Kasacja auta – co warto wiedzieć przed pozbyciem się swojego pojazdu?

0
Kasacja auta – co warto wiedzieć przed pozbyciem się swojego pojazdu

Każdy właściciel samochodu prędzej lub później staje przed tym samym problemem – jakim jest konieczność pozbycia się swojego starego pojazdu. Gdy nie nadaje się on do dalszego użytkowania, gdy uległ wypadkowi lub gdy po prostu – koszty jego naprawy przewyższają koszty zakupu nowego – wówczas staramy się pozbyć pojazdu. W jaki sposób tego dokonać? Odpowiedzi mogą być różne – w grę wchodzi zarówno sprzedaż, oddanie do komisu samochodów, jak i złomowanie. To ostatnie rozwiązanie jest niezwykle często wybierane i w wielu sytuacjach jest najkorzystniejszym z możliwych.

Kasacja pojazdów – kiedy i jak jej dokonać?

Pierwsze podstawowe pytanie dotyczy tego – jakie samochody podlegają kasacji. Odpowiadając, należy wymienić przede wszystkim:

– samochody powypadkowe,

– samochody w złym stanie technicznym,

– samochody stare, bez perspektyw na znalezienie nowego nabywcy.

Jeśli więc nie widzimy perspektyw na sprzedaż naszego pojazdu – wówczas właśnie warto rozważyć jego kasację.

Kasacja odbywa się w specjalnych stacjach demontażu pojazdów. Na terenie naszego kraju znajduje się ich wiele, tworząc bardzo rozbudowaną sieć konkurencyjnych firm. W rezultacie – w różnych stacjach napotkać możemy odmienne cenniki, a przez to – złomowanie w jednym miejscu może być bardziej opłacalne niż w innym. Dlatego – przed przystąpieniem do wyboru konkretnej stacji demontażu, warto zapoznać się z różnymi ofertami i zdecydować na tę najkorzystniejszą dla naszego portfela (szczególnie popularną i atrakcyjną cenową jest Auto Szrot Polska, dostępna pod adresem: auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl).

W przypadku samochodów uszkodzonych konieczne może być także zorganizowanie ich transportu do miejsca demontażu. Tę (i inne potencjalne dodatkowe usługi) powinniśmy również wziąć pod uwagę w wyborze miejsca kasacji.

Krok po kroku – formalności, wymogi, procedury

Jak przeprowadzić kasację samochodu? Czy należy się do niej przygotować? Te pytania padają najczęściej z ust młodych kierowców, którzy potrzebują pozbyć się swojego pierwszego pojazdu.

Pierwszym krokiem będzie oczywiście – doprowadzenie pojazdu do stacji demontażu. Powinniśmy również zjawić się osobiście, wyposażeni w odpowiedni zestaw dokumentów. Mowa przede wszystkim o – dowodzie tożsamości, a także dokumentach związanych z samym pojazdem:

– dowód rejestracyjny,  

– substytut dowodu rejestracyjnego potwierdzający dane pojazdu (w przypadku, gdy dowód został zarekwirowany na przykład przez policję, w wyniku wypadku drogowego),

– umowa potwierdzająca nabycie samochodu (w przypadku, gdy samochód nie został na nas zarejestrowany po jego nabyciu),

– w przypadku samochodów firmowych – dowód wpisu w Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Ponadto, w przypadku gdy kasacji nie będzie dokonywał właściciel samochodu – konieczne będzie dysponowanie odpowiednim pisemnym upoważnieniem wystawionym przez właściciela.

Po kasacji właściciel pojazdu otrzymuje zaświadczenie potwierdzające jej przeprowadzenie. Stacja demontażu przeprowadzi formalności związane z unieważnieniem tablic rejestracyjnych, kartą pojazdu i dowodem rejestracyjnym.

Naszym obowiązkiem będzie natomiast wyrejestrowanie pojazdu w odpowiednim urzędzie miasta lub gminy. W tym celu musimy udać się do wydziału komunikacji danej placówki, wyposażeni w unieważniony dowód rejestracyjny, protokół otrzymany od stacji demontażu oraz unieważnione tablice rejestracyjne. Mamy na to dokładnie 30 dni od momentu kasacji pojazdu.

Czysty samochód

0
Kosmetyki samochodowe

Wiele osób używa samochodu na co dzień – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. I nawet, jeśli dbamy o użytkowany pojazd, nie unikniemy pewnych zabrudzeń, które będą pojawiać się na dywanikach, siedzeniach i obiciach. W samym powietrzu unosi się – szczególnie w miastach – sporo brudu, który osiada na wszystkim, co się tylko da. Czasem wsiadamy do auta w deszczowy dzień i zdarza się nam wnieść do środka błoto. Mokre okrycie też może pozostawić na siedzeniach ślady. I jak z tym walczyć?

Jeansy motocyklowe – czy są wytrzymałe?

0
jeansy motocyklowe

Jazda na motocyklu to wspaniała przygoda, która potrafi wywoływać ogromne emocje. Jeśli nigdy do tej pory nie miałeś lub miałaś okazji doświadczyć adrenaliny połączonej z uczuciem wolności, w takim razie jednoślady powinny stanowić dla Ciebie niezapomnianą atrakcję – nawet jeśli korzystasz z nich jedynie w formie pasażera.

Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą, czy siedzisz na tylnej części kanapy, musisz mieć odpowiednie wyposażenie, które zabezpieczy Cię na ewentualność sytuacji kryzysowych. Czy zakładanie z góry, że wydarzy się coś złego jest pesymizmem? Teoretycznie tak, lecz w praktyce lepiej dmuchać na zimne, niż później borykać się z konsekwencjami. Pamiętaj, że na trasie nie wszystko zależy od Ciebie i możesz być uczestnikiem poważnego wypadku tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś nie zachował ostrożności lub popełnił karygodny błąd. Co oznacza określenie odpowiednie wyposażenie? Są to chociażby jeansy motocyklowe, które w ostatnich sezonach zyskują coraz większą popularność wśród motocyklistów w każdym wieku.

Jeansy – czy poradzą sobie z motocyklem?

Tak. Jest to chyba najkrótsza i najbardziej treściwa odpowiedź, która powinna zaspokoić ciekawość osób potrzebującej rekomendacji. Nie przekonuje Cię ona jednak do tego, by zaufać propozycjom producentów? Otóż jeansy motocyklowe, takie jak https://trilobite.com.pl/pol_m_JEANSY-MOTOCYKLOWE_Parado-271515.html to ciekawy przykład narzędzi, które wyglądają jak standardowa odzież, chociaż są funkcjonalnym zabezpieczeniem skonstruowanym z najlepszej klasy materiałów. Chcesz się o tym przekonać? Zapoznaj się z opisem profesjonalnych konstrukcji, które powstały z myślą o najwyższych oczekiwaniach interesantów.

Markowe jeansy motocyklowe i protektory

Oryginalne jeansy motocyklowe posiadają w większości przypadków wzmocnione szwy i zgrubienia materiałów w punktach newralgicznych. Dodatkowo w miejscach, które w przypadku ślizgu są najbardziej narażone na ewentualne uszkodzenia, wyposażone są w protektory, czyli inaczej mówiąc ochraniacze wykonane z plastiku. Dzięki temu użytkownicy nie muszą obawiać się, że w trakcie sytuacji awaryjnych, nie są zabezpieczeni przed kontaktem z twardym asfaltem.

Czy zdajesz sobie już sprawę z tego, że markowe jeansy motocyklowe są w stanie zdziałać cuda? Nie tylko zapewnią CI maksymalny komfort i bezpieczeństwo, ale także atrakcyjny design, który powinien przełożyć się na Twoje samopoczucie w trakcie jazdy. Jeśli zatem szukasz odpowiedniego modelu dla siebie lub swoich bliskich, warto wykorzystać marki, które cieszą się uznaniem innych użytkowników i są w stanie pochwalić się wieloma pozytywnymi opiniami.

Kombinezony motocyklowe dla amatorów – tekstylia jako gwarant komfortu

0
Kombinezony motocyklowe dla amatorów

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z motocyklami, zawsze mają mnóstwo pytań na temat zastosowań wyposażenia. Nic dziwnego. Chodzi w końcu o ich komfort i bezpieczeństwo, dlatego wolą mieć pewność, że wybrane produkty spełnią ich oczekiwania i uchronią przed konsekwencjami błędów. Co zatem powinno znaleźć się w szafie każdego motocyklisty myślącego poważnie na temat swojej jazdy?

Przede wszystkim strój i ochraniacze. Co zaliczamy do takiego zestawu? Kask jest najważniejszy i jego brak może nie tylko skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi, ale również nałożeniem mandatu. Następnie należy przejść do kurtki i spodni. Powinny być one wyposażone w protektory, czyli tak zwane ochraniacze. Na samym końcu możemy dodać równie istotne buty i rękawice. Teoretycznie prosty wybór, gdyż wystarczy dopasować wszystko do kompletu. Co, jeśli dodamy do tego wszystkiego kombinezony motocyklowe? Automatycznie pojawia się wiele nowych pytań.

Jaki materiał?

Jeździsz motocyklem sportowym? Tak? Po torze? Nie? W takim razie nie potrzebujesz kombinezonu skórzanego, który potrafi powodować naprawdę duży dyskomfort przy wielogodzinnej jeździe. Nie posiadasz motocykla sportowego? Tym bardziej wybierz kombinezony motocyklowe tekstylne. Na rynku nie brakuje obecnie interesujących konstrukcji, które gwarantują naprawdę satysfakcjonujące zabezpieczenia i doskonałą jakość, która potwierdzona jest za pomocą wielu specjalistycznych certyfikatów. Pamiętaj jedynie o tym, by wyposażenie było sprawdzone i dobrze dopasowane do Twoich gabarytów. W ten sposób zapewnisz sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

Kiedy lepiej wybrać kombinezon?

Skoro wiesz już, że tekstylia w Twoim przypadku sprawdzają się o wiele lepiej, teraz warto zastanowić się nad tym, kiedy kombinezony motocyklowe bywają niezbędne. Otóż jak to najczęściej bywa, oczywiście w momentach, gdy trasy zaczynają się robić naprawdę dalekie. Po mieście nie potrzebujesz prawdopodobnie wielu akcesoriów i gadżetów, a dodatkowo w lecie zrezygnujesz ze spodni motocyklowych na rzecz klasycznych jeansów. Przy trasie na poziomie kilkaset kilometrów musisz już zadbać o to, by posiadać suchy prowiant, wodę, podstawowe narzędzia, czy chociażby nawigację. Warto zatem wybrać funkcjonalne kombinezony motocyklowe, które zazwyczaj oferują wiele interesujących i dobrze ulokowanych schowków. Inwestuj jednak w konstrukcje pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Zapewnisz w ten sposób sobie maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Więcej informacji o wyborze kombinezonu znajdziesz tutaj: https://lagunaseca.pl/Kombinezon-motocyklowy-Dainese-Jaki-kupic-clinks-pol-206.html.

Pokrowce samochodowe

0
pokrowiec

Wyjątkowo dużą ilość czasu spędzamy obecnie w swoich samochodach, jadąc do pracy, odwiedzając znajomych oraz w wielu innych okolicznościach. Wielu ludzi pije w nich kawę lub napoje gazowane, a niektórzy nawet spożywają posiłki. Poza tym samochody wykorzystywane są do przewożenia zwierząt domowych oraz sprzętu sportowego. W związku z tym tapicerka siedzeń samochodowych możesz zostać dość szybko zabrudzona.

Zezłomowanie samochodu – co warto wiedzieć?

0
Zezłomowanie samochodu

Każdy właściciel samochodu staje prędzej lub później przed tym samym problemem – jakim jest konieczność pozbycia się swojego starego pojazdu. Najczęściej, pozbywamy się samochodu, gdy jest już mocno wyeksploatowany, gdy uległ wypadkowi lub po prostu – gdy planujemy kupić nowy. Pozbywając się samochodu, najczęściej korzystamy z dwóch głównych rozwiązań. Po pierwsze – możemy sprzedać samochodu, samodzielnie poszukując nowego kupca lub oddając go do komisu. Po drugie – możemy oddać samochód do zezłomowania. Z tego ostatniego rozwiązania korzystać należy zwłaszcza, gdy auto nie nadaje się do dalszego użytkowania.

Złomowanie samochodu – jak to działa?

Złomowanie samochodu to wbrew pozorom korzystne wyjście. W wielu sytuacjach samochód, którego pragniemy się pozbyć, po prostu nie nadaje się do dalszego użytkowania. Często nawet, koszty naprawy samochodu mogą przewyższać koszty związane z zakupem nowego. Wówczas właśnie, warto rozważyć możliwość zezłomowania pojazdu.

Powinniśmy rozpocząć oczywiście od ustalenia lokalizacji najbliższego punktu złomowania aut. Placówki takie – nazywane formalnie stacjami demontażu pojazdów – mają specjalne pozwolenie wydane przez marszałka wojewódzkiego, zezwalające na legalną kasację różnego typu pojazdów.

W różnych punktach złomowania możemy spotkać się z różnymi cennikami. Wynikają one z różnych czynników, często zupełnie indywidualnych lub związanych z popularnością danego miejsca, popytem lub oddziaływaniem konkurencji. Ważne jednak, by przed wyborem punktu złomowania porównać ich cenniki i wybrać ten, który będzie najkorzystniejszy dla naszego portfela. Złomowanie auta jest oczywiście płatne – i zarabia na nim właściciel oddawanego samochodu (szczególnie korzystne stawki oferuje auto-kurek.pl).

Przygotowanie do złomowania samochodu

Przed zezłomowaniem samochodu należy przygotować zestaw odpowiednich dokumentów. Do takich należą przede wszystkim dowód tożsamości osoby oddającej samochód, a także dokumenty związane z samym pojazdem. Mowa między innymi o dowodzie rejestracyjnym, karcie pojazdu, umowie zakupu, bądź też innym dokumencie, który potwierdzi, że złomowany samochód jest naszą własnością. W innym przypadku konieczne będzie uzyskanie odpowiednich dokumentów upoważniających nas do złomowania samochodu.

Po oddaniu samochodu do złomowania otrzymujemy odpowiednie formalne zaświadczenie o tym, że został on poddany demontażowi. Dokument taki powinien zawierać podstawowe dane związane z samochodem – oprócz numeru dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu, także numery jego tablic rejestracyjnych.

Warto także pamiętać, że zezłomowanie samochodu wiąże się z obowiązkiem jego wyrejestrowania. Zgodnie z przepisami polskiego prawa, mamy dokładnie 30 dni na złożenie wniosku o wyrejestrowanie, od momentu zezłomowania pojazdu. Poinformowanie urzędu komunikacji o fakcie zezłomowania jest natomiast obowiązkiem firmy przyjmującej nasz pojazd, a nie naszym.

Na koniec warto dodać, że osobom poszukującym skupów samochody przeznaczonych do kasacji, polecamy zapoznać się z ofertą Auto Kurek, dostępną na: http://www.auto-kurek.pl/uslugi/zlomowanie-aut/. Ta sieć stacji demontażu samochodów posiada liczne placówki zlokalizowane na terenie całej Polski, oferując konkurencyjne ceny zarówno w przypadku samochodów powypadkowych, jak i tych bardziej sprawnych.

Oleje półsyntetyczne – jak wybrać?

0
Oleje półsyntetyczne

Jesteś aktywnym użytkownikiem lub właścicielem pojazdu mechanicznego, na pewno zależy Ci na tym, by zadbać o jego stan techniczny. Dzięki wykorzystywaniu wysokiej jakości produktów, paliw i olejów, możesz wydłużyć bezawaryjną pracę silnika i innych układów wykorzystywanych podczas codziennej eksploatacji.

Warto więc wiedzieć, jak wybrać oleje półsyntetyczne, gdy na sklepowych półkach znajdziemy wiele markowych produktów i jeszcze więcej zamienników o niższej cenie. Czy warto kupować droższe produkty? Czy tańsze alternatywy są równie satysfakcjonujące? Odpowiadamy na wszystkie pytania, by ewentualny zakup nie stanowił dla Ciebie więcej problemów. Zapraszamy serdecznie po odpowiedzi, dzięki którym zadbasz o swój samochód, motocykl lub maszyny, nie marnując przy tym pieniędzy.

Droższa inwestycja to minimalizacja ryzyka

Maszyny mechaniczne są w pewnym sensie jak żywy organizm. Ich układy to jak nasze organy, a paliwo dla nas to jedzenie. Oczywiście jest to niezwykle uproszczone porównanie, ponieważ praca organizmu ludzi i zwierząt jest o wiele bardziej skomplikowana, a samochody, maszyny i motocykle działają również dzięki innym płynom – nie tylko za sprawą benzyny. Jednym z przykładów są oleje półsyntetyczne silnikowe, które zapewniają odpowiednie tarcia w trakcie eksploatacji.

Z olejami jest podobnie jak z żywnością i napojami, po które sięgamy. Jeśli kupujemy i spożywane tanie zamienniki o nieznanym składzie, prawdopodobnie będziemy się źle czuć, a w dłuższym wymiarze czasu, przełoży się to nie tylko na samopoczucie, ale również zdrowie. Z maszynami jest podobnie, ponieważ im gorsze oleje półsyntetyczne będą wykorzystywane do eksploatacji, tym większe ryzyko, że z czasem będą one powodować uszkodzenia mechaniczne podzespołów lub całych modułów. Obniżenie osiągów będzie jedynie pierwszym objawem.

Sprawdzone produkty i jakość przeprowadzonych badań

Renomowane marki muszą dbać o jakość swoich wyrobów. Nie mogą zatem pozwolić sobie na sytuacje, w których ich wyposażenie będzie marnej jakości, ponieważ w takim wypadku może ono stanowić potencjalne zagrożenie dla samego układu lub silnika. Jeśli więc zastanawiasz się nad tym, jak producenci takiego wyposażenia jak oleje półsyntetyczne dbają o użytkowników, to należy sprawdzić ilość przeprowadzonych badań, które potwierdzane są przy pomocy certyfikatów.

Oleje półsyntetyczne przechodzą szereg testów pod różnym kątem. Jeśli więc dysponują one certyfikatami potwierdzonymi przez niezależnych i doświadczonych specjalistów, możemy przestać się obawiać ich używać.

Co zrobić, aby zapobiec rozładowaniu się akumulatora?


0
akumulator w samochodzie

Zima to z pewnością najtrudniejsza pora roku dla naszych samochodów. Zamarźnięte szyby, problemy z silnikiem, głównym problemem okazuje się akumulator samochodowy. Ujemne temperatury sprawiają, że dochodzi do częstych awarii. Okazuje się jednak, że akumulatory mają . Jednak w rzeczywistości akumulatory mają jeszcze jednego wroga. Jest nim upał.

Silne upały są szczególnie szkodliwe dla wszystkich rodzajów akumulatorów.  Wystawione na wysokie temperatury akumulatory wymagają częstszego ładowania. Należy unikać pozostawienia pojazdu w słońcu. Podczas wysokich upałów temperatura powietrza wynosi często powyżej 30°C. Pozostawienie maszyn na słońcu sprawia, że temperatura pod rozgrzaną maską pojazdu jest jeszcze wyższa

Przeczytaj też: http://www.prohelvetia.pl/pozytywny-wplyw-witaminy-c-na-twarz/

Postępujące samorozładowanie spowodowane upałem, może pojawić się w znacznie późniejszym okresie, (np. dopiero w chłodniejsze dni), kiedy potrzeba więcej energii do uruchomienia silnika. Ważne jest to, aby regularnie kontrolować stan swojego samochodu i naładowanie akumulatora.

Jak temu zapobiec?

 • Kontroluj poziom płynów
 • Regularnie wymieniaj i uzupełniaj olej.
 • Parkuj samochód w cieniu
 • Utrzymuj czystość akumulatora
 • Stosuj tzw. ładowanie zachowawcze
 • Badaj regularnie akumulator

Małe kroki to podstawa

Pokonując krótkie dystansy, powinniśmy przede wszystkim zrezygnować z używania dodatkowych pożeraczy prądu, które nie są dla nas w tej sytuacji niezbędne. Są to między innymi: 

 • odtwarzacz płyt CD/MP3/DVD,
 • radio CB, 
 • światła przeciwmgielne, 
 • lampki do czytania 
 • urządzenia podłączone do gniazda 12V

Głośno grające radio lub odtwarzacz płyt CD/MP3/DVD, pobierają prąd o wartości nawet kilkunastu amperów.  Na pierwszy rzut oka wartości te nie wydają się duże, tym bardziej nie wydają się zdolne do rozładowania akumulatora.Okazuje się jednak, że po ich zsumowaniu wszystkie te urządzenia działające razem pobierają z akumulatora ogromną wartość prąd u o natężeniu nawet do kilkudziesięciu amperów.W rezultacie może to spowodować całkowite rozładowanie, a także skrócenie żywotności akumulatora. 

Źródło: https://www.autoelegance.pl/

Sezon na motocykle – czas zacząć!

0
motor

Zima w tym roku nie należała do typowych polskich zim. Było ciepło i dosyć deszczowo. Bardziej tegoroczna zima przypominała jesień. Może to dlatego, tak wielu motocyklistów można było spotkać na polskich drogach po za sezonem.

Tarcze hamulcowe to niezwykle istotne elementy układu hamulcowego

0
Tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe to niezwykle istotne elementy układu hamulcowego. Z tego względu, że dane elementy zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, niezwykle istotne jest branie pod uwagę ich stanu technicznego oraz prawidłowe serwisowanie.

Jakie są najbardziej powszechne rodzaje tarcz hamulcowych?

Oto najczęściej spotykane rodzaje tarcz hamulcowych:

 • Płaskie tarcze hamulcowe
 • Perforowane lub nacinane tarcze hamulcowe
 • Nawiercane tarcze hamulcowe
 • Perforowane i nawiercane tarcze hamulcowe
 • Wentylowane tarcze hamulcowe
 • Sportowe tarcze hamulcowe z wgłębieniem na powierzchni
 • Pływające tarcze hamulcowe

Jakie są możliwe usterki, ich przyczyny oraz sposoby na uniknięcie danych problemów?

 • Przegrzewanie. Może być ono spowodowane ocieraniem klocków hamulcowych o tarcze wskutek przypieczenia się klocków hamulcowych, zaklinowania tłoczka zacisku hamulcowego lub jeździe z wciśniętym pedałem hamulca. Przegrzewanie prowadzi do zmniejszenia skuteczności hamowania. Zniekształcone tarcze hamulcowe piszczą, a podczas hamowania samochód zaczyna się chwiać i drżeć. W momencie, gdy dane części są poważnie uszkodzone, tarcze mogą zacząć się nawet odklejać. Aby uniknąć danych problemów powinieneś zawsze upewnić się, że wszystkie części mogą się swobodnie poruszać oraz wyeliminowany został efekt „ciągnięcia” hamulców.
 • Korozja. Możliwe przyczyny zardzewienia tarcz obejmują wystawienie ich na działanie soli drogowej, wilgoci, itp., długi okres postoju, zwłaszcza z zaciągniętym hamulcem ręcznym, zaklinowany lub niecałkowicie cofnięty tłoczek zacisku hamulcowego. Ślady rdzy prowadzą do przegrzewania się hamulców, ich drżenia, piszczenia, obniżenia mocy hamowania oraz wibracji. W celu zapewnienia ochrony Twoich tarcz hamulcowych przed korozją nigdy nie pozostawiaj przez długi czas swojego samochodu zaparkowanego na zewnątrz. W momencie długotrwałego postoju auta powinieneś płynnie wciskać pedał hamulca oraz ostrożnie usunąć ślady rdzy.
 • Pęknięcia wokół otworów montażowych. Pęknięte miejsca wokół otworów na śruby mocujące koła są zazwyczaj konsekwencją zbyt mocnego dokręcenia nakrętek i śrub mocujących koła lub dokręcenia ich w niewłaściwej kolejności, a także przesunięciem piasty koła względem tarczy hamulcowej. Tym samym zaraz po montażu lub nieco później tarcza hamulcowa może zacząć się trzęść. Jeśli dana część jest poddawana znacznym obciążeniom, może ona ulec zniekształceniu lub pęknąć. Aby nie uszkodzić tarcz hamulcowych powinieneś zawsze przestrzegać zaleceń producenta, biorąc pod uwagę moment dokręcenia oraz jej kolejność. Niezbędne jest zapewnienie płaskiego i równoległego ustawienia piasty względem tarczy hamulcowej.
 • Ponacinana powierzchnia. Najbardziej prawdopodobną przyczyną będą ciała obce zakleszczone pomiędzy elementami sprzęgającymi. Większe ryzyko danych uszkodzeń przypada na tarcze hamulcowe wykonane z miękkich oraz kiepskiej jakości materiałów. Nacięcia zmniejszają moc hamowania oraz prowadzą do nieprzyjemnego piszczenia w trakcie hamowania. W łatwością możesz uniknąć danych problemów poprzez dokładne oczyszczenia tarcz i klocków hamulcowych podczas ich instalacji, korzystanie z wysokiej jakości części oraz jednoczesną wymianę klocków hamulcowych wraz z tarczami. Dane części samochodowe produkowane są przez wiele firm. Wśród nich można wymienić marki Brembo, Bosch, Delphi, TRW i JURID.

Czy planujesz wymianę tarcz, klocków, zacisków hamulcowych lub jakichkolwiek innych części samochodowych? Odwiedź nasz sklep internetowy Autoczesciexpert.pl, aby kupić wszystko w jednym miejscu, co jest Tobie potrzebne, oszczędzając jednocześnie swój czas i pieniądze. Nasi kompetentni konsultanci pomogą Tobie w wyborze odpowiednich części do Twojego samochodu. Z chęcią udzielą także odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące naszych produktów, procedur płatności oraz warunków dostawy.

WARTO PRZECZYTAĆ

Kasacja auta – co warto wiedzieć przed pozbyciem się swojego pojazdu?

Każdy właściciel samochodu prędzej lub później staje przed tym samym problemem – jakim jest konieczność pozbycia się swojego starego pojazdu. Gdy nie nadaje się...
Kosmetyki samochodowe

Czysty samochód

pokrowiec

Pokrowce samochodowe