym względzie transport lotniczy. Wszystko to, jak już wspomniano, z czołowymi firmami reprezentującymi branżę usług kurierskich. 

Epaka.pl to doskonałe rozwiązanie dla średnich i małych przedsiębiorstw, których charakter prowadzonej działalności gospodarczej uzależniony jest od usług kurierskich. Możliwość szybkiego wyboru odpowiedniego kuriera oraz gwarancja wysokiej jakości usług w połączeniu z niską ceną to bezkonkurencyjne atuty. Jeśli zatem poszukujesz optymalnego rozwiązania dla swojego biznesu, eEpaka.pl to dobry wybór w przystępnej cenie.

Prowadzenie auta pod wpływem alkoholu – jakie konsekwencje grożą w Polsce w 2019 roku?

0
Prowadzenie auta pod wpływem alkoholu – jakie konsekwencje grożą w Polsce w 2019 roku?

Jazda pod wpływem alkoholu może być wykroczeniem lub przestępstwem. Wszystko zależy od stężenia alkoholu w organizmie podczas kierowania pojazdem. Co grozi za popełnienie wykroczenia, a co za przestępstwa? Co czeka kierowcę po kontroli drogowej, jeżeli alkomat pokaże przekroczenie dopuszczalnych norm? O tym przeczytasz w tym artykule.

Jazda pod wpływem alkoholu – czy to przestępstwo czy wykroczenie?

Jakby odpowiedział prawnik: „To zależy”.  Jazda po alkoholu może być przestępstwem lub wykroczeniem w zależności od stanu upojenia. Jeżeli zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila (tj. od 0,1 do 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu) jest to tzw. „stan po spożyciu alkoholu”. Taki czyn jest traktowany jako wykroczenie. W praktyce oznacza to, że za jazdę w „stanie po spożyciu alkoholu” możesz zostać ukarany:

  • grzywną od 50 zł do 5000 zł;
  • karą aresztu od 5 do 30 dni;
  • zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat;
  • 10 punktami karnymi.

Prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości (czyli jeżeli zawartość wynosi powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi lub więcej niż 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu) jest przestępstwem, za którym można zostać ukaranym:

  • grzywną zależną od swojego dochodu;
  • ograniczeniem wolności od miesiąca do 2 lat lub pozbawieniem wolności do lat 2;
  • zapłatą świadczenia pieniężnego od 5 000 zł do 60 000 zł;
  • odebraniem prawa jazdy na okres od 3 lat do 15 lat.

Oczywiście mówimy tu jedynie o przypadku, gdy kierowca nie jest recydywistą czy też nie doprowadzi do wypadku, w którym inna osoba doznała uszczerbku na zdrowiu lub poniosła śmierć. Wtedy orzeczona kara może być znacznie wyższa – nawet 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kontrola drogowa i co potem? Jak wygląda procedura karania nietrzeźwych kierowców?

Po jakimś czasie od kontroli policyjnej, zostaniesz wezwany na komendę w celu złożenia wyjaśnień. Już wtedy może zostać Ci zaproponowane żebyś dobrowolnie poddał się karze, czyli przyznał się do winy i zgodził na karę zaproponowaną przez prokuratora.  W ten sposób można uniknąć rozprawy. Nie zawsze jednak jest to najlepsze wyjście. Być może, w Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie staranie o tzw. „warunkowe umorzenie postępowania”. Polega ono na tym, że sąd zamiast wydawać wyrok skazujący, umarzy postępowanie karne pod ustalonymi warunkami. Kiedy jest to możliwe? Jeżeli wina i szkodliwość społeczna czynu nie są znaczne, okoliczności popełnienie przestępstwa są wyjaśnione, a Twoja postawa oraz dotychczasowy sposób życia uzasadniają przypuszczenie, że będziesz przestrzegał prawa.  W ten sposób można uniknąć kary oraz wpisania do Krajowego Rejestru Karnego. Dlatego, przed wyborem strategii postepowania w przypadku zatrzymania za jazdę pod wpływem alkoholu, warto wcześniej zasięgnąć opinii profesjonalnego prawnika. Dowiedz się więcej i przeczytaj https://adwokat24h.pl/jazda-po-alkoholu/.

Firmowe kosmetyki ADBL

0
Firmowe kosmetyki ADBL

Jeśli decydujemy się na kosmetyki, które mają nam pomóc w pielęgnacji samochodu to trzeba stawiać na znaną firmę.

W ten sposób szanse na to, że uzyskamy lepsze efekty wizualne są o wiele większe. To, dlatego trzeba będzie stawiać na taką firmę jak ADBL. Jest to bardzo znana firma, która oferuje bardzo dużo różnych rodzajów kosmetyków, co oznacza, że każdy z nas znajdzie to, co jest mu potrzebne. Jeśli zależy nam na pielęgnowaniu lakieru to ta firma jest w tym liderem. Oferuje mnóstwo różnych kosmetyków, co oznacza, że jeśli wybierzemy tę firmę to będziemy bardzo zadowoleni są to kosmetyki, które działają w stu procentach. Ważne jest również to, że ta firma oferuje wszystko, co bezpieczne dla lakieru samochodowego. Oczywiście można u nich kupić również inne kosmetyki do pielęgnacji elementów plastikowych. Jest tego tak dużo jak dużo jest chętnych na kosmetyki oferowane przez tę firmę. Trzeba wybierać to, co sprawdzone i pewne i wtedy wiemy, że stosując takie kosmetyki polepszamy wygląd naszego samochodu.

Inne kosmetyki od tej firmy

Inne kosmetyki od tej firmy

Jeśli chcemy pielęgnować swoje wnętrze w samochodzie to też znajdziemy tutaj coś dla siebie. Można zadbać o każdy rodzaj tapicerki, ale znajdziemy również kosmetyki do kokpitu czy do elementów plastikowych, jakie na około się znajdują. Samochód dobrze wyczyszczony to nasza wizytówka, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak szukać czegoś dla siebie. Oferta jest bardzo dobrze przygotowana i co ważne bez wychodzenia z domu można będzie się z nią zaznajomić. Wystarczy, że wejdziemy sobie już teraz na stronę https://detailingstore.pl/blog/aktualnosci/kosmetyki-firmy-adbl, a przeczytamy mnóstwo informacji o tej firmie. Przekonamy się, że to jest coś, z czego warto skorzystać, bo mamy tutaj wszystko, co jest nam potrzebne do pielęgnowania całego samochodu. Nasz samochód to nasza wizytówka, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak szukać kosmetyków, które nam są potrzebne. Ceny są bardzo przystępne, dlatego tym bardziej taka oferta powinna nas zainteresować.

Dodatki w samochodach off roadowych

0
Dodatki w samochodach off roadowych

Dziś możliwości do wyrażenia siebie oraz oderwania się od zabieganej rzeczywistości jest znacznie więcej. Wiele osób pragnie w wolnych chwilach odrobinę dodać gazu i zjechać z uczęszczanych dróg. Off road cieszy się w efekcie stale rosnącą popularnością. Utarte szlaki przestają fascynować, a powtarzalne pasje nie mają w sobie nutki nowości i mniej przyciągają. Samochód off roadowy to inwestycja, która się zwraca na wielu poziomach zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Nowocześnie zorientowani kierowcy coraz częściej wybierają ten typ pojazdu do poruszania się po i co najważniejsza poza miastem.

Wyposażenie dodatkowe

Samochód off roadowy jest podobny do mieszkania – trzeba go spersonalizować pod swoje unikalne potrzeby, preferencje oraz styl. Wiele dodatków (jak np. półka front runner) pozwalają wydobyć z auta więcej i lepiej zrealizować jego funkcjonalny potencjał. W aucie trzeba czuć się przede wszystkim wygodnie. Off roadowy samochód zabierze w podróż dalej i sprawniej niż zwykłe auto. W efekcie na miejscu po dojechaniu do punktu B można znaleźć bardziej zjawiskowe tereny, które zatrzymają na dłużej. Off road połączony z biwakowaniem to mieszanka, która pozwala oderwać się od codzienności i dać odpocząć zarówno ciału, jak i zmysłom. Pod rozgwieżdżonym niebem myśli płyną spokojniej, a wewnętrzne akumulatory ładują się pozytywną energią. Dodatki do samochodu off roadowego (jak front runner) to szeroka kategoria produktów, pośród której każdy nowocześnie zorientowany kierowca szybko znajdzie coś dla siebie. Dodatkowe półki, chwytaki, siatki zabezpieczające, moskitiery oraz wiele innych to wachlarz opcji do wykorzystania, by auto prowadziło się lepiej.

Modyfikacje wprowadzane w off roadach mogą przybierać różne postacie. Wszystko tak naprawdę zależy od wyobraźni kierowcy. Auto powinno zarówno być funkcjonalne jak i się prezentować. Modyfikacje mają na celu połączenie tych dwóch sfer. Dzięki temu samochód stanowi lepsze odbicie preferencji oraz potrzeb właściciela – i lepiej się prowadzi.

Jakościowe zakupy z sieci

W profesjonalnych sklepach internetowych szybko znajdzie się produkty do swojego samochodu off roadowego, które praktycznie oraz wizualnie go dopełnią (front runner). Nie będą one dużym wydatkiem, tylko krokiem w stronę polepszenia jakości swojego auta. Sklepy, które mają już ugruntowaną pozycję na rynku oraz wieloletnie doświadczenie są w stanie wydajniej i pełniej wpasować się w rzeczywiste potrzeby kierowców. Szukając oderwania oraz nieprzebytych jeszcze dróg warto zastanowić się czy off road nie będzie, aby strzałem w dziesiątkę.

Informacje na temat smaru plastycznego

0
Informacje na temat smaru plastycznego

Smar plastyczny łatwiej jest utrzymywać w oprawie aniżeli w oleju. Pełni on przede wszystkim funkcję uszczelniającą. W ten sposób chroni łożysko przed przenikaniem zanieczyszczeń lub wilgoci. W sytuacji smarów plastycznych z zagęszczaczem jego konsystencja jest uzależniona od prędkości obrotowej łożyska.

Jeśli wartości są niskie, wtedy możesz spodziewać się gęstego smaru. Analogicznie przy tych wyższych jest półpłynny. Zmiany w konsystencji mogą pojawiać się wiele razy. Nie może być on stosowany w łożyskowaniach pionowych. Istnieje wówczas ryzyko wycieku smaru. W przypadku pojawienia się wibracji w układzie, możesz przemyśleć użycie smaru litowego. Posiada on bardzo charakterystyczne właściwości. Stanowi ochronę przez zniszczeniem struktury smaru. Właściwy smar musi tworzyć warstwę smarną. Powinno tak być nawet wtedy, kiedy wyciekałaby woda do łożyska. Takie właściwości posiadają smary oparte na mydłach litowych albo wapniowych.

Jeśli decydujesz się na smarowanie łożyska, wówczas musisz przestrzegać następujących czynników:

1. Smar powinien być podawany w odpowiednich ilościach – pełne uzupełnienie oprawy smarem może prowadzić do nagłego wzrostu temperatury w czasie pracy. To wpływa na zużywanie się smaru jeszcze szybciej niż zwykle. Powinieneś zachować do połowy wolnej przestrzeni.

2. Wybór właściwej chwili na smarowanie w celu wykorzystania najlepszych właściwości – zaleca się, aby smarować łożysko zaraz po zamontowaniu. W przypadku utrudnionego dostępu musisz nasmarować je wcześniej. Jednak musisz wtedy pamiętać o tym, aby dopilnować czystości, ponieważ w takich sytuacjach bardzo często trafiają się zabrudzenia.

3. Istotny jest okres robienia dodatkowego smarowania – smar się zużywa, a co za tym idzie musisz go regularnie uzupełniać lub nawet wymieniać całkowicie. Co świadczy o starzeniu się smaru? Zwracaj uwagę na jego konsystencję oraz kolor!

4. Właściwy wybór smaru i jego jakości jest zależny od zastosowania – na rynku znajdziesz wiele różnych rodzajów smarów. Odbiegają od siebie oczywiście swoimi właściwościami, temperaturą, skropleniem, zakresem temperatury pracy lub penetracji w określonej temperaturze. Smary mogą być przeznaczone do zastosowania ogólnego, do niskiej lub wysokiej temperatury pracy lub do pracy w bardzo różnych poziomach temperatury.

EBMiA.pl

Wysokiej jakości smary i oleje kupisz w sklepie EBMiA.pl pod adresem: https://www.ebmia.pl/chemia-przemyslowa-smary-oleje-c-921_1790.html

Podróż motocyklem – jak bezpiecznie i wygodnie przewozić bagaże?

0
Podróż motocyklem – jak bezpiecznie i wygodnie przewozić bagaże?

Podróżowanie własnym motocyklem to całkiem fajna sprawa o ile oczywiście wdrożone zostaną odpowiednie przygotowania. Przed wyruszeniem w trasę warto zadbać o wygodne ubranie, buty, a także pojemne miejsce na bagaże. Mogą to być trwałe i dość duże kufry Givi lub też inne oferowane na rynku rozwiązania. Wybór tego typu produktów jest spory, dlatego z powodzeniem można znaleźć opcje idealną dla własnych potrzeb i oczekiwań.

Prawdziwi fani motocykli doskonale wiedzą jak pięknym uczuciem jest wyruszanie w dłuższą podróż motorem. Oczywiście zarówno długie jak i krótkie wypady są przyjemne, ale to właśnie przynajmniej kilkudniowe wycieczki przynoszą najwięcej emocji. Takie wyjazdy związane są jednak z potrzebą zabrania ze sobą nieco więcej – niż w przypadku bardzo krótkiej wycieczki – rzeczy. Chodzi tu o przedmioty użytku codziennego, ubrania czy też niezbędne przybory. Oferowane przez wiele sklepów motocyklowych kufry Givi zapewniają wiele wolnej przestrzeni, która pozwala bezpiecznie i wygodnie transportować takie przedmioty.

Rodzaje kufrów motocyklowych

Na rynku dostępnych jest aktualnie wiele różnych modeli kufrów Givi. Te rekomendowane i znane na całym świecie kufry cieszą się doskonałymi opiniami ze względu na swoją trwałość i funkcjonalność. Wśród oferowanych w sklepach kufrów tej marki znaleźć można zarówno modele boczne jak też tylne. W zależności od potrzeb można, więc zamontować wybrany rodzaj kufra w odpowiednim miejscu by następnie cieszyć się jego wygodnym użytkowaniem podczas podróży.

Jakie cechy powinien posiadać porządny kufer motocyklowy?

Podczas zakupu kufra ma motor należy pamiętać, że porządny model to ten, który jest trwały, wytrzymały, a także solidny. Oczywiście są to cechy wszystkich kufrów Givi, a ich dodatkowym atutem jest adekwatna do tak wysokiej jakości cena. Chcąc zakupić solidny i pojemny kufer warto przyjrzeć się kufrom Givi, gdyż wykonane są one z bardzo wytrzymałego materiału, a także występują w różnych odmianach i wielkościach.

Jak wybrać odpowiedni kufer na motocykl?

W zależności od potrzeb każdy motocyklista może wybrać dla siebie jeden, dwa lub nawet więcej kufrów. Wszystko zależy od rodzaju pojazdu, jego budowy, a także możliwości technicznych. Wybierając kufer na motocykl warto brać pod uwagę swoje własne potrzeby, oczekiwania, a także plany. Chodzi o to by zwolennicy dłuższych i częstych podróży motocyklowych stawiali raczej na pojemne i duże kufry Givi. Na szczęście w sklepach nie brakuje różnorodnych produktów tej firmy.

WARTO PRZECZYTAĆ

Regulator napięcia – co warto o nim wiedzieć?

W dzisiejszych samochodach w podstawowym wyposażeniu znajduje się alternator, którego zadaniem jest wytwarzanie napięcia, przekazywanego następnie do dalszych części układu. Jedną z tych części...