Jaki samochód dla kobiety będzie odpowiedni?

0
samochód dla kobiety - jak wybrać?

Wybór odpowiedniego samochodu dla kobiety, nie jest wcale takim prostym zadaniem. Taki samochód oprócz tego, że musi być sprawny mechanicznie, musi również dobrze się prezentować, jaki i nie być zbyt duży. Wtedy łatwiej jest kobiecie nim zaparkować w mieście.

Jakie cechy powinno posiadać auto dla kobiety?

Wielkość auta – kobiety zdecydowanie wolą niewielkie samochody, takie żeby sprawnie i komfortowo mogły poruszać się po mieście. Jest im po prostu łatwiej przyzwyczaić się do prowadzenia takiego pojazdu. Mniejszym autem jest również zdecydowanie łatwiej zaparkować, co ma znaczenie. Czujniki parkowania w kobiecym samochodzie będą dodatkową zaletą.

Ekonomiczność – wiele kobiet nie znosi tankować swojego samochodu, są też takie którym to nie do końca wychodzi. Kobiety wybierają auto ekonomiczne po to, żeby rzadko jeździć na stację benzynową, jak i po to żeby zaoszczędzić.

Bezpieczność – jest to cecha, na którą zwracają szczególną uwagę kobiety. Zwłaszcza matki, które w samochodzie przewożą swoje dzieci. Kobiety jeżdżą bezpieczniej, w przeciwieństwie do mężczyzn. Kobiety podczas zakupu auta sprawdzają, czy posiada poduszki powietrzne czy jak wypada w crash testach.

Przeczytaj też: http://www.autopasje.pl/jak-kupic-dobry-samochod/

Przystosowanie dla dzieci – gdy w samochodzie mają być przewożone w fotelikach dzieci, kobieta będzie szukała samochodu, który posiada system mocowania Isofix.

Duży bagażnik – jeżeli kobieta nie posiada dzieci, nie musi kupować auta z dużym bagażnikiem. Gdy posiadamy dzieci, często wozimy ze sobą duże zakupy, dziecięce ubrania na zmianę czy inne niezbędne przedmioty – pojemny bagażnik się przyda. Samochód powinien być uniwersalny.

Komfort – każda kobieta poszukuje auta, które będzie wygodne. Jakich dodatków szukać w aucie, żeby mieć pewność, że samochód będzie odpowiedni? Po pierwsze auto powinno posiadać klimatyzację, która jest nieoceniona w upalne dni. Kolejna ważna rzecz to radio, wiele kobiet nie wyobraża sobie prowadzenia auta bez muzyki w tle. Do tego auto powinno posiadać wygodne fotele, lusterka elektryczne, czujnik parkowania, centralny zamek na pilota oraz elektrycznie opuszczane szyb.

Wygląd – ładny design samochodu to podstawa dla kobiety. Auto przecież musi dobrze się prezentować. Nie tylko linia samochodu się liczy, ale i jego kolor. Kobiety zdecydowanie częściej decydują się na zakup samochodu w wyrazistych, nietypowych kolorach. Są również kobiety, które zdecydowanie bardziej wolą ciemne samochody, takie też są stylowe, jednak posiadają jedną wadę – na ciemnym kolorze widać wszystkie zarysowania i zabrudzenia.

Źródło: https://www.autoelegance.pl/

Pojemniki transportowe dla firmy

0
Pojemniki transportowe dla firmy

Chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, prawda jest taka, że wybór pojemników, kontenerów czy palet jest ważny. Każda firma, która posiada własny magazyn i decyduje się na transport towarów drogą morską, drogową czy szynową, bardzo dobrze wie, jak ważne są pojemniki.

Terminowy przegląd samochodów firmowych: co, jeśli się spóźnisz?

0
Terminowy przegląd samochodów firmowych: co, jeśli się spóźnisz

Systematyczne dokonywanie przeglądu pojazdów to nie tylko istotny element zarządzania flotą, ale i obowiązek prawny. Z nim natomiast, jak z większością wymogów nakładanych przez ustawodawcę, powiązane są kary i sankcje. Ile można się spóźnić z przeglądem samochodu, aby uniknąć dotkliwych konsekwencji?

Przegląd techniczny pojazdu – daty i okresy ważności

Terminowe wykonanie przeglądu technicznego jest niezbędne do tego, aby pojazd został dopuszczony do ruchu. W innym przypadku, jego obecność na polskich drogach jest nielegalna oraz może skutkować dotkliwym mandatem. O czym powinien wiedzieć fleet manager, aby uniknąć zbędnych kosztów dla floty?

Jedną z pierwszych wątpliwości, jakie nasuwają się w tym temacie, jest bez wątpienia pytanie – co ile przegląd samochodu traci swą ważność i jak często należy go dokonywać? Mówiąc najogólniej, badanie techniczne należy przeprowadzać raz w roku. Po raz pierwszy pojazd musi mu zostać poddany do trzech lat od rejestracji. Następne badanie powinno odbyć się w ciągu dwóch lat, dalej natomiast regularnie co roku.

Już na tym etapie pojawia się istotny dla fleet managera obowiązek. Jest nim prowadzenie terminarza nabywania do floty konkretnych pojazdów. Pozwoli mu to pamiętać o wszystkich datach przeglądów, a co za tym idzie – uchronić budżet flotowy przed dotkliwymi karami.

Konsekwencje nieterminowych przeglądów

Wyjaśnienie co ile przegląd samochodu traci swą ważność i kiedy należy go ponawiać, prowadzi do kolejnej, niezwykle istotnej kwestii. W skrócie sprowadza się ona do pytania – ile można się spóźnić z przeglądem samochodu oraz z jakimi konsekwencjami powinni się liczyć zapominalscy managerowie?

Otóż kwestia ta uległa ostatnimi czasy zasadniczej zmianie. Na mocy znowelizowanych przepisów, za wykonanie badania technicznego po upływie terminu, fleet manager będzie musiał zapłacić karę. Jej wysokość ustawodawca uzależnił przy tym od wielkości owego spóźnienia. Jeśli zamyka się ono w okresie 30 dni, opłata wyniesie 126 zł. Jeśli natomiast manager spóźni się więcej niż 45 dni, wówczas zapłaci aż 50% wartości całego przeglądu. Tymczasem istnieje łatwy sposób, jak tego uniknąć.

Wielu managerów nurtuje pytanie, ile można się spóźnić z przeglądem samochodu. Właściwie postawione, powinno ono jednak brzmieć – jak do tego nie dopuścić. Obecnie wiele stacji diagnostycznych wysyła do swoich stałych klientów wiadomości, przypominające o zbliżającym się terminie badania. To też sprawia, że jego przeoczenie jest coraz trudniejsze. Aby jednak całkowicie zredukować to ryzyko, warto skorzystać ze specjalnych systemów i aplikacji, ułatwiających zarządzaniem stanem technicznym floty – radzi Przemysław Auguścik, Członek Zarządu Flotman.

Przegląd z wyprzedzeniem – rozwiązanie awaryjne

Zróżnicowane plany i zadania stawiane przed flotą mogą sprawić, że manager nie będzie w stanie wykonać badania technicznego pojazdów w wyznaczonych terminach. Co w takiej sytuacji? Ile wcześniej można zrobić przegląd auta? W tej kwestii ustawodawca pozostawił kierowcom dość duże pole manewru. Planowane badanie można bowiem wykonać w okresie do 30 dni przed upływem jego terminu. Ile jest ważny przegląd samochodu, wykonany z takim wyprzedzeniem? Tutaj sytuacja zasadniczo nie uległa zmianie. Podobnie jak to miało miejsce dotychczas, przegląd zachowa swoją moc obowiązującą przez rok od daty wpisanej do dowodu rejestracyjnego.

Ile wcześniej można zrobić przegląd auta, jak długo zachowuje on swoją ważność, co w przypadku przeoczenia terminu – to pytania, jakie zadaje sobie wielu fleet managerów. Warto zwrócić szczególną uwagę na te kwestie oraz uwzględnić badania techniczne w procesie zarządzania flotą. Pomoże to uniknąć wielu problemów i dotkliwych konsekwencji finansowych.

Przydatne akcesoria motocyklowe – w co warto zainwestować?

0
akcesoria motocyklowe

Dla fanów motocykli, skuterów i quadów, sklep internetowy SW-Motech przygotował wiele kategorii nowoczesnego sprzętu i przydatnych akcesoriów, które mogą wpłynąć na poprawę komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Jeśli chcesz się przygotować do nowego sezonu motocyklowego, uzupełnić swoje dotychczasowe wyposażenie motocyklowe o nowe, ciekawe gadżety, oferta sklepu z pewnością przypadnie Ci do gustu. Co zatem może Cię zainteresować?

Dbaj o komfort podróży i bezpieczeństwo sprzętu!

Korzystając z oferty sklepu SW-Motech, możesz zaopatrzyć się w wiele przedmiotów, dodatkowych elementów wyposażenia motocykli, które w pozytywny sposób wpłyną nie tylko na wygodę jazdy, ale także na bezpieczeństwo używanego przez Ciebie sprzętu. Jakie to przedmioty? Są to m.in. kompletne zestawy części potrzebnych do zmiany ustawienia kierownicy, tak by poprawić ergonomię oryginalnej konstrukcji motocykla, dostosowując go do indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika. W sklepie znajdziesz zestawy do podwyższenia i przybliżenia kierownicy, funkcjonalne podnóżki, praktyczne poszerzenia dla stopki bocznej lub lusterek, błotniki i wiele innych elementów technicznych, które mogą wpłynąć na poprawę komfortu jazdy. Poza tym sklep zajmuje się również sprzedażą części potrzebnych do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa użytkowanego sprzętu. Są to m.in. różne rodzaje osłon, w tym osłony łańcucha, chłodnicy czy pokrywy silnika, a także nowoczesne elementy oświetlenia pojazdu (lampy/halogeny), płyty pod silnik czy gmole.

Akcesoria podróżne i urządzenia nawigacyjne

Jeśli chętnie wybierasz się na dłuższe motocyklowe wycieczki, w ofercie przygotowanej przez sklep SW-Motech znajdziesz mnóstwo różnego rodzaju akcesoriów podróżnych. Są to przede wszystkim kufry motocyklowe, sakwy i torby wraz z dedykowanymi ich sprawnemu i bezpiecznemu montażowi stelażami. Poza tym są to również wysokiej klasy akcesoria do systemów nawigacji satelitarnej realizowanej z poziomu smartfona lub tabletu. Sklep oferuje bogaty wybór uchwytów uniwersalnych i dedykowanych konkretnym modelom urządzeń, pokrowców na smartfony czy rozbudowanych systemów montażowych pod nawigację GPS.

Jeśli kochasz motocykle, dbasz o swój sprzęt i często podróżujesz, wykorzystując do tego celu swój motocykl, w ofercie sklepu internetowego Sw-motech.com.pl znajdziesz mnóstwo wysokiej klasy akcesoriów, części i podzespołów technicznych, które mogą Cię zainteresować. Korzystając z oferty sklepu, masz pewność zakupu porządnego sprzętu renomowanej, niemieckiej marki o potwierdzonej, wysokiej jakości wykonania, trwałego i funkcjonalnego zarazem.

Dlaczego jazda motocyklem jest tak fascynująca?

0
Dlaczego jazda motocyklem jest tak fascynująca?

Odpowiedź na to pytanie oczywiście można spłycić do frazesów padających z ust motocyklistów, udzielających wywiadów przy okazji zlotów, parad czy imprez charytatywnych, takich jak wiatr we włosach czy poczucie wolności.

Jednak jeżeli przyjrzymy się temu zagadnieniu bliżej okaże się, że motywy osób jeżdżących na motocyklach mogą być naprawdę różne i złożone, a samo zagadnienie motocyklizmu jest tematem niesamowicie obszernym i ciekawym.

Gdyby sprawa była tak banalna jak to słyszymy z mediów, w jaki sposób wytłumaczylibyśmy tak szeroką gamę modeli motocykli? Rozciągającą się od chopperów do super sportów, od motocykli Trialowych po autostradowe krążowniki czy od motocykli typu Enduro do cafe racerów , z wieloma podtypami pomiędzy. W jaki sposób wyjaśnić liczbę i duża różnorodność grup motocyklistów z ich zupełnie odmiennymi preferencjami?

Jeżeli przyjrzymy się tej konstelacji zrozumiemy złożoność i piękno tego zjawiska. Dla jednych głównym motywem będzie moc jaką mogą okiełznać lewym nadgarstkiem, dla innych przynależność do grupy, możliwość sprawdzenia siebie i poznania własnych możliwości, czy wreszcie możliwość ucieczki , przerwania rutyny i wymknięcie się spod nadopiekuńczości nowoczesnego społeczeństwa.

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują motocykle typu Adventure. Są to motocykle łączące cechy motocykli turystycznych z motocyklami terenowymi, pozwalające na wygodne podróżowanie nie tylko po utwardzonych drogach. Swoim designem nawiązują do motocykli startujących w Rajdzie Dakar i stąd też się wywodzą.

Wszystko zaczęło się końcem lat 70-tych kiedy to Thierry Sabine francuski motocyklista i awanturnik organizuje pierwszy rajd Paryż – Dakar. W drugi dzień świąt 1978 roku z placu Trocadero 182 pojazdy ruszają w 10 –cio tysięczną kilometrową podróż, by zmierzyć się z pustynią, własnymi słabościami, usterkami sprzętu i trudnościami nawigacyjnymi. Nowością w formule rajdu jest to że dopuszcza się start amatorskich załóg oraz oczywiście jego dystans.

Pionierami w budowie motocykli do rajdów długodystansowych czy też użytku codziennego, ale zarówno w terenie jaki na długich trasach asfaltowych są Yamaha oraz BMW. To właśnie na Yamasze XT 500 oraz BMW R80 GS pierwsi triumfatorzy tego rajdu dojeżdżali do mety w Dakarze.

Rosnąca popularność imprezy rozpalała marzenia o przygodzie i zmierzeniu się z bezkresem pustyni wielu młodych ludzi. Koncerny motocyklowe widząc rodzący się rynek tzw. Dual purpose bike, prześcigały się oferowaniu modeli motocykli stylizowanych na wyczynowe maszyny startujące w Dakarze. Okazało się że motocykle te świetnie sprawdzają się zarówno w codziennym użytkowaniu, podróżach asfaltowych jak i dalekich wyprawach poza utartymi szlakami.

Tak narodził się nowy nurt motocyklizmu. Turystyka adventure. Nie każdy dysponuje umiejętnościami, czasem czy budżetem umożliwiającym start w Rajdzie Dakar, ale wielu mogło poczuć smak przygody kupując motocykl i ruszając nim w podróż po bezdrożach.

Wyprawy motocyklowe do najdalszych zakątków świata łączą w sobie unikalne walory i doznania. Zaczynając od planowania wyprawy, przygotowania sprzętu i siebie, strategie etapów dziennych po realizacje samej wyprawy, podczas której nie jesteśmy „odizolowani” bezpiecznym parawanem świata kurortów, ale poznajemy inne kraje i kultury takimi jakie są naprawdę. Zapominamy o ulukrowanym przez animatorów świecie. W zamian w pocie i kurzy niejednokrotnie przyjdzie nam zmagać się z wymagającym terenem, brakiem paliwa czy lokalnymi władzami, by po wyczerpującym dniu z satysfakcją poczuć smak prostego posiłku przygotowanego na ognisku.

Dla wielu osób na co dzień stawiającym czoło dużym wyzwaniom zawodowym i podejmującym odpowiedzialne decyzje jazda motocyklem w terenie czy realizacja wypraw po bezdrożach daje możliwość nie tylko odreagowania i odskoczni od problemów stricte zawodowych, ale przede wszystkim staje się okazją do sprawdzenia siły charakteru, zdolności organizacyjnych, radzenia sobie z podejmowaniem decyzji z chwilach wyczerpania i stresu czy koniecznością współpracy zespołu, tak aby wyprawa mogła osiągnąć cel. Dla wielu managerów szczególnie wyższego szczebla ciekawą lekcją pokory jest postawienie ich w zupełnie nowej sytuacji, gdzie sami nie mając doświadczenia z dziedziny survivalu, nawigacji czy techniki, aby dotrzeć bezpiecznie do celu muszą niejednokrotnie poprosić o pomoc współtowarzyszy podróży czy zwykłych przypadkowo poznanych ludzi.

Odbycie motocyklowej wyprawy po bezdrożach z https://www.akademiaenduro.pl/pl/podroze poza dawką adrenaliny, możliwością sprawdzenia siebie, daje nam coś jeszcze. Możliwość spotkania prawdziwych ludzi. Poza najlepszymi kurortami, drogimi hotelami spotkamy ludzi życzliwych, otwartych i chętnych do niesienia pomocy, gdzie nie będzie dla nich ważne jaką pozycję zajmujemy w korporacji i  jaki limit mamy na koncie. Będzie liczyć się człowiek i zwykła ludzka solidarność. Uczucia i emocje jakich doświadczycie odwiedzając rodzinę w Mongolskiej jurcie, prosząc o pomoc kierowcę przemierzając Islandzki interior, czy pijąc herbatę z przygodnie poznanym kierowcą na Syberyjskim szlaku są bezcenne i pozostaną na całe życie.

Odnawiamy stary kominek

0
Odnawiamy stary kominek

Stara posiadłość na zarośniętej chwastami działce. Jednak na takie stare miejsca też znajdują amatorzy. Dom ma olbrzymi stary kominek z własnym murowanym kanałem dymowym ciągnącym się przez wszystkie kondygnacje. Niestety kominek był nieużywany od co najmniej dziewięćdziesięciu lat jak nie dłużej. Dlaczego? Pewnie dlatego, że po odzyskaniu niepodległości w posiadłości znajdowały się najpierw koszary, później pralnia, piekarnia, skład wełny, zdun, a po drugiej wojnie już nic.

Drzwi zabezpieczono i dach był łatany. Niestety to wszystko. Nowy właściciel postanowił odświeżyć stary kominek, w którym można zmieścić motocykl z przyczepą. Jednak taki kominek może pochłonąć pół metra sześciennego drewna naraz. Trzeba znaleźć sposób na to, żeby ten potwór nie puścił gospodarzy z torbami.

Trzeba zainstalować kasetę kominkową. Trzeba się zastanowić gdzie zamówić drzwiczki do kominka? Najlepiej zainstalować cały wkład ograniczający ilość ładowanego jednorazowo paliwa i w kominie zamontować nowe przewody z materiału odpornego na korozję. Drzwi kominkowe odgrodzą żar paleniska od wnętrza pomieszczenia. Zamknięta komora spalania zapewnia lepsze parametry spalania. Wydajność kominka wzrośnie, a spaliny będą zawierać mniej niedopalonego węgla. Nowoczesne kominki i kasety kominkowe mają sprawność większą niż osiemdziesiąt procent. A zdarzają się projekty, których docelowa wydajność energetyczna sięga nawet ponad dziewięćdziesięciu procent. To znaczy, że dziewięćdziesiąt procent energii zostaje zamienione na ciepło.

Komora paleniskowa posiada też kilka udogodnień. W celu podniesienia sprawności i dbałości o środowisko naturalne spaliny są dopalane wewnątrz komory spalania. Dodatkowy strumień powietrza skierowany jest tuż nad palące się drewna. Tam powstaje najwięcej niedopalonych cząstek.

Najlepszym miejscem na zakup jest producent drzwi kominkowych ignif.com. Strona www odpowie na pierwsze wątpliwości z wyborem.

Odnowiony kominek będzie cieszyć mieszkańców i sprawiać im radość we wszystkie ciemne jesienne i zimowe wieczory.

Na co należy zwrócić uwagę, kupując części do samochodów?

0
Na co należy zwrócić uwagę, kupując części do samochodów?

Naprawa eksploatowanego auta od zawsze stanowiła wydatek, z którym musieliśmy się liczyć, będąc czynnymi kierowcami. Niezależnie, czy dokonujemy rutynowych napraw, czy planujemy generalny remont naszej maszyny, istotną kwestią jest szacowany budżet, ogólna dostępność oraz jakość oferowanych podzespołów. 

Eksploatacja auta 

Kupując części do samochodów, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, którymi powinniśmy się sugerować, dokonując zakupu. Należą do nich przede wszystkim eksploatacja auta, czyli chociażby przebywany przez nas roczny dystans. Ważną sprawą jest to, po jakich terenach się poruszamy. Czy są to niewymagające krótkie odcinki po miejskich, nowo oddanych do użytku drogach, czy tereny typowo terenowe narażające całe nasze zawieszenie na maksymalne obciążenia? Powinniśmy mieć również na uwadze, jakim innym czynnikom eksploatacyjnym poddajemy pojazd. Czy narażamy samochód na obciążenia, jeśli chodzi o dopuszczalną masę całkowitą pojazdu (inaczej dmc), a może poruszamy się bez dodatkowego bagażu?

Części do samochodów powinny być zatem wybierane odpowiednio do warunków użytkowania auta. Do najlepiej obrazującego porównania możemy zaliczyć chociażby zakup amortyzatorów. Nad produktem klasy premium powinny się zastanawiać posiadacze np. kombivanów, które służą do przewozu ciężkich materiałów, zwłaszcza po nierównym terenie. Jeśli natomiast pojazd służy nam wyłącznie na dojazdy do pracy, czy zwyczajne poruszanie się po mieście, chociażby na cotygodniowe zakupy, nie ma potrzeby inwestowania w produkt, który znacznie przewyższa nasze potrzeby, a jego właściwości nigdy nie zostaną w pełni wykorzystane. 

Rzetelni sprzedawcy 

Nabywając części do samochodów, powinniśmy również zwrócić uwagę na sprzedawcę, który oferuje nam dany produkt. Często zdarza się, że jesteśmy osobami niedoświadczonymi w danym zagadnieniu motoryzacyjnym. Pragniemy więc otrzymać jak najlepszą poradę zgodną z naszym zapotrzebowaniem oraz wymogami. Niestety dość często zdarza się, że sprzedawcy chcą sprzedać nam produkt nieadekwatny do naszych potrzeb. Dlatego powinniśmy zasięgnąć opinii innych klientów danej firmy, a także zwrócić uwagę na taką kwestię, jak chociażby chęć rozmowy przedstawiciela danej firmy zajmującej się sprzedażą części do samochodów z nami, jako nabywcami danego produktu.

Zakup części do samochodów, choć z pozoru prosta czynność, może wywołać zakłopotanie, które może odbić się na naszym zdrowiu, wprowadzając nas w stan zakłopotania, ale i na naszym portfelu. Warto więc dokładnie przeanalizować nie tylko jakie części do samochodu mamy zakupić, ale i kto ma być naszym doradcą w sprawach motoryzacyjnych. 

Alternator – zbiór przydatnych informacji

0
Alternator – zbiór przydatnych informacji

Radio, wycieraczki czy grzane fotele – wszystkie te elementy mają jedną wspólną cechę – aby poprawnie działać potrzebują prądu. Aktualnie w samochodach montuje się coraz więcej osprzętu, który wykorzystuje prąd do działania – są to między innymi wszelkiego rodzaju czujniki, radary, elektrycznie podnoszone szyby, elektrycznie regulowane fotele czy system nagłośnienia w samochodzie. Aby wszystkie elementy mogły poprawnie działać potrzebny jest wydajny alternator, który będzie w stanie wszystkie te elementy zasilić.

Jak zbudowany jest alternator?

Najprościej alternator można opisać jako prądnicę zamieniającą energię mechaniczną w prąd. Technicznie jest to rozwiązane bardzo proste i nieskomplikowane. W obudowie alternatora znajduje się nieruchomy stojan, z którego wychodzą zazwyczaj trzy uzwojenia. Elementem wirującym z kolei jest elektromagnes, który za pomocą szczotek i pierścieni ślizgowych podczas obrotu wytwarza energię, która przekazywana jest do akumulatora i zasilenia urządzeń pokładowych oraz samego silnika. Napęd do alternatora przekazywany jest za pomocą paska klinowego który napędza silnik. W alternatorze podczas pracy wykorzystywane jest pole elektromagnetyczne które dzięki szczotkom i pierścieniom jest zmieniane na prąd.

Bardzo istotnym elementem na drodze przekazania energii do akumulatora jest regulator napięcia – za jego pomocą energia jest odpowiednio dozowana, aby nie uszkodzić układu ładowania akumulatora oraz urządzeń.

Czy można wydłużyć życie alternatora?

Alternator jako element samochodu związany z układem elektrycznym nie znosi wody. Warto więc nie wykonywać napraw z otworzoną maską w deszczu oraz nie wjeżdżać do głębokich kałuż, które mogą zalać alternator. Również podczas mycia silnika warto zabezpieczyć alternator przed działaniem wody.

Jakie elementy alternatora podlegają zużyciu?

Alternator jako część obrotowa posiada łożyska. W związku z tym, że alternator jest urządzeniem pracującym w sposób ciągły (od uruchomienia silnika do jego wyłączenia) łożyska ulegają naturalnemu zużyciu i warto kontrolować ich stan oraz ewentualne luzy. Podobna sytuacja jest ze szczotkami – również są to elementy ruchome odpowiedzialne za pole magnetyczne i prąd.

Jak sprawdzić stan alternatora?

Aby sprawdzić alternator bardzo przydatnym urządzeniem będzie woltomierz powszechnie znany jako miernik napięcia. Instrukcja poprawnego sprawdzenia przedstawią poniższe kroki:

Krok 1. Sprawdź wskazanie akumulatora na wyłączonym silniku (powinno wskazywać około 12V)

Krok 2. Uruchom silnik i odczekaj około 2 – 3 minuty, aby alternator mógł wydajnie pracować

Krok 3 Zmierz napięcie akumulatora na włączonym silniku (odpowiednia wartość w granicach 13V)

Krok 4. Uruchom jak najwięcej urządzeń wykorzystujących prąd (radio, dmuchawy, światła) i sprawdź napięcie. W przypadku sprawnego alternatora powinno wynosić 13V.

W razie potrzeby wymiany, odpowiednią część znajdziesz w kategorii alternator na Ucando.pl.

Czy warto wybrać skup aut używanych?

0
Czy warto wybrać skup aut używanych

Skup aut stanowi pewną alternatywę dla komisu samochodowego. Jego popularność rośnie przede wszystkim wśród właścicieli starszych i bardziej wyeksploatowanych pojazdów. Warto zatem nieco bliżej przyjrzeć się zasadom działania skupu aut. Podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty kolejnych punktów skupu.

Zasada działania skupu aut

Zasady działania skupu aut są banalnie proste. Tego typu punkt skupuje używane pojazdy, opierając się na wycenie rzeczoznawcy. Do głównych zalet takich punktów należy fakt, że są one otwarte w zasadzie 7 dni w tygodniu. Co więcej, sprzedając auto, możemy liczyć, że pracownicy skupu odbiorą je spod naszego domu. To duże udogodnienie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Szybka transakcja to znak rozpoznawczy firm działających jako skupy pojazdów. Doskonałym przykładem skupu, który działa w ten sposób, jest Car Gryf.

Czy opłaca się sprzedać auto do skupu?

Skup aut nabywa pojazdy w celu ich dalszej odsprzedaży lub rozebrania na części. Tak więc kupując od nas auto, chce na nim zarobić. W tym momencie większości osób zapala się lampka ostrzegawcza. Może to bowiem oznaczać, że skup zaoferuje nam zaniżoną cenę za pojazd. Dlatego warto wybierać tylko znane i dosyć duże skupy aut. Dobrym tego przykładem jest skup aut w Goleniowie. Więcej informacji o nim znajdziecie na stronie https://cargryf.pl/skup-aut/goleniow/. Jak pokazują statystyki, duże skupy aut są w stanie zaoferować swoim Klientom nawet 90% wartości rynkowej samochodu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę szybkość realizacji transakcji oraz płatność gotówką, to możemy mówić o atrakcyjnej ofercie. W przypadku sprzedaży innymi kanałami Sprzedający zazwyczaj uzyskują ofertę w wysokości maksymalnie 75% wartości pojazdu. Różnica jest znacząca.

Dlaczego nie warto wybrać komisu?

Wiele osób myśląc o sprzedaży pojazdu, kieruje pierwsze kroki do komisu. Niestety w komisie nie możemy liczyć na szybką finalizację transakcji. Komis samochodowy zazwyczaj nie jest nabywcą aut. Pełni on rolę pośrednika, który dopiero po znalezieniu Klienta finalizuje transakcję. Ponadto kwestią dyskusyjną jest także cena pojazdu. Komis chce jak najbardziej zbić cenę, aby szybko sfinalizować transakcję i otrzymać prowizję od sprzedaży. Gdzie w tym wszystkim jest interes Sprzedającego? Zapewne na ostatnim miejscu.

Kryteria wyboru skupu aut

Wybierając skup aut, warto się kierować jego wielkością. Duże firmy mogą zagwarantować przejrzyste zasady działania oraz nie mają problemu z szybką wypłatą pieniędzy. Renomowane skupy udostępniają wszystkie informacje swoim Klientom na stronie internetowej. Tak jest w przypadku skupu Car-Gryf, o którym możecie przeczytać więcej na stronie https://cargryf.pl/skup-aut/choszczno/. Duże skupy korzystają z pomocy licencjonowanych rzeczoznawców samochodowych. Dzięki temu zyskujecie pewność, że Wasze auto zostanie wycenione w sposób rzetelny.

Skup aut używanych to właściwe miejsce do szybkiej sprzedaży auta po cenie jak najbardziej zbliżonej do rynkowej. Niemniej jednak przed wyborem usług konkretnej firmy trzeba wykazać się czujnością i zweryfikować jej rzetelność.

Używane Mercedesy – wybierz swój model

0
używane Mercedesy

Czy kupowanie nowych samochodów wciąż jest przywilejem zarezerwowanym dla osób zamożnych? Chociaż może się tak wydawać, okazuje się, że większość osób nie tylko woli inwestycję w auta z rynku wtórnego, ale także nie chce po prostu kupować asortymentu pochodzącego z salonu. Dlaczego? Czy używane Mercedesy są lepsze od nowych? Możemy nie dostrzegać możliwości oferowanych przez rynek wtórny. Często zapominamy, że nowe auta to nie tylko świetna jakość, ale również wysoka cena.

Jakie używane Mercedesy kupimy w atrakcyjnych cenach i czemu warto je kupować? Dowiesz się wszystkiego z dalszej części materiału. Nie czekaj na znalezienie odpowiedzi w swoich błędach i poznaj prawdę o rynku motoryzacyjnym, który potrafi być wyjątkowo zaskakujący.

Auta poleasingowe od wysoko postawionych specjalistów

Kto najczęściej kupuje nowe Mercedesy z salonu? Oczywiście wysoko postawieni dyrektorzy, prezesi i specjaliści. W końcu muszą oni dbać o swój wizerunek, gdyż w innym wypadku inni przedsiębiorcy mogą przestać traktować ich poważnie. Biorąc pod uwagę, że to oznacza nawet degradację z najwyższej branżowej ligi, warto zadbać o kilka akcesoriów i gadżetów poprawiających komfort jazdy, ale zarazem robiących wrażenie na innych. Koniecznie należy zaznaczyć, że takie auta zazwyczaj kupowane są dzięki leasingom. Jest to forma kredytu dla firm na narzędzia neizbędne podczas wykonywania pracy. Zazwyczaj po skończonym czasie leasingu używane Mercedesy trafiają w świetnym stanie na sprzedaż, gdyż były niemal nieużywane i zadbane.

Modele kolekcjonerskie lub z potencjałem

Biorąc pod uwagę, że słowo używane Mercedesy może odnosić się nawet do samochodów posiadających 50 lat, nie możemy zapominać o najbardziej klasycznych konstrukcjach, które robią furorę na różnych zjazdach miłośników marki lub danego modelu. Tego typu auta to doskonała inwestycja na przyszłość, gdyż ich cena prawdopodobnie nigdy już nie spadnie, a będzie jedynie rosnąć. Ty musisz jedynie zadbać o to, by były one w doskonałej kondycji.

Ceny – nowe kontra używane

Szukasz samochodu, który mało pali, jest niezawodny, tani w eksploatacji i może mieć potencjał na przyszłość, by stać się klasykiem? Niemal wszystkie używane Mercedesy za kilka lat mogą zaskakiwać swoimi cenami. Często na rynku pojawiały się sytuacje, w których ktoś uważał, że dany model nie stanie się klasykiem remontowanym przez pasjonatów, po czym za 20 lat okazywało się, że jest to jeden z popularniejszych i droższych modeli. Zeinteresowany? Sprawdź ofertę na https://uzywany-mercedes.pl/ I znajdź idealny model dla siebie!

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki samochód dla kobiety będzie odpowiedni?

Wybór odpowiedniego samochodu dla kobiety, nie jest wcale takim prostym zadaniem. Taki samochód oprócz tego, że musi być sprawny mechanicznie, musi również dobrze się...