Wieloletni skuter może działać bez zarzutu

0
Wieloletni skuter może działać bez zarzutu

Kupiłeś skuter i chciałbyś, żeby służył Ci jak najdłużej. W dzisiejszym artykule pokażemy Ci jak o niego zadbać, aby przez wiele tysięcy kilometrów działał bez zarzutu.

Pierwszy skuter, podobnie jak motocykl, to wielkie przeżycie dla jego użytkownika. Szczególnie jeśli ten należy do grona nastolatków, którzy mogą pochwalić się jednośladem przed kolegami.

Skutery są maszynami, które odpowiednio zakonserwowane i serwisowane, mogą służyć użytkownikowi przez wiele lat. Zapoznaj się z naszymi poradami, a na pewno poznasz sposoby, które pozwolą Ci odpowiednio zadbać o Twoją maszynę.

Dbanie o silnik i odpowiedzialna jazda to podstawa

Zdajemy sobie sprawę, że każdy, kto dostanie lub kupi nowy skuter, chce wypróbować jego możliwości. Ty pewnie też. Musimy Cię jednak ostrzec – katowanie silnika, tzn. maksymalne obciążanie silnika i innych podzespołów nie należy do najlepszych pomysłów. Możesz bowiem zatrzeć silnik lub doprowadzić do jego zbyt wysokiej temperatury, co maksymalnie skróci jego żywotność.

Pamiętaj także, że popisy, do których skuter nie został przystosowany, także mogą spowodować, że po kilku takich jazdach, maszyna odmówi posłuszeństwa. Nie hamuj ostro, nie jedź na jednym kole, wyklucz jazdę terenową – te i inne ekstremalne pokazy zostaw motocyklom crossowym, które są do tego przystosowane. Decydując się na taką jazdę, nadwyrężysz nie tylko ramę i łożysko, ale również zawieszenie czy klocki hamulcowe. Na szczęście, jeśli jednak przyjdzie Ci do głowy ekstremalna jazda, te podzespoły możesz wymienić. Ważne, abyś wybrał odpowiedni sklep, ponieważ tylko najwyższej jakości części do skutera mogą uchronić go przed nieodwracalnymi uszkodzeniami. My takie części znaleźliśmy w rooader.pl.

skutery

Terminowe przeglądy i sprawdzone paliwo

Jeżeli wydaje Ci się, że okresowe przeglądy skuterów, motocykli, czy samochodów są nikomu niepotrzebne, jesteś w ogromnym błędzie. Tylko dzięki regularnej wymianie oleju, jak i regulacji wszystkich układów, jesteś w stanie bezpiecznie jeździć skuterem przez wiele lat.  Poza tym – nie jesteś fachowcem, przez co nie będziesz w stanie wykryć najmniejszych usterek, które nieusunięte mogą spowodować większe awarie układów. Na okresowym przeglądzie fachowiec jest w stanie powiedzieć Ci, co musisz wymienić lub naprawić, żeby skuter działał kolejny rok bez zarzutu.

Samodzielna kontrola skutera to kolejna rzecz, którą powinieneś zrobić. Nie myśl, że jest to trudne. Wcale nie! Sprawdź raz w tygodniu stan ogumienia i żarówki. W ciągu tygodnia mogą bowiem pojawić się mikrouszkodzenia, które będą miały wpływ na jazdę i Twoje bezpieczeństwo.

Kolejną rzeczą, o której musisz pamiętać to dobre paliwo i olej, którym będziesz zasilał swojego rumaka. Szerokim łukiem omijaj stacje krzaki, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś. Oszczędność kilku groszy na paliwie albo kilku złotych na oleju może okazać się pozorna, patrząc na to, jakie szkody może wyrządzić w układzie.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że odpowiednia dbałość o skuter jest nieoceniona. Traktuj swoją maszynę jak własne dziecko, a na pewno zaprzyjaźni się z Tobą na wiele lat.

Motocykle – najlepsze pojazdy w dobrej cenie

0
Motocykle – najlepsze pojazdy w dobrej cenie

W dzisiejszych czasach liczy się każda cenna minuta, dlatego też warto cieszyć się każdą chwilą, co jest możliwe, jeśli posiadasz odpowiedni środek transportu. To właśnie dzięki niemu będziesz w stanie nie tylko dojechać we wcześniej obrane miejsce, ale również mieć frajdę podczas jazdy, która już sama w sobie będzie niezwykłą przygodą.

Łańcuchy śniegowe dla dużych samochodów

0
Łańcuchy śniegowe dla dużych samochodów

Tiry, autobusy i ciężarówki to naprawdę wymagające pojazdy, które kierowcom potrafią przysporzyć wielu problemów. Nie ma nic dziwnego w tym, że często korzystają oni z dodatkowego wyposażenia, które zagwarantuje im lepszą przyczepność i bezpieczeństwo – zwłaszcza zimą, gdzie problemy mają nawet kierowcy aut osobowych.

Duży ciężar, problemy z hamowaniem i dramatyczne problemy spowodowane poślizgiem

Jadąc z prędkością 100 km/h na trasie szybkiego ruchu, kierowcy niewielkich pojazdów nie powinni mieć problemów, by kontrolować swój samochód. Największe zagrożenie może pojawić się w sytuacji, jeśli auto dostawcze jest załadowane, rozpędza się do takich prędkości i musi szybko ją zminimalizować (ponieważ przykładowo przejechał swój zjazd). W zimowych warunkach sytuację mogą uratować łańcuchy śniegowe, które powinny znajdować się na pace każdego pojazdu dostawczego, a nawet bagażniku aut osobowych, które także mogą mieć problemy z podjazdem pod górę.

Łańcuchy śniegowe trzeba przede wszystkim dopasować do odpowiedniego rozmiaru kół, a tym powinni zająć się już specjaliści z firmy spedycyjnej – zapewnienie odpowiednich warunków pracy zawodowym kierowcom, leży po stronie ich pracodawców, a biorąc pod uwagę specyfikację zawodu, niebezpieczeństwa, które mogą spotkać ich na drodze itp. Łańcuchy śniegowe można uznać za jedno z narzędzi pracy.

Jak montować je na koła?

Chociaż wyposażenie tirów, autobusów i dostawczych pojazdów jest zazwyczaj większe, cięższe i należy wiedzieć jak go używać, w przypadku tego asortymentu, nie trzeba obawiać się, że jest to trudne zadanie. Dzięki zaawansowanym systemom, cały proces trwa maksymalnie kilka minut – biorąc nawet pod uwagę kilka kół i ich wielkość.

Łańcuchy śniegowe wystarczy przełożyć w odpowiedni sposób, zapiąć jedną klamrę i umieścić resztę w miejscach, które wskazuje producent w instrukcji obsługi. Kiedyś faktycznie mogło być to dużo trudniejsze niż teraz, jednak obecna technologia udostępnia nam produkty, z którymi możemy pracować intuicyjnie.

Jakie łańcuchy wybrać?

Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej oferty najlepszej jakości marek, ponieważ jedynie rekomendowani producenci, którzy stawiają na doskonałe materiały, są w stanie zagwarantować asortyment spełniający najwyższe oczekiwania. Nie bez powodu klienci często wybierają te firmy, oceniając później je bardzo wysoko w rankingach – warto zapoznać się także z certyfikatami, które otrzymały konkretne modele łańcuchów śniegowych, ponieważ ten niewielki dokument określa tak naprawdę poziom wyposażenia.

Rolnictwo w internecie

0
Rolnictwo w internecie

Zakup części maszyn rolniczych, internetowe sklepy z ekologiczną żywnością czy też videoblogi z prowadzonych prac na gospodarstwie. Internet oraz rolnictwo już dawno się ze sobą zaprzyjaźniły i razem mają się świetnie, oboje czerpiąc z tego sporo korzyści. Internet daje rolnictwu dodatkowe korzyści, a rolnictwu dodaje internetowi sporo kolorytu.

Czy warto naprawiać opony?

0
Czy warto naprawiać opony

Uszkodzenie bieżnika spowodowane najechaniem na ostry przedmiot nie należy do rzadkości. Nie zawsze jednak jest możliwość skorzystania z usług wulkanizacyjnych dlatego w krytycznych przypadkach trzeba zdać się na zestaw naprawczy, który czasowo rozwiąże problem. Należy jednak uważać, gdyż nie każde uszkodzenie można samodzielnie reperować.

Czy każą oponę można naprawić?

Wydawać by się mogło, że uszkodzenie opony nie jest równoznaczne z koniecznością jej wymiany. Nie zawsze jednak naprawa da efekt a dalsza jazda będzie bezpieczna. Na pewno nie warto kusić się o naklejanie łat w oponach, które mają duże osiągi. Przy znacznej prędkości takie eksperymentowanie na pewno się nie sprawdzi. Nie należy również naprawiać uszkodzeń, które powstały z boku opony. Przebicie lub odsłonięcie konstrukcji wewnętrznej powinno być sygnałem do jej wymiany. Jeśli uszkodzenie powstało na drodze koniecznie trzeba użyć koła zapasowego. Teoretycznie da się naprawić taką usterkę jednak jest to czasochłonne zajęcie i będzie miało wpływ na komfort jazdy. Jeśli z boku opony powstało nawet niewielkie wybrzuszenie spowodowane naruszeniem konstrukcji opony nie nadaje się ona ani do dalszej jazdy, ani tym bardziej do naprawy, bo żaden zakład nie podejmie się takiej czynności.

Zestaw naprawczy- co warto wiedzieć?

Zestawy do naprawiania opon w ostatnim czasie zyskały na popularności. Można je spotkać nie tylko w nowych pojazdach, lecz także w tych, które jeżdżą po drogach już kilkanaście lat. Cóż, nie da się ukryć, że w wielu sytuacjach są naprawdę pomocne, zwłaszcza jeśli opona zostanie uszkodzona daleko od zakładu bądź jest już późna godzina. Należy jednak pamiętać, iż gotowe zestawy przeznaczone są tylko do czasowego zaklejenia ubytku i konieczna będzie wizyta na wulkanizacji. W sklepach bez trudu można kupić specjalne skrzynki, które zawierają wszystkie niezbędne elementy do naprawy. Wybierając je warto sprawdzić też ich jakość bądź od razu zamówić je na smartmoto.pl, by mieć gwarancję najwyższej jakości.

Co zawiera zestaw naprawczy?

Dobrej jakości zestaw do naprawiania opony powinien zawierać:

   – sznur

   – specjalny klej

   – łatki o różnej wielkości

   – frezy do udrażniania

   – igły oraz specjalne wkładki do zaworów

   – końcówki umożliwiając napompowanie powietrza itp.

Oczywiście trzeba też zwrócić uwagę, do jakiego pojazdu zestaw jest dedykowany, bo to, co będzie zawierał uzależnione jest w dużej mierze od samego producenta.

Czy naprawa jest trudna?

Wbrew pozorom użycie zestawu naprawczego do opon nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Na pewno trzeba będzie poświecić trochę czasu na taką czynność, jednak nawet osoby, które pierwszy raz staną przed taką koniecznością poradzą sobie idealnie dzięki dołączonej instrukcji obsługi. W przypadku gdy w oponę wbiła się śruba pod żadnym pozorem nie należy próbować wyciągnąć jej na siłę, lecz zastosować zestaw naprawczy. Gwałtowne jej wyciągnięcie może spowodować dodatkowe uszkodzenia, z którymi sznur nie poradzi sobie. UWAGA! Uszczelniona opona nie daje gwarancji, iż powietrze nie będzie uchodziło. Warto więc sprawdzać jego poziom.

Długa podróż motocyklem – co ze sobą zabrać?

0
Długa podróż motocyklem – co ze sobą zabrać?

Jeżeli planujesz dłuższą wycieczkę motocyklem, przygotuj się do niej odpowiednio wcześniej. Pokonanie większego dystansu niż zwykle może być wyzwaniem, jeśli nie posiadasz stosownego wyposażenia. Zastanów się, które z zaprezentowanych w artykule akcesoriów mogą Ci się przydać. Dzięki nim wyjazd będzie przyjemniejszy, a także bardziej bezpieczny.

Ochronne akcesoria motocyklowe

Rozpoczynając przygotowania do wyprawy motocyklowej, warto przyjrzeć się posiadanym elementom ochronnym. Mamy nadzieję, że nikomu nie trzeba przypominać, jak ważny jest odpowiedni strój kierowcy i pasażera, a więc kask i inne elementy, zmniejszające siłę uderzenia w razie kolizji czy wywrotki. Poza zapewnieniem sobie dobrej jakości odzieży warto też pomyśleć o „ubraniu” motocykla. Szczególnie polecamy tutaj zaopatrzyć się w tak zwane gmole i crash pady. Są to specjalne akcesoria motocyklowe, zabezpieczające motor przed uszkodzeniem w razie upadku. Należy pamiętać, że bez takich elementów maszyna może ulec poważnym zniszczeniom nawet na skutek pozornie niegroźnej wywrotki. Wato więc zainwestować, szczególnie przed dłuższym wyjazdem. Ponadto dobrze jest mieć tank pad, który stanowi osłonę zbiornika paliwa.

Nie zaszkodzi także posiadać przy sobie książki serwisowej danego modelu motocykla. Istnieją bowiem uszkodzenia, które można bardzo łatwo rozpoznać i wyeliminować. W razie awarii na drodze będziesz też od razu wiedział, czy jest to coś poważnego, czy powinieneś od razu zgłosić się do warsztatu. Najlepiej zaopatrz się również w podstawowy zestaw naprawczy.

Elementy zapewniające wygodę

Poza akcesoriami pełniącymi rolę typowo ochronną, wiele jest też takich, które mają za zadanie zwiększyć Twój komfort. Warto zadbać również o nie, aczkolwiek pamiętaj, by nie przesadzać z ilością gadżetów. Zakup tylko te naprawdę przydatne, by nie wozić ze sobą zbyt wielu niepotrzebnych rzeczy.

Wybierając się w długą podróż, na pewno musisz zabrać ze sobą różne przedmioty osobiste. Powinieneś zatem mieć miejsce, w którym będziesz mógł je przechować. Doskonałym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju tank bagi, czyli torby na bak. Dzięki temu, że mocowane są do motocykla, nie odczuwasz ich ciężaru tak, jak w przypadku plecaka. W sprzedaży są bardzo różne rozmiary tych produktów, więc możesz wybrać taki, który pomieści cały Twój ekwipunek.

Jeżeli na wycieczkę zabierasz pasażera, to pamiętaj również o jego komforcie. Niepozorne uchwyty potrafią znacznie zwiększyć wygodę w czasie jazdy. Te akcesoria motocyklowe mogą być montowane na przykład z tyłu pojazdu. Są też specjalne pasy, które zakłada na siebie kierowca, by pasażer łatwiej mógł się go chwycić. Pamiętaj, że w czasie wielogodzinnej jazdy Twój towarzysz podróży na pewno nie raz będzie chciał nieco zmienić ułożenie rąk. Solidnie wykonane uchwyty okażą się wówczas bardzo pomocne.

Wśród akcesoriów motocyklowych na pewno znajdzie się jeszcze wiele innych przydatnych produktów, które warto mieć ze sobą w czasie jazdy. Zajmij się więc przygotowaniami odpowiednio wcześniej, by mieć czas na spokojne dokupienie potrzebnych rzeczy. Pamiętaj także o sprawdzeniu stanu swojej maszyny przed wyjazdem. Dzięki temu możesz uniknąć awaryjnych sytuacji w trasie, a ponadto zdecydowanie zwiększasz bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

Jakie kufry motocyklowe są warte zakupu?

0
Jakie kufry motocyklowe są warte zakupu

Na rynku dostępnych jest aktualnie bardzo wiele marek i modeli kufrów motocyklowych, które są nie tylko trwałe, ale i wydajne. Doskonałym przykładem są znane chyba każdemu fanowi motocykli kufry Givi cieszące się znakomitymi opiniami wśród motocyklistów z całego świata. Osoby, które kupują swój pierwszy kufer lub też tacy, którzy nie do końca znają się na tych produktach mogą mieć pewien problem z wybraniem konkretnego modelu kufra. Jak, więc wybrać najlepszy i dopasowany wariant, a czego lepiej unikać? O tym można przeczytać w poniższym tekście.

Cechy porządnego kufra motocyklowego

Kufry, które mają za zadanie stanowić pewien rodzaj bagażnika motocyklowego spełniają bardzo ważną funkcję podczas każdej podróży. Taki kufer musi, więc być nie tylko solidny, ale i pojemny. Cenione za swe liczne zalety kufry Givi wyróżniają się na tle innych tym, że oprócz wysokiej jakości są bardzo pojemne co daje wiele miejsca do przechowywania bagaży. Ich solidne mocowanie sprawia, że są stabilne, dlatego można przechowywać w nich nawet delikatniejsze akcesoria. Zarówno mniejsze jak i większe modele kufrów Givi wykonane są z solidnych materiałów. Producent stawia na trwałość swoich produktów, dlatego można tutaj być pewnym, że kufry tej marki wytrzymają naprawdę wiele. Do ich wytworzenia używa się na przykład aluminium lub wzmacnianego plastiku. Oba warianty są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy też czynniki atmosferyczne takie jak deszcz czy też śnieg.

Kufry centralne czy boczne – które lepsze?

Oprócz wyboru marki kufra czy też pojemności oraz materiału z jakiego jest wykonany bardzo istotne jest by zdecydować się na konkretny rodzaj. Otóż na rynku dostępne są zarówno boczne jak i centralne modele, dlatego wybór może nie być taki prosty. Tak naprawdę wszystko zależy tutaj od rodzaju posiadanej maszyny, a także preferencji czy oczekiwań. Ponadto istotne są także możliwości techniczne w związku z koniecznością zamontowania kufrów Givi na danym motocyklu. Należy, więc poważnie zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem lub też poradzić się specjalisty. Zarówno boczne jak i centralne kufry Givi są pojemne, wygodne w użytkowaniu i solidnie wykonane.

Modele kufrów, które są warte zakupów to z pewnością takie, które nie tylko posiadają przystępną cenę, ale jednocześnie są trwałe i niezawodne. Warto też zwracać uwagę nie tylko na wygląd kufrów, ale ich pojemność czy rodzaj mocowania. Są to bardzo ważne aspekty, które wpływają w przyszłości na komfort każdej dłuższej jazdy motocyklem.

Gdzie kupić dobrą kurtkę motocyklową?

0
Gdzie kupić dobrą kurtkę motocyklową?

Każda osoba jeżdżąca na motocyklu wie doskonale, że warunki nie zawsze sprzyjają czerpaniu przyjemności z jazdy. Szczególnie, że pęd powietrza dodatkowo wzmacnia uczucie chłodu. Kurtka motocyklowa jest więc podstawowym elementem wyposażenia każdego motocyklisty. Wciąż jednak wiele osób nie wie gdzie znaleźć dobrą kurtkę oraz jaki rodzaj wybrać. Postanowiliśmy im pomóc.

Pomoc drogowa – podstawowe informacje i porady

0
Pomoc drogowa – podstawowe informacje i porady

Bardzo często klienci korzystający z usług firm oferujących pomoc drogową narzekają na to, że muszą długo czekać na przyjazd i realizację usługi. Bardzo często winę za taki stan rzeczy ponoszą klienci, którzy nie sprawdzają wcześniej okolicznych usługodawców i dopiero szukają jakiejkolwiek pomocy drogowej, gdy nastąpi stłuczka, nagła awaria czy też inne zdarzenie drogowe. Warto więc zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.

Pomoc drogowa w pobliżu domu

Generalnie warto szukać pomocy drogowych znajdujących się blisko naszego miejsca zamieszkania, a jeszcze lepiej jeśli firmy takie działają w pobliżu naszego zaufanego warsztatu, z którego usług często korzystamy. Bardzo dobrym wyborem jest firma, która oferuje zarówno pomoc drogową, jak i prowadząca warsztat mechaniczny. Wybierając pomoc takich fachowców można sporo zaoszczędzić, zwłaszcza jeśli warsztaty prowadzone przez tych usługodawców miały do czynienia z naszym pojazdem i wiedzą jakie naprawy zostały wykonane. Kierowcą, którzy regularnie pokonują stałą trasę na dużych odległościach, poleca się poszukanie w obrębie 100 km dobrej firmy zapewniającej kompleksową obsługę z zakresu pomocy drogowej. O wiele łatwiej jest znaleźć takie firmy na terenie miast i aglomeracji. W przypadku trasy, na której ciężko nawet o stację benzynową, usługi takie jest trudniej znaleźć, a ich koszt jest dość wysoki. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z internetowego serwisu Pomocdrogowa.info, w ramach którego można szybko i łatwo znaleźć najlepsze pomoce drogowe w całej Polsce.

Za co płacimy firmom oferującym pomoc drogową?

Istotnym czynnikiem, na który zwraca się uwagę wybierając pomoc drogową jest oczywiście cena oferowanych przez nią usług. Na końcową cenę składają się koszty dojazdu na miejsce awarii, diagnostyka oraz holowanie pojazdu (tutaj cena zależy od masy auta i liczby pokonanych kilometrów) – im pojazd cięższy i trasa dłuższa, tym cena za pomoc drogową będzie wyższa. Dobre firmy powinny dysponować lawetami przystosowanymi do pojazdów osobowych oraz innych typów pojazdów o różnej masie. Dzięki dużej liczbie lawet i zróżnicowanej ofercie, dana firma będzie w stanie udzielić pomocy praktycznie każdemu klientowi. Firma z jedną lawetą może już na przykład korzystać z niej i na przyjazd trzeba będzie czekać dłużej.

O czym należy jeszcze pamiętać?

W najlepszych firmach zajmujących się pomocą drogową, w ofercie powinna znajdować się nie tylko usługa holowania rozbitego lub uszkodzonego pojazdu, ale również wiele innych form pomocy. Dobrym pomysłem jest wybór fachowców oferujących mobilną diagnostykę aut, którzy stwierdzą czy pojazd da się naprawić na miejscu albo czy konieczne jest holowanie. W ramach pomocy drogowej powinny być również dostępne usługi związane z wymianą ogumienia, dowozem paliwa, pomocą w otwarciu auta czy też jego awaryjnym uruchomieniu. Najlepsi specjaliści są w stanie pomóc w przypadku złamania kluczyka, potrafią naprawić zamek w aucie, itp.

Istotny jest oczywiście wybór firmy, która posiada doświadczenie w trudnych sytuacjach na drodze, takich jak holowanie pojazdu z autostrady. Nie bez znaczenia jest też wyposażenie, dzięki któremu można np. wyciągnąć pojazd z rowu przy pomocy wyciągarki. Warto szczególną uwagę zwracać na firmy działające w trybie całodobowym również w weekendy, święta i dni wolne od pracy.

Kiedy można korzystać z usług pomocy drogowej?

Bardzo częstym powodem wzywania firm oferujących pomoc drogową jest rozładowany akumulator. Problem ten pojawia się szczególnie w porze zimowej, ponieważ auta pozostawione na mrozie potrzebują większej energii do rozruchu, a ujemne temperatury źle wpływają na poziom naładowania akumulatorów. Czasami korzystanie z dodatkowego sprzętu, takiego jak nawigacja, itp. może doprowadzić do szybszego zużycia akumulatora. Warto wozić ze sobą przewody zasilające i skorzystać z pomocy drugiego kierowcy, ale czasami przyczyną problemu może być awaria alternatora, który odpowiada za ładowanie akumulatora. W takiej sytuacji bardzo ważna jest dobra pomoc drogowa, która dokona odpowiednich pomiarów w akumulatorze i alternatorze. W przypadku awarii, auto zostanie odholowane w celu regeneracji alternatora. Najlepsze są firmy z własnymi warsztatami są w stanie wykonać taką usługę w krótkim czasie.

Pomoc drogowa zapewnia ratunek w przypadku poważnej awarii silnika czy też układu hamulcowego. Czekając na przyjazd fachowców należy otworzyć maskę, włączyć nawiew i przywrócić normalną temperaturę jednostki napędowej, aby uniknąć pożaru. W przypadku awarii silnika lub hamulców, konieczne jest holowanie auta na lawecie.

Co powinno się znajdować na wyposażeniu auta?

Samo oczekiwanie na pomoc drogową nie oznacza bezradnego czekania. Można zwrócić uwagę na to co się dzieje z pojazdem. Nawet brak specjalistycznej wiedzy nie przeszkadza w opisaniu tego co widać lub słychać. Dzięki temu specjaliści z branży pomocy drogowej mogą podejrzewać oraz wykluczyć pewne awarie. Na drodze należy umieścić trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości oraz założyć kamizelkę odblaskową. Nie należy przeprowadzać samodzielnych napraw jeśli samochód jest na gwarancji. Czasami usługi holowania i pomocy drogowej są dostępne w ramach ubezpieczeń Assistance dostępnych w pakietach z ubezpieczeniami AC, OC, itp.

holownik

Dodatkowe zabezpieczenie samochodu i motocykla

0

Dodatkowe zabezpieczenie samochodu oraz motocykla to bardzo ważna rzecz. Chyba nikt nie chciałby się znaleźć w sytuacji, kiedy to traci własne auto lub też motocykl.

WARTO PRZECZYTAĆ

Wieloletni skuter może działać bez zarzutu

Kupiłeś skuter i chciałbyś, żeby służył Ci jak najdłużej. W dzisiejszym artykule pokażemy Ci jak o niego zadbać, aby przez wiele tysięcy kilometrów działał...
Rolnictwo w internecie

Rolnictwo w internecie