Oleje półsyntetyczne – jak wybrać?

0
Oleje półsyntetyczne

Jesteś aktywnym użytkownikiem lub właścicielem pojazdu mechanicznego, na pewno zależy Ci na tym, by zadbać o jego stan techniczny. Dzięki wykorzystywaniu wysokiej jakości produktów, paliw i olejów, możesz wydłużyć bezawaryjną pracę silnika i innych układów wykorzystywanych podczas codziennej eksploatacji.

Warto więc wiedzieć, jak wybrać oleje półsyntetyczne, gdy na sklepowych półkach znajdziemy wiele markowych produktów i jeszcze więcej zamienników o niższej cenie. Czy warto kupować droższe produkty? Czy tańsze alternatywy są równie satysfakcjonujące? Odpowiadamy na wszystkie pytania, by ewentualny zakup nie stanowił dla Ciebie więcej problemów. Zapraszamy serdecznie po odpowiedzi, dzięki którym zadbasz o swój samochód, motocykl lub maszyny, nie marnując przy tym pieniędzy.

Droższa inwestycja to minimalizacja ryzyka

Maszyny mechaniczne są w pewnym sensie jak żywy organizm. Ich układy to jak nasze organy, a paliwo dla nas to jedzenie. Oczywiście jest to niezwykle uproszczone porównanie, ponieważ praca organizmu ludzi i zwierząt jest o wiele bardziej skomplikowana, a samochody, maszyny i motocykle działają również dzięki innym płynom – nie tylko za sprawą benzyny. Jednym z przykładów są oleje półsyntetyczne silnikowe, które zapewniają odpowiednie tarcia w trakcie eksploatacji.

Z olejami jest podobnie jak z żywnością i napojami, po które sięgamy. Jeśli kupujemy i spożywane tanie zamienniki o nieznanym składzie, prawdopodobnie będziemy się źle czuć, a w dłuższym wymiarze czasu, przełoży się to nie tylko na samopoczucie, ale również zdrowie. Z maszynami jest podobnie, ponieważ im gorsze oleje półsyntetyczne będą wykorzystywane do eksploatacji, tym większe ryzyko, że z czasem będą one powodować uszkodzenia mechaniczne podzespołów lub całych modułów. Obniżenie osiągów będzie jedynie pierwszym objawem.

Sprawdzone produkty i jakość przeprowadzonych badań

Renomowane marki muszą dbać o jakość swoich wyrobów. Nie mogą zatem pozwolić sobie na sytuacje, w których ich wyposażenie będzie marnej jakości, ponieważ w takim wypadku może ono stanowić potencjalne zagrożenie dla samego układu lub silnika. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jak producenci takiego wyposażenia jak oleje półsyntetyczne dbają o użytkowników, to należy sprawdzić ilość przeprowadzonych badań, które potwierdzane są przy pomocy certyfikatów.

Oleje półsyntetyczne przechodzą szereg testów pod różnym kątem. Jeśli więc dysponują one certyfikatami potwierdzonymi przez niezależnych i doświadczonych specjalistów, możemy przestać się obawiać ich używać.

Co zrobić, aby zapobiec rozładowaniu się akumulatora?


0
akumulator w samochodzie

Zima to z pewnością najtrudniejsza pora roku dla naszych samochodów. Zamarźnięte szyby, problemy z silnikiem, głównym problemem okazuje się akumulator samochodowy. Ujemne temperatury sprawiają, że dochodzi do częstych awarii. Okazuje się jednak, że akumulatory mają . Jednak w rzeczywistości akumulatory mają jeszcze jednego wroga. Jest nim upał.

Silne upały są szczególnie szkodliwe dla wszystkich rodzajów akumulatorów.  Wystawione na wysokie temperatury akumulatory wymagają częstszego ładowania. Należy unikać pozostawienia pojazdu w słońcu. Podczas wysokich upałów temperatura powietrza wynosi często powyżej 30°C. Pozostawienie maszyn na słońcu sprawia, że temperatura pod rozgrzaną maską pojazdu jest jeszcze wyższa

Przeczytaj też: http://www.prohelvetia.pl/pozytywny-wplyw-witaminy-c-na-twarz/

Postępujące samorozładowanie spowodowane upałem, może pojawić się w znacznie późniejszym okresie, (np. dopiero w chłodniejsze dni), kiedy potrzeba więcej energii do uruchomienia silnika. Ważne jest to, aby regularnie kontrolować stan swojego samochodu i naładowanie akumulatora.

Jak temu zapobiec?

 • Kontroluj poziom płynów
 • Regularnie wymieniaj i uzupełniaj olej.
 • Parkuj samochód w cieniu
 • Utrzymuj czystość akumulatora
 • Stosuj tzw. ładowanie zachowawcze
 • Badaj regularnie akumulator

Małe kroki to podstawa

Pokonując krótkie dystansy, powinniśmy przede wszystkim zrezygnować z używania dodatkowych pożeraczy prądu, które nie są dla nas w tej sytuacji niezbędne. Są to między innymi: 

 • odtwarzacz płyt CD/MP3/DVD,
 • radio CB, 
 • światła przeciwmgielne, 
 • lampki do czytania 
 • urządzenia podłączone do gniazda 12V

Głośno grające radio lub odtwarzacz płyt CD/MP3/DVD, pobierają prąd o wartości nawet kilkunastu amperów.  Na pierwszy rzut oka wartości te nie wydają się duże, tym bardziej nie wydają się zdolne do rozładowania akumulatora.Okazuje się jednak, że po ich zsumowaniu wszystkie te urządzenia działające razem pobierają z akumulatora ogromną wartość prąd u o natężeniu nawet do kilkudziesięciu amperów.W rezultacie może to spowodować całkowite rozładowanie, a także skrócenie żywotności akumulatora. 

Źródło: https://www.autoelegance.pl/

Sezon na motocykle – czas zacząć!

0
motor

Zima w tym roku nie należała do typowych polskich zim. Było ciepło i dosyć deszczowo. Bardziej tegoroczna zima przypominała jesień. Może to dlatego, tak wielu motocyklistów można było spotkać na polskich drogach po za sezonem.

Tarcze hamulcowe to niezwykle istotne elementy układu hamulcowego

0
Tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe to niezwykle istotne elementy układu hamulcowego. Z tego względu, że dane elementy zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, niezwykle istotne jest branie pod uwagę ich stanu technicznego oraz prawidłowe serwisowanie.

Jakie są najbardziej powszechne rodzaje tarcz hamulcowych?

Oto najczęściej spotykane rodzaje tarcz hamulcowych:

 • Płaskie tarcze hamulcowe
 • Perforowane lub nacinane tarcze hamulcowe
 • Nawiercane tarcze hamulcowe
 • Perforowane i nawiercane tarcze hamulcowe
 • Wentylowane tarcze hamulcowe
 • Sportowe tarcze hamulcowe z wgłębieniem na powierzchni
 • Pływające tarcze hamulcowe

Jakie są możliwe usterki, ich przyczyny oraz sposoby na uniknięcie danych problemów?

 • Przegrzewanie. Może być ono spowodowane ocieraniem klocków hamulcowych o tarcze wskutek przypieczenia się klocków hamulcowych, zaklinowania tłoczka zacisku hamulcowego lub jeździe z wciśniętym pedałem hamulca. Przegrzewanie prowadzi do zmniejszenia skuteczności hamowania. Zniekształcone tarcze hamulcowe piszczą, a podczas hamowania samochód zaczyna się chwiać i drżeć. W momencie, gdy dane części są poważnie uszkodzone, tarcze mogą zacząć się nawet odklejać. Aby uniknąć danych problemów powinieneś zawsze upewnić się, że wszystkie części mogą się swobodnie poruszać oraz wyeliminowany został efekt „ciągnięcia” hamulców.
 • Korozja. Możliwe przyczyny zardzewienia tarcz obejmują wystawienie ich na działanie soli drogowej, wilgoci, itp., długi okres postoju, zwłaszcza z zaciągniętym hamulcem ręcznym, zaklinowany lub niecałkowicie cofnięty tłoczek zacisku hamulcowego. Ślady rdzy prowadzą do przegrzewania się hamulców, ich drżenia, piszczenia, obniżenia mocy hamowania oraz wibracji. W celu zapewnienia ochrony Twoich tarcz hamulcowych przed korozją nigdy nie pozostawiaj przez długi czas swojego samochodu zaparkowanego na zewnątrz. W momencie długotrwałego postoju auta powinieneś płynnie wciskać pedał hamulca oraz ostrożnie usunąć ślady rdzy.
 • Pęknięcia wokół otworów montażowych. Pęknięte miejsca wokół otworów na śruby mocujące koła są zazwyczaj konsekwencją zbyt mocnego dokręcenia nakrętek i śrub mocujących koła lub dokręcenia ich w niewłaściwej kolejności, a także przesunięciem piasty koła względem tarczy hamulcowej. Tym samym zaraz po montażu lub nieco później tarcza hamulcowa może zacząć się trzęść. Jeśli dana część jest poddawana znacznym obciążeniom, może ona ulec zniekształceniu lub pęknąć. Aby nie uszkodzić tarcz hamulcowych powinieneś zawsze przestrzegać zaleceń producenta, biorąc pod uwagę moment dokręcenia oraz jej kolejność. Niezbędne jest zapewnienie płaskiego i równoległego ustawienia piasty względem tarczy hamulcowej.
 • Ponacinana powierzchnia. Najbardziej prawdopodobną przyczyną będą ciała obce zakleszczone pomiędzy elementami sprzęgającymi. Większe ryzyko danych uszkodzeń przypada na tarcze hamulcowe wykonane z miękkich oraz kiepskiej jakości materiałów. Nacięcia zmniejszają moc hamowania oraz prowadzą do nieprzyjemnego piszczenia w trakcie hamowania. W łatwością możesz uniknąć danych problemów poprzez dokładne oczyszczenia tarcz i klocków hamulcowych podczas ich instalacji, korzystanie z wysokiej jakości części oraz jednoczesną wymianę klocków hamulcowych wraz z tarczami. Dane części samochodowe produkowane są przez wiele firm. Wśród nich można wymienić marki Brembo, Bosch, Delphi, TRW i JURID.

Czy planujesz wymianę tarcz, klocków, zacisków hamulcowych lub jakichkolwiek innych części samochodowych? Odwiedź nasz sklep internetowy Autoczesciexpert.pl, aby kupić wszystko w jednym miejscu, co jest Tobie potrzebne, oszczędzając jednocześnie swój czas i pieniądze. Nasi kompetentni konsultanci pomogą Tobie w wyborze odpowiednich części do Twojego samochodu. Z chęcią udzielą także odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów, procedur płatności oraz warunków dostawy.

Monitoring GPS kontra GSM w Twoim aucie

0
Monitoring GPS kontra GSM w Twoim aucie

Szukając innowacyjnych technologii, które mają pomóc nam w pilnowaniu własnego samochodu, nie możemy przejść obok jednych z najpopularniejszych obecnie modułów. Wykorzystując technologię GPS, możemy nie tylko zabezpieczyć pojazd przed ewentualną kradzieżą, ale również sprawić, że po prostu sami będziemy w stanie przeanalizować swoją jazdę. Na tej podstawie posiadamy opcję wyciągania logicznych wniosków obniżających koszt podróżowania, co z pewnością wpłynie na nasze rachunki ze stacji benzynowej lub nawet od mechaników. Czy jednak moduł GPS nie jest już przestarzałą technologią i powinien on z czasem odejść do lamusa? Co powinno pojawić się zamiast tego popularnego elementu wyposażenia?

Przedstawiamy moduł GSM, który coraz częściej pojawia się w rozbudowanych ofertach. Z przyjemnością przedstawimy najpopularniejsze opcje i koszty związane zarówno z eksploatacją danego urządzenia i jej zaletami. Oczywiście nie zapominajmy, że moduł GPS w dalszym ciągu jest podstawową bazą wszystkich systemów nawigacji i prawdopodobnie przez wiele lat nie ulegnie to zmianie.

GPS kontra GSM

Główną różnicą jest fakt, że moduł GPS inaczej pobiera informacje niż moduł GSM. Z GPSem możemy mieć problem w budynkach, gdzie po prostu sygnał jest zakłócany, gdy pojawia się zachmurzenie lub zalesienie. Moduł GSM jednak nie będzie działać w miejscach z ograniczonym zasięgiem. Jak widać, obydwa rozwiązania mają mnóstwo wad i zalet, które warto wykorzystać – najlepiej łącząc obydwie propozycje. Na szczęście większość urządzeń oferuje zarówno odbiornik GPS, jak i moduł na karty SIM, który umożliwia eksploatację GSM. Jeśli chcesz poznać koszt zakupu i użytkowania takich rozwiązań, sprawdź dalszą część materiału.

Koszt zakupu i montażu

Klasyczny moduł GPS możemy podzielić na dwie propozycje. Pierwsza to oczywiście model wbudowany, który będzie znajdować się bezpośrednio w częściach samochodu i zasilany będzie przy pomocy akumulatora i drugi, czy bezprzewodowe zewnętrzne urządzenie. Każdy bez wątpienia jest w stanie wyróżnić mnóstwo wad i zalet obydwu propozycji, dlatego zawsze należy wziąć pod uwagę koszty eksploatacji i zakupu. Moduł GPS rozbudowany w obsługę GSM będzie droższy. Nic zaskakującego, w końcu jest to rozbudowana technologia. Potrzebuje on również aktywnej karty SIM, gdyż w jakiś sposób musi się łączyć z nadajnikami, by system był w stanie określić konkretny kierunek jazdy i połączenie. Koszty samego użytkowania są stosunkowo niewielkie, więc nie musimy się tym przejmować. Otrzymujemy jednak naprawdę przydatne funkcjonalności.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.satisgps.com/

Jak dbać o opony samochodowe, żeby służyły na długie lata

0
Jak dbać o opony samochodowe, żeby służyły na długie lata

Wraz z ilością przejechanych kilometrów ogumienie samochodu traci swoje pierwotne właściwości. Na ten proces nie mamy wpływu, natomiast są sposoby, dzięki którym możliwe jest przedłużenie żywotności opon. Prawidłowe dbanie o stan ogumienia daje szanse na dłuższe zachowanie jego optymalnych parametrów i co ważne, daje gwarancję bezpieczeństwa oraz dobrej mobilności pojazdu. Zatem jak dbać o opony samochodowe? Jest na to kilka sposobów.

Ciśnienie pod kontrolą

Dbałość o odpowiednie ciśnienie powietrza w oponach to niezwykle istotny aspekt, który jest niestety powszechnie zaniedbany wśród kierowców. Ciśnienie w oponach należy sprawdzać co najmniej raz w miesiącu lub przed każdą dłuższą podróżą. Zbyt niskie lub za wysokie ciśnienie to powody szybszego zużycia się ogumienia. Jego odpowiedni poziom może przełożyć się nawet na obniżenie zużycia paliwa.

Geometria zawieszenia

Zbieżność kół i geometria osi to czynniki, które w znaczącym stopniu wpływają na bezpieczeństwo jazdy. Właściwa geometria układu zawieszenia pozwala utrzymać dobrą przyczepność podczas jazdy. Prawidłowo ustawiona geometria gwarantuje, że auto nie będzie robiło „czterech śladów”. Źle ustawiona geometria może skutkować „ząbkowaniem” opon lub powodować nad jak i podsterowność pojazdu.

Kontrola głębokości bieżnika w oponie

Minimalna głębokość bieżnika to 1,6 mm – w przypadku opony letniej, jak i zimowej. Jest to norma ustalona normami prawnymi. Ogumienie z bieżnikiem płytszym niż 3-4 mm zwiększa ryzyko poślizgu hydrokinetycznego. W przypadku opon zimowych należy wymienić je, gdy głębokość bieżnika spadnie poniżej 4mm.

Okresowa rotacja opon

Zamienianie opon miejscami to bardzo istotna praktyka, często marginalizowana przez kierowców. Zabieg ten powoduje, że bieżnik każdej z nich będzie zużywał się równomiernie. Dodatkową zaletą jest dłuższa jazda na tym samym zestawie opon. Zamianę opon warto zrobić raz na rok lub po 10-12 tys. pokonanych kilometrach.

Dostosowanie opon do pory roku i panujących warunków atmosferycznych

Opony letnie i zimowe wykonane są z innego rodzaju gumy. Co za tym idzie, wykazują zupełnie odmienne zachowanie wobec temperatury i aktualnie panujących warunków zewnętrznych. Opona letnia traci swoje właściwości w temperaturze poniżej 7 ºC, z kolei opona zimowa skraca swoją żywotność w kontakcie z rozgrzanym asfaltem.

Przechowywanie opon

Prawidłowe warunki przechowywania opon również pozwalają na zachowanie ich w optymalnej kondycji. Zaleca się, by ciśnienie w oponach w trakcie ich przechowywania zmniejszyć do ok. jednej atmosfery. Opony zamontowane na felgach można przechowywać w stosie – czyli jedna na drugiej. Z kolei same opony należy przechowywać „na stojąco” oraz raz na jakiś czas przekładać je aby się nie odkształciły. Opony należy przechowywać w pomieszczeniu z daleka od chemikaliów oraz chronić przed światłem słonecznym.

Kontrola stanu ogumienia u wulkanizatora

Kiedy stan ogumienia budzi wątpliwości, warto udać się do specjalisty, który profesjonalnie oceni stan opon oraz przeprowadzi wszelkie zabiegi poprawy ich kondycji. Dodatkowo wulkanizator jako fachowiec oszacuje stan wizualny oraz wykryje także ewentualne wady fabryczne.

Kosmetyki dedykowane oponom

By zachować prawidłowe atrybuty ogumienia, warto zainwestować w dedykowane dla ogumienia kosmetyki. Na rynku motoryzacyjnym istnieją specjalistyczne środki pielęgnujące opony. Tego rodzaju kosmetyki zawierają specjalne powłoki ochronne, przez co powierzchnia ogumienia jest odżywiona i zaimpregnowana. Przy pomocy tego rodzaju środków łatwiejsze jest także czyszczenie. Ważne jest, by pamiętać o niestosowaniu nabłyszczaczy i preparatów do konserwacji gum na sam bieżnik, bowiem mogą pozostawić śliską warstwę.

Dbając o stan ogumienia i odpowiednio je eksploatując, mamy realny wpływ na ich żywotność,  ciesząc się ich trwałością na długie lata.

Jaki samochód dla kobiety będzie odpowiedni?

0
samochód dla kobiety - jak wybrać?

Wybór odpowiedniego samochodu dla kobiety, nie jest wcale takim prostym zadaniem. Taki samochód oprócz tego, że musi być sprawny mechanicznie, musi również dobrze się prezentować, jaki i nie być zbyt duży. Wtedy łatwiej jest kobiecie nim zaparkować w mieście.

Jakie cechy powinno posiadać auto dla kobiety?

Wielkość auta – kobiety zdecydowanie wolą niewielkie samochody, takie żeby sprawnie i komfortowo mogły poruszać się po mieście. Jest im po prostu łatwiej przyzwyczaić się do prowadzenia takiego pojazdu. Mniejszym autem jest również zdecydowanie łatwiej zaparkować, co ma znaczenie. Czujniki parkowania w kobiecym samochodzie będą dodatkową zaletą.

Ekonomiczność – wiele kobiet nie znosi tankować swojego samochodu, są też takie którym to nie do końca wychodzi. Kobiety wybierają auto ekonomiczne po to, żeby rzadko jeździć na stację benzynową, jak i po to żeby zaoszczędzić.

Bezpieczność – jest to cecha, na którą zwracają szczególną uwagę kobiety. Zwłaszcza matki, które w samochodzie przewożą swoje dzieci. Kobiety jeżdżą bezpieczniej, w przeciwieństwie do mężczyzn. Kobiety podczas zakupu auta sprawdzają, czy posiada poduszki powietrzne czy jak wypada w crash testach.

Przeczytaj też: http://www.autopasje.pl/jak-kupic-dobry-samochod/

Przystosowanie dla dzieci – gdy w samochodzie mają być przewożone w fotelikach dzieci, kobieta będzie szukała samochodu, który posiada system mocowania Isofix.

Duży bagażnik – jeżeli kobieta nie posiada dzieci, nie musi kupować auta z dużym bagażnikiem. Gdy posiadamy dzieci, często wozimy ze sobą duże zakupy, dziecięce ubrania na zmianę czy inne niezbędne przedmioty – pojemny bagażnik się przyda. Samochód powinien być uniwersalny.

Komfort – każda kobieta poszukuje auta, które będzie wygodne. Jakich dodatków szukać w aucie, żeby mieć pewność, że samochód będzie odpowiedni? Po pierwsze auto powinno posiadać klimatyzację, która jest nieoceniona w upalne dni. Kolejna ważna rzecz to radio, wiele kobiet nie wyobraża sobie prowadzenia auta bez muzyki w tle. Do tego auto powinno posiadać wygodne fotele, lusterka elektryczne, czujnik parkowania, centralny zamek na pilota oraz elektrycznie opuszczane szyb.

Wygląd – ładny design samochodu to podstawa dla kobiety. Auto przecież musi dobrze się prezentować. Nie tylko linia samochodu się liczy, ale i jego kolor. Kobiety zdecydowanie częściej decydują się na zakup samochodu w wyrazistych, nietypowych kolorach. Są również kobiety, które zdecydowanie bardziej wolą ciemne samochody, takie też są stylowe, jednak posiadają jedną wadę – na ciemnym kolorze widać wszystkie zarysowania i zabrudzenia.

Źródło: https://www.autoelegance.pl/

Pojemniki transportowe dla firmy

0
Pojemniki transportowe dla firmy

Chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, prawda jest taka, że wybór pojemników, kontenerów czy palet jest ważny. Każda firma, która posiada własny magazyn i decyduje się na transport towarów drogą morską, drogową czy szynową, bardzo dobrze wie, jak ważne są pojemniki.

Terminowy przegląd samochodów firmowych: co, jeśli się spóźnisz?

0
Terminowy przegląd samochodów firmowych: co, jeśli się spóźnisz

Systematyczne dokonywanie przeglądu pojazdów to nie tylko istotny element zarządzania flotą, ale i obowiązek prawny. Z nim natomiast, jak z większością wymogów nakładanych przez ustawodawcę, powiązane są kary i sankcje. Ile można się spóźnić z przeglądem samochodu, aby uniknąć dotkliwych konsekwencji?

Przegląd techniczny pojazdu – daty i okresy ważności

Terminowe wykonanie przeglądu technicznego jest niezbędne do tego, aby pojazd został dopuszczony do ruchu. W innym przypadku, jego obecność na polskich drogach jest nielegalna oraz może skutkować dotkliwym mandatem. O czym powinien wiedzieć fleet manager, aby uniknąć zbędnych kosztów dla floty?

Jedną z pierwszych wątpliwości, jakie nasuwają się w tym temacie, jest bez wątpienia pytanie – co ile przegląd samochodu traci swą ważność i jak często należy go dokonywać? Mówiąc najogólniej, badanie techniczne należy przeprowadzać raz w roku. Po raz pierwszy pojazd musi mu zostać poddany do trzech lat od rejestracji. Następne badanie powinno odbyć się w ciągu dwóch lat, dalej natomiast regularnie co roku.

Już na tym etapie pojawia się istotny dla fleet managera obowiązek. Jest nim prowadzenie terminarza nabywania do floty konkretnych pojazdów. Pozwoli mu to pamiętać o wszystkich datach przeglądów, a co za tym idzie – uchronić budżet flotowy przed dotkliwymi karami.

Konsekwencje nieterminowych przeglądów

Wyjaśnienie co ile przegląd samochodu traci swą ważność i kiedy należy go ponawiać, prowadzi do kolejnej, niezwykle istotnej kwestii. W skrócie sprowadza się ona do pytania – ile można się spóźnić z przeglądem samochodu oraz z jakimi konsekwencjami powinni się liczyć zapominalscy managerowie?

Otóż kwestia ta uległa ostatnimi czasy zasadniczej zmianie. Na mocy znowelizowanych przepisów, za wykonanie badania technicznego po upływie terminu, fleet manager będzie musiał zapłacić karę. Jej wysokość ustawodawca uzależnił przy tym od wielkości owego spóźnienia. Jeśli zamyka się ono w okresie 30 dni, opłata wyniesie 126 zł. Jeśli natomiast manager spóźni się więcej niż 45 dni, wówczas zapłaci aż 50% wartości całego przeglądu. Tymczasem istnieje łatwy sposób, jak tego uniknąć.

Wielu managerów nurtuje pytanie, ile można się spóźnić z przeglądem samochodu. Właściwie postawione, powinno ono jednak brzmieć – jak do tego nie dopuścić. Obecnie wiele stacji diagnostycznych wysyła do swoich stałych klientów wiadomości, przypominające o zbliżającym się terminie badania. To też sprawia, że jego przeoczenie jest coraz trudniejsze. Aby jednak całkowicie zredukować to ryzyko, warto skorzystać ze specjalnych systemów i aplikacji, ułatwiających zarządzaniem stanem technicznym floty – radzi Przemysław Auguścik, Członek Zarządu Flotman.

Przegląd z wyprzedzeniem – rozwiązanie awaryjne

Zróżnicowane plany i zadania stawiane przed flotą mogą sprawić, że manager nie będzie w stanie wykonać badania technicznego pojazdów w wyznaczonych terminach. Co w takiej sytuacji? Ile wcześniej można zrobić przegląd auta? W tej kwestii ustawodawca pozostawił kierowcom dość duże pole manewru. Planowane badanie można bowiem wykonać w okresie do 30 dni przed upływem jego terminu. Ile jest ważny przegląd samochodu, wykonany z takim wyprzedzeniem? Tutaj sytuacja zasadniczo nie uległa zmianie. Podobnie jak to miało miejsce dotychczas, przegląd zachowa swoją moc obowiązującą przez rok od daty wpisanej do dowodu rejestracyjnego.

Ile wcześniej można zrobić przegląd auta, jak długo zachowuje on swoją ważność, co w przypadku przeoczenia terminu – to pytania, jakie zadaje sobie wielu fleet managerów. Warto zwrócić szczególną uwagę na te kwestie oraz uwzględnić badania techniczne w procesie zarządzania flotą. Pomoże to uniknąć wielu problemów i dotkliwych konsekwencji finansowych.

Przydatne akcesoria motocyklowe – w co warto zainwestować?

0
akcesoria motocyklowe

Dla fanów motocykli, skuterów i quadów, sklep internetowy SW-Motech przygotował wiele kategorii nowoczesnego sprzętu i przydatnych akcesoriów, które mogą wpłynąć na poprawę komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Jeśli chcesz się przygotować do nowego sezonu motocyklowego, uzupełnić swoje dotychczasowe wyposażenie motocyklowe o nowe, ciekawe gadżety, oferta sklepu z pewnością przypadnie Ci do gustu. Co zatem może Cię zainteresować?

Dbaj o komfort podróży i bezpieczeństwo sprzętu!

Korzystając z oferty sklepu SW-Motech, możesz zaopatrzyć się w wiele przedmiotów, dodatkowych elementów wyposażenia motocykli, które w pozytywny sposób wpłyną nie tylko na wygodę jazdy, ale także na bezpieczeństwo używanego przez Ciebie sprzętu. Jakie to przedmioty? Są to m.in. kompletne zestawy części potrzebnych do zmiany ustawienia kierownicy, tak by poprawić ergonomię oryginalnej konstrukcji motocykla, dostosowując go do indywidualnych potrzeb konkretnego użytkownika. W sklepie znajdziesz zestawy do podwyższenia i przybliżenia kierownicy, funkcjonalne podnóżki, praktyczne poszerzenia dla stopki bocznej lub lusterek, błotniki i wiele innych elementów technicznych, które mogą wpłynąć na poprawę komfortu jazdy. Poza tym sklep zajmuje się również sprzedażą części potrzebnych do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa użytkowanego sprzętu. Są to m.in. różne rodzaje osłon, w tym osłony łańcucha, chłodnicy czy pokrywy silnika, a także nowoczesne elementy oświetlenia pojazdu (lampy/halogeny), płyty pod silnik czy gmole.

Akcesoria podróżne i urządzenia nawigacyjne

Jeśli chętnie wybierasz się na dłuższe motocyklowe wycieczki, w ofercie przygotowanej przez sklep SW-Motech znajdziesz mnóstwo różnego rodzaju akcesoriów podróżnych. Są to przede wszystkim kufry motocyklowe, sakwy i torby wraz z dedykowanymi ich sprawnemu i bezpiecznemu montażowi stelażami. Poza tym są to również wysokiej klasy akcesoria do systemów nawigacji satelitarnej realizowanej z poziomu smartfona lub tabletu. Sklep oferuje bogaty wybór uchwytów uniwersalnych i dedykowanych konkretnym modelom urządzeń, pokrowców na smartfony czy rozbudowanych systemów montażowych pod nawigację GPS.

Jeśli kochasz motocykle, dbasz o swój sprzęt i często podróżujesz, wykorzystując do tego celu swój motocykl, w ofercie sklepu internetowego Sw-motech.com.pl znajdziesz mnóstwo wysokiej klasy akcesoriów, części i podzespołów technicznych, które mogą Cię zainteresować. Korzystając z oferty sklepu, masz pewność zakupu porządnego sprzętu renomowanej, niemieckiej marki o potwierdzonej, wysokiej jakości wykonania, trwałego i funkcjonalnego zarazem.

WARTO PRZECZYTAĆ

Oleje półsyntetyczne – jak wybrać?

Jesteś aktywnym użytkownikiem lub właścicielem pojazdu mechanicznego, na pewno zależy Ci na tym, by zadbać o jego stan techniczny. Dzięki wykorzystywaniu wysokiej jakości produktów,...