Kopalnia Soli Bochnia – na szlaku najciekawszych tras Małopolski

0
Kopalnia Soli Bochnia – na szlaku najciekawszych tras Małopolski
Fot. Arch . Kopalnia – Szyb Campi

Planując wakacyjne trasy warto zwrócić szczególną uwagę, na południe Polski, a dokładnie na najstarsze miasto Małopolski, Bochnię. To niezwykłe, malowniczo położone miasteczko, skrywa wielki skarb – najstarszą kopalnię soli kamiennej w Polsce.

W Bochni, położonej zaledwie 40 km na wschód od Krakowa, znajdziemy unikalny zabytek, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Kopalnię Soli Bochnia, która po blisko ośmiu wiekach eksploatacji zachwyca niepowtarzalnymi wyrobiskami oraz surowym, autentycznym charakterem. Warto tutaj zajrzeć nie tylko ze względów historycznych, ale również dlatego, ze wokół kopalni znajduje się bardzo dobra infrastruktura pozwalająca na złapanie oddechu przed dalsza podróżą . Pobyt w kopalni daje prawdziwą chwilę wytchnienia, cały rok panuje wniej stała temperatura 16.st C

JEDNA KOPALNIA, WIELE MOŻLIWOŚCI

Dla turystów udostępnione są trzy trasy turystyczne o różnym stopniu trudności: trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną, trasa przyrodnicza prezentująca niezwykłe zjawisko przyrodnicze: fluorescencyjne hality, zwane potocznie „świecącymi kryształami soli”, oraz najtrudniejsza trasa, wiodąca najstarszymi wyrobiskami kopalni: trasa historyczna „Wyprawa w Stare Góry”.

Komora Mysiur

Fot. R. Tatomir Kopalnia Soli Bochnia – Komora Mysiur

W roku 2017 udostępniono turystom dwie trasy o charakterze religijnym: „Droga Krzyżowa” i „Śladami kaplic bocheńskich górników”  prezentująca sześć najlepiej zachowanych kaplic w bocheńskiej kopalni.

MOC ATRAKCJI

Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni to niezwykła podróż przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni obejmujące Poziom August i Sienkiewicz oraz Międzypoziom Dobosz.

Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać prawdziwą górniczą KOLEJKĄ LUB PRZEPŁYNĄĆ ŁODZIĄ 230 M POD ZIEMIĄ.

Kopalnia Soli Bochnia – podziemna przeprawa łodzią

Fot. R.Tatomir – Kopalnia Soli Bochnia – podziemna przeprawa łodzią

PODZIEMNA EKSPOZYCJA MULTIMEDIALNA

Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna Ekspozycja Multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Zwiedzanie kończy się w komorze Ważyn, znajdującej się na poziomie VI Sienkiewicz 250 m pod ziemią. Można wówczas skorzystać z boiska sportowego, 140 m zjeżdżalni oraz usług podziemnej restauracji Ważynek. Znajduje się tutaj także sklepik z pamiątkami oraz mini plac zabaw dla najmłodszych. Czas pobytu w kopalni wynosi ok 3 godz. Opcjonalnie program można poszerzyć o niezwykłą przeprawę łodziami.

Trasa turystyczna – Ekspozycja multimedialna

Fot. R. Tatomir –  Trasa turystyczna – Ekspozycja multimedialna

NOCLEG POD ZIEMIĄ – NIETYPOWA ATRAKCJA I PRZYSTANEK NA TRASIE

250 metrów pod ziemią, w zabytkowych, podziemnych komorach panuje absolutnie wyjątkowy mikroklimat. Powietrze przesiąknięte jodem, cisza i tajemnicza atmosfera stanowią o wyjątkowości tego jedynego w swoim rodzaju miejsca.

Wszyscy znamy powiedzenie: sen to zdrowie, ale w żadnym innym miejscu nie nabiera ono tak pełnego wymiaru jak w Kopalni Soli Bochnia. Podczas organizowanych Przez kopalnię pobytów nocnych dla grup zorganizowanych i turystów indywidualnych, wyjątkowy leczniczy mikroklimat korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i wzmacnia odporność organizmu.

Pobyt nocny jest połączeniem zwiedzania kopalni i noclegu pod ziemią.

Pobyty nocne dla turystów indywidualnych w lipcu 2019 : 13/14 .07, 27/28.07.2019, szczegółowe informacje: 14 6926752

www.kopalnia-bochnia.pl

Komora Ważyn – podziemna zjeżdżalnia

Fot. R. Tatomir – Komora Ważyn – podziemna zjeżdżalnia

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Główny szyb zjazdowy do bocheńskiej kopalni znajduje się na ul. Campi 15. Obok szybu dostępny jest bezpłatny, ogrodzony parking dla motocykli, samochodów osobowych i autokarów.

Bezpośrednio przy szybie kopalni znajduje się ogródek letni serwujący zimne napoje, kawę i szybkie przekąski, to doskonałe miejsce na odpoczynek w trakcie jazdy.

Wybierając się do kopalni pamiętajmy o pełnym wygodnym obuwiu, długich spodniach ( warunek zjazdu zjeżdżalnią), oraz wierzchnim okryciu (lekka kurtka, polar).

Zwiedzanie kopalni można zaplanować wcześniej kupując bilet on – line, lub bezpośrednio w kasie przed zjazdem.

Polecana trasa motocyklowa

Polecana trasa motocyklowa: z północy drogą 965, przez Bochnię z przystankiem ul. Campi 15 (49°58’08.9″N 20°25’02.6″E)  na południe, trasa 965 przez Nowy Wiśnicz ( Zamek Lubomirskich), Żegocinę, Łososinę Dolną trasa 28, na Nowy Sącz, w kierunku północnym trasą 75, przez Tęgoborze, Czchów, Jurków ( trasa wzdłuż jeziora Czchowskiego) z trasy 75 zjazd na nieoznakowaną trasę o współrzędnych 49°53’16.4″N 20°36’25.8″E do Lipnicy Murowanej, z Lipnicy drogą 966 do Muchówki , gdzie wracamy do drogi 965 prowadzącej do Nowego Wiśnicza i Bochni.

Malownicza trasa wiodąca przez Pogórze Karpackie. Na trasie wiele zabytków: Kopalnia Soli Bochnia, zamek w Wiśniczu, Lipnica Murowana („Szlak Architektury Drewnianej”), Kościół w Gosprzydowej („Szlak Architektury Drewnianej”) ,zamek w Czchowie, zamek Tropszyn, Elektrownia Wodna z zaporą w Czchowie.

Wycieraczki szyb samochodowych – o czym warto wiedzieć?

0
Wycieraczki szyb samochodowych - o czym warto wiedzieć?

W trosce o komfort i bezpieczeństwo jazdy zaleca się regularną kontrolą stanu technicznego najistotniejszych elementów wyposażenia każdego samochodu. Jednym z elementów wymagających częstej kontroli są wycieraczki szyb samochodowych. To one bowiem zużywają się najszybciej, a ich wyeksploatowanie wpływa negatywnie na dobrą widoczność podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wynajem samochodów dla firm. Czy to się opłaca?

0
Wynajem samochodów dla firm. Czy to się opłaca?

W Polsce wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularny. Korzystają z niego coraz częściej osoby fizyczne, i to już nie tylko na wakacjach. Także przedsiębiorcy coraz częściej doceniają możliwość wynajmu samochodu. Podpowiadamy na czym to polega i czy wynajem się opłaca.

Czym różni się wynajem od leasingu?

Przedsiębiorcy często korzystają z formy pośredniej między zakupem samochodu na kredyt a wynajmem. Jest to bardzo popularny w Polsce leasing, gdzie w trakcie trwania umowy leasingu nie jesteśmy właścicielem auta, ale spoczywają na nas obowiązki typowe dla właścicieli.

Wynajem jest o wiele prostszy, często wystarczy wejść na stronę internetową odpowiedniej firmy (np. https://www.carforyou.com.pl/), wybrać markę i model, który nas interesuje oraz termin, w którym taki samochód będziemy potrzebować.

Na jaki czas można wypożyczyć samochód?

Wbrew powszechnej opinii najem samochodu nie musi ani być drogi, ani krótkoterminowy. Wynajem samochodów dla firm zwykle możliwy jest w wersji krótko, średnio, a nawet długoterminowej. Z wynajmu średnioterminowego jak i długoterminowego, korzystają najczęściej właśnie firmy i instytucje. Ta pierwsza opcja opiewa zwykle na okres od miesiąca do dwóch lat, umowy jeszcze dłuższe, trwające do pięciu lat są charakterystyczne dla najmu długoterminowego.

Zalety wynajmu średnio i długoterminowego

Choć wiele firm obawia się, że wynajem auta będzie dużo droższą opcją niż zakup lub leasing, w rzeczywistości wcale tak nie jest. Choć comiesięczne opłaty są wyższe, to warto zwrócić uwagę, że podczas podpisywania umowy nie jest wymagana żadna pierwsza wpłata, a przy leasingu sięga ona często nawet 20%. Do tego ilość formalności przy podpisywaniu umowy najmu jest ograniczona do minimum. Do tego niemal każda wypożyczalnia samochodów w Białymstoku, Krakowie, Szczecinie czy innym większym mieście przy najmie długoterminowym indywidualnie ustala stawki, co oznacza, że można wynegocjować naprawdę korzystne warunki.

To nie koniec zalet

Będąc posiadaczem auta, czy to zakupionego czy w leasingu trzeba ponosić sporo dodatkowych kosztów. Co prawda na umowie najmu nadal ponosimy koszty paliwa, ale na tym nasza troska o samochód się kończy. W ramach umowy najmu to wypożyczalnia aut dba o ciągłości ubezpieczenia czy terminową wymianę opon pomiędzy sezonami. Podobnie wygląda kwestia napraw, awarii, czy rutynowych wymiany części, w odróżnieniu od leasingu, te koszty też ponosi wypożyczalnia. Co za tym idzie przedsiębiorca nie musi przejmować się ani tego typu kosztami, a jeszcze odchodzą mu obowiązki administracyjne.

Aluminiowe ramy ONFRAME – najwyższa jakość w ekskluzywnym wydaniu

0
Aluminiowe ramy ONFRAME

Doskonały efekt ekspozycyjny przy użyciu aluminiowej ramy

Jedną z najnowszych form ekspozycji różnych zdjęć, reklam czy innych materiałów są ramy aluminiowe ONFRAME. Specjalna technologia polega na tym, że tkanina znajdująca się w ramie jest najpierw obszywana silikonową gumką, a następnie napinana i mocowana w aluminiowym profilu. Ten rodzaj oprawiania potrzebnych materiałów doskonale sprawdza się w różnorakich wnętrzach – hotelowych, biurowych, w restauracjach, sklepach i salonach sprzedaży.  Może być doskonałym uzupełnieniem ekspozycji na targach, wystawach czy konferencjach.

Wysoka jakość tkaniny oraz ekologiczna technologia zadruku typu HP Latex sprawia, że obrazy w aluminiowych ramach są wyjątkowo eleganckie i estetyczne. Wydruk jest bezwonny i trwały, a to wszystko przy zachowaniu najwyższej jakości barw i kontrastu. Produkt idealnie pasuje do ekskluzywnych mieszkań i apartamentów, gdyż cały urok tkwi w aluminiowej ramie – uniwersalny design pasuje do wielu wnętrz.

Dodatkowy efekt ekspozycyjny jest uzyskiwany dzięki zamontowaniu podświetlenia LED w ramie – dzięki tej dodatkowej funkcji obrazy wyglądają nietuzinkowo, zwłaszcza przy doborze odpowiedniego oświetlenia w pomieszczeniu. Dużą zaletą systemu ONRAME jest możliwość szybkiej wymiany obramowanej treści – w razie konieczności wystroju wnętrza czy zmiany przekazu reklamy, można łatwo zamontować inne materiały.

 

Kilka rodzajów ram, w zależności od potrzeb

Wśród oferowanych ram przez firmę Ondre.pl można wyróżnić kilka modeli:

– ramy ścienne lub podwieszane

– mniejsze ramy biurkowe

– ramy wolnostojące

Wybór jest uzależniony od rodzaju obramowanych treści i miejsca przeznaczenia.

Personalizacja wg uznania klienta

Firma Ondre.pl proponuje także personalizację ram – w zależności od potrzeb klient może dokonać zmian w zakresie:

– wymiaru ramy

– podświetlenia LED

– zadruku jedno lub dwustronnego

– koloru ramy

W razie innych wymagań klienta, firma jest otwarta na propozycje. Zawsze stara się tak zrealizować zamówienie aby klient był zadowolony w maksymalnym stopniu.

Wybór odpowiednich śrub

0
Wybór odpowiednich śrub

Oferta na akcesoria do felg aluminiowych oraz śrub do nich jest na tyle rozbudowana, że jeśli nie do końca orientujemy się, czego potrzebujemy, to wybór nowego sprzętu może okazać się stosunkowo trudny. Do tego należy dodać fakt, że niewłaściwe dobranie osprzętu do felg może zaowocować nie tylko mniejszymi lub większymi problemami w czasie instalacji, ale również już podczas eksploatacji samochodu. W tym miejscu trzeba zdecydowanie podkreślić, że taka sytuacja jest niedopuszczalna, albowiem może prowadzić do poważnych i niebezpiecznych konsekwencji, wśród których najpoważniejsze są uszkodzenie układów ABS a nawet odpadnięcie koła podczas jazdy. Chyba nie trzeba tłumaczyć, czym to się może skończyć – dlatego weźmy po prostu za pewnik, że tego tematu nie można w żadnym razie bagatelizować.

Kryteria i parametry wyboru

W razie braku pewności co do tego, jakie śruby do felg wybrać lub czy wytypowane modele są odpowiednie, należy sięgnąć po poradę fachowca. Zazwyczaj odpowiednio wykwalifikowane osoby można znaleźć już w sklepie, a już na pewno w serwisie czy warsztacie samochodowym. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje na temat śrub, żeby przynajmniej było wiadomo, od czego zacząć.

Śruby do felg opisane są kilkoma oznaczeniami, które będą pomocne w zorientowaniu się, czy dany model będzie odpowiedni do naszej felgi. To podstawowe informacje, dlatego powinny być jasno wymienione na opakowaniu produktu.

Osadzenie śruby

Ten parametr musi dokładnie odpowiadać gniazdom, jakie posiadają nasze felgi. Obecnie stosowane rodzaje osadzeń to płaskie, kuliste oraz stożkowe. Analogicznie, w felgach mogą się znajdować gniazda płaskie, kuliste albo stożkowe. Jeżeli wybierzemy nie pasujące do gniazd śruby, to felgi mogą być źle przymocowane, co z kolei poprowadzi do negatywnych konsekwencji opisanych kilka akapitów wyżej. Można więc potraktować osadzenie jako priorytetowy parametr i od niego zacząć wybór.

Skok i średnica gwintu

To również bardzo ważny parametr. Tutaj sama felga nie ma już znaczenia, bowiem śruby muszą się dopasować do piasty koła. Najłatwiej dobrać skok i średnicę gwintu poprzez odkręcenie starej śruby do felgi i dokonanie pomiarów. Innym sposobem jest sięgnięcie do technicznej specyfikacji pojazdu lub wykorzystanie odpowiednich konfiguratorów.

Długość śruby

To kolejna bardzo istotna kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę podczas wybierania nowych śrub. Tak jak w przypadku osadzenia oraz gniazd, zły wybór w temacie długości śruby do felg może prowadzić do powstawania zagrożeń w trakcie jazdy samochodem. Odpowiednia długość śruby powinna być podana w specyfikacji technicznej felgi, którą znajdziemy w dokumentach jej towarzyszących.

Sprawdzone śruby do felg znajdziesz tutaj: https://felgeo.pl/pol_m_Mocowanie-i-zabezpieczenie-kol_Sruby-do-felg_Sruby-mocujace-343582.html.

Wycieraczki na każdą pogodę

0
Wycieraczki na każdą pogodę

Kupno i wymiana wycieraczek nie jest trudna, jednak paradoksalnie kierowcy najczęściej o tym właśnie elemencie zapominają. Wycieraczki to integralne dopełnienie samochodu, bez tego dodatku nie może on prawidłowo funkcjonować. Wycieraczki jednak są traktowane jako coś zastanego. Póki działają nie ma problemu. Kiedy jednak odmówią posłuszeństwa z reguły będzie to w najmniej odpowiednim momencie. Wycieraczki zapewniają odpowiednią widoczność na drodze przy różnej pogodzie. Wyjeżdżając w trasę wszystkiego, a tym bardziej pogody przewidzieć się nie da. Okazjonalne sprawdzenie np. przy sezonowym przeglądzie czy wycieraczki dalej znajdują się na odpowiednim poziomie funkcjonalności pozwoli obyć się bez przykrych niespodzianek na trasie.

Kupić dopasowane wycieraczki

Wycieraczki samochodowe to wyjątkowo szeroka kategoria produktów. Na rynku pośród producentów szczególnie wybija się Bosch. Wycieraczki Bosch to jedne z najczęściej wybieranych wycieraczek przez nowoczesnych kierowców. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania, odpornością na zmienne warunki pogodowe oraz działanie szkodliwych czynników, jak i korzystną ceną. Wycieraczki Bosch nie są drogą inwestycja, a zwrot jest wielopoziomowy. Jest to zakup, którego jakości można być pewnym. Wycieraczki Bosch odznaczają się długą żywotnością, więc nawet zapominalscy kierowcy dodatkowo na nich zyskają. Bosch to marka, która istnieje na rynku od wielu lat. W tym czasie zgromadziła wokół siebie wiele tysięcy zadowolonych klientów na cały świecie, zawsze dostarczając im dokładnie tego, czego oczekują – czyli funkcjonalności i jakości. Wycieraczki Bosch to niedrogie nowoczesne rozwiązanie, które na powrót sprawi, że samochód będzie mógł jechać dalej, szybciej i bezpieczniej.

Sprawdzona jakość z sieci

Dziś większość produktów używanych na co dzień kupuje się z Internetu. Z wycieraczkami nie jest inaczej. Kierowcy motywowani są łatwością w połapaniu się w dużym wyborze, korzystną ceną oraz mniejszym zaangażowaniem czasowym. Kilka kliknięć i gotowe. W sieci znacznie łatwiej jest dobrać Bosch wycieraczki do swojego modelu auta. Eliminuje to problem szukania po stacjach benzynowych pasującej pary lub silenie się na uniwersalne zamienniki, które często pozostawiają wiele do życzenia pod względem funkcjonalności. Bosch to potwierdzona inwestycja, która szybko się zwróci zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. W sieci bez problemu znajdzie się wiele specjalistycznych sklepów, które zapewnią dostęp do wysokiej jakości produktów.

Podnośniki motocyklowe – na co zwracać uwagę przy kupnie

0
Podnośniki motocyklowe – na co zwracać uwagę przy kupnie.

Podnośnik motocyklowy, to jedno z urządzeń, dzięki któremu możliwe jest przeniesienie dwukołowca, jak również ułatwia wszelkie naprawy z nim związanych. Dzięki możliwościom jakie daje tego rodzaju podnośnik możliwe jest unoszenie sprzętu w osi pionowej, bez ryzyka uszkodzenia.

Wypożyczalnia samochodów Warszawa

0
Wypożyczalnia samochodów Warszawa

Warszawa to miasto cieszące się ogromną popularnością turystów ze względu na wspaniałą architekturę, ciekawą historię i mnóstwo interesujących miejsc, które można zwiedzić. Do Warszawy co roku mnóstwo osób przyjeżdża chociaż na kilka dni, często też po to, by móc zaznać choć trochę wielkomiejskiego życia. Planując wycieczkę do Warszawy należy uwzględnić szereg istotnych spraw. Jedną z nich jest to, w jaki sposób będziemy się po tym mieście poruszać.

Najprostszym i zarazem najtańszym sposobem zwiedzania Warszawy jest korzystanie z komunikacji miejskiej. W Warszawie możemy poruszać się autobusami, tramwajami oraz metrem. Studenci oczywiście mogą korzystać z ulgi studenckiej na podstawie ważnej legitymacji a jeżeli wybieramy się do stolicy na weekend, możemy zakupić bilet weekendowy, który skasowany raz, ważny jest przez cały weekend i na jego podstawie możemy jeździć wszystkimi środkami miejskiej komunikacji. Pozwoli nam to na konkretne zaoszczędzenie pieniędzy i jest najlepszą opcją dla tych, którym zależy na niskobudżetowym wyjeździe.

Jednak nie każdy z nas znosi ograniczenia jakie niesie ze sobą korzystanie z miejskiej komunikacji. Na bardziej wymagających turystów czekają wypożyczalnie samochodowe. Jest wiele miejsc, gdzie wypożyczyć samochód w Warszawie by móc jeździć tam swobodnie kiedy chcemy. Niejedna jest wypożyczalnia samochodów Warszawa, więc na pewno znajdziemy zadowalającą nas ofertę. Poza tym, że wynajem samochodu w stolicy pozwoli nam spokojnie zwiedzać miasto bez żadnych ograniczeń czasowych, jakie niesie ze sobą miejska komunikacja, a także zapewni to nam wygodę, pozwoli nam też na zwiedzenie okolicznych miejscowości czy wsi. Jeżeli jednak zapragniemy ucieczkę od wielkomiejskiego tłoku, bez żadnego problemu zrobimy to dzięki wypożyczonemu samochodowi.

Jeżeli planujemy zwiedzanie stolicy latem, lubimy ruch na świeżym powietrzu lub dbamy o ochronę środowiska, ciekawą atrakcją może też być wypożyczenie miejskiego roweru na zwiedzenie Warszawy. Rower pozwoli nam na spokojne przejażdżki po parkach, dojedziemy nim bezpośrednio w miejsca niedostępne dla samochodów, a poza tym dostarczymy sobie sporą dawkę ruchu, za co nasze ciało na pewno będzie wdzięczne. Zwiedzanie stolicy na rowerze to również ciekawa alternatywa dla miejskiej komunikacji i samochodów, którą zdecydowanie warto wypróbować odwiedzając stolicę.

Podsumowując, planując wycieczkę do Warszawy mamy wiele możliwości poruszania się po stolicy. Może to być wypożyczalnia samochodów w Warszawie, miejska komunikacja lub rower. Każdy z nas może dostosować formę poruszania się po stolicy idealną dla siebie.

Jakie spodnie motocyklowe wybrać?

0
Jakie spodnie motocyklowe wybrać?

Szukając oryginalnych spodni w sklepie motocyklowym, zwykle będziemy mogli wybierać pomiędzy dwiema podstawowymi kategoriami tego typu produktów odzieżowych. Są nimi spodnie tekstylne, na przykład spodnie jeansowe, spodnie ocieplane czy spodnie z membraną chroniąca przed wiatrem i wilgocią oraz spodnie skórzane, które stanowią niezwykle stylowe uzupełnienie wizerunku prawdziwie hardcorowego motocyklisty.

Co warte podkreślenia, kupując tekstylne lub skórzane spodnie w sklepie motocyklowym, zwykle mamy do wyboru kilka wersji takich spodni, ale zawsze wykonane są one z solidnych, wytrzymałych materiałów.

Zalety motocyklowych spodnie tekstylnych

Poza większą różnorodnością dostępnych fasonów, sposobów wykończenia czy wersji kolorystycznych spodnie tekstylne są zwykle znacznie lżejsze, a przez to wygodniejsze w użytkowaniu od spodni skórzanych wykonanych z grubej skóry naturalnej. Ponadto kupując dobrej jakości tekstylne spodnie w sklepie motocyklowym, mamy pewność, że są to produkty przygotowane pod specyficzne potrzeby motocyklistów. Bardzo często są to spodnie wzmacniane kevlarem, co pomaga chronić nogi motocyklisty przed bolesnymi otarciami w momencie gwałtownego hamowania i konieczności położenia motocykla na jezdni. Dużą zaletą spodni tekstylnych jest również ich lepsze dopasowanie do ciała, większa elastyczność i lepsza wentylacja, co ma kluczowe znaczenie podczas jazdy motocyklem po mieście, zwłaszcza podczas największych letnich upałów. W większości przypadków spodnie tekstylne dla motocyklistów są również spodniami wodoodpornymi, co wpływa na większy komfort jazdy w czasie deszczu.

Zalety spodni skórzanych na motocykl

Największym plusem tego typu spodni jest ich niezwykle stylowy wygląd. Kupując takie spodnie w sklepie motocyklowym specjalizującym się w sprzedaży odzieży dedykowanej specyficznej grupie motocyklistów, miłośników rocka i harleyów, zwykle możemy wybierać spośród kilku oryginalnych fasonów, spodni wykonanych z wysokogatunkowej skóry bydlęcej, wyróżniających się niezwykle atrakcyjnym wyglądem i doskonałej jakości wykonaniem. Dużą zaletą spodni skórzanych jest ich trwałość oraz zwiększona odporność na uszkodzenia natury mechanicznej. Skórzane spodnie ze sklepu motocyklowego z prawdziwego zdarzenia, zapewnią jeden z najwyższych poziomów ochrony przed otarciami.

Oczywiście wybór konkretnego typu spodni to zawsze kwestia indywidualnych upodobań każdego miłośnika motocykli. Podejmując decyzję zakupową, warto wcześniej zapoznać się z zaletami obu typów spodni motocyklowych. Dzięki temu ostateczny wybór powinien być bardziej trafny.

Odkurzacz rainbow

0
Odkurzacz rainbow

Niezbędnym wyposażeniem każdego współczesnego domu jest odkurzacz. Jego zakup powinien być jednak poprzedzony wstępną analizą, która pozwoli na wybór właściwego produktu biorąc pod uwagę zarówno aspekty ekonomiczne jak i zgodność z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie czyszczenia przestrzeni użytkowych.

Przy wyborze sprzętu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego jakość oraz wyposażenie. Ilość dołączonych do odkurzacza akcesoriów oraz zastosowane rozwiązania konstrukcyjne decydują o jego funkcjonalności oraz mają zasadniczy wpływ na lepsze efekty przy usuwaniu kurzu oraz wszelkiego rodzaju brudu.

Odkurzacze Rainbow

Zwykłe odkurzacze sklepowe dostępne są zazwyczaj w niskich cenach, jednak ich możliwości czyszczenia powierzchni podłogowych i ściennych, a także ilość dostępnych akcesoriów są wyraźnie ograniczone. Cechują się również często wysoką awaryjnością oraz dużym zużyciem energii. Sprawia to, iż, biorąc pod uwagę rachunek zysków i strat, wybór odkurzacza powinien być w zdecydowanej mierze podyktowany jego jakością i możliwościami, natomiast cena powinna stanowić jedynie odbicie rzeczywistej wartości danego produktu.

Na wybór właściwego odkurzacza składa się wobec tego kilka czynników, które należy uwzględnić, aby sprzęt odpowiadał naszym wymaganiom i wzorowo spełniał swoje zadanie. Pierwszym z nich jest oczywiście niezawodność w czyszczeniu powierzchni użytkowej. Perfekcyjne czyszczenie należy do najistotniejszych właściwości idealnego odkurzacza. Spełnienie tego warunku jest konieczne dla zaspokojenia naszych oczekiwać i decyduje o najwyższej wartości danego produktu.

Odkurzacze wodne Rainbow

Idealny odkurzacz musi się ponadto charakteryzować łatwym przemieszczaniem, które zapewni komfort użytkowania oraz sprawi, iż domowe porządki przestaną być przykrym i uciążliwym obowiązkiem. Niezwykle ważna jest także ergonomia sprzętu zapewniająca łatwość obsługi oraz bezproblemowe wykorzystanie dostępnych elementów wyposażenia i funkcji odkurzacza.

Powinien temu służyć odpowiednio skonstruowany i wyposażony w niezbędne przyciski ergonomiczny uchwyt dający możliwość uzyskania pełnej kontroli nad urządzeniem. Przy wyborze najlepszego odkurzacza należy się także kierować łatwością montażu oraz zastosowanym w danym urządzeniu technologiom.

Należy przy tym zwrócić uwagę na silnik odkurzacza oraz rozwiązania w zakresie filtracji, które, wpływając na czystość otoczenia, gwarantują lepsze warunki dla naszego życia i zdrowia. Cena takiego odkurzacza w najnowszej wersji z pełnym wyposażeniem może osiągać poziom około 12 tys. zł. Wyżej opisany zespół cech nowoczesnego i niezawodnego odkurzacza mieści się w produkcie marki rainbow. Odkurzacz rainbow zaprojektowany został z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach, ceniących sobie wygodę użytkowania oraz najwyższe standardy technologiczne. W powiązaniu z wysokimi walorami estetycznymi stanowi niezbędne dopełnienie każdego nowoczesnego domu, gdzie czystość i świeżość stanowią podstawę zdrowego i szczęśliwego życia.

Serwis odkurzaczy Rainbow

Sercem odkurzacza rainbow jest silnik Hurricane, który skonstruowany został w oparciu o najnowsze technologie, dzięki czemu umożliwia usunięcie wszelkiego rodzaju nieczystości i daje gwarancję niezawodności przy wykonywaniu najtrudniejszych zadań. Został ponadto wyposażony w dwustopniową filtracje zapewniającą usunięcie nawet najdrobniejszych cząsteczek kurzu.

Z kolei reflektory LED umożliwiają pracę w warunkach nocnych oraz pomagają dostrzec brud w zaciemnionych zakątkach mieszkania. Produkt marki rainbow zapewnia przy tym bezawaryjność oraz niski poziom zużycia energii, co decyduje o jego ekonomiczności oraz szczególnej trwałości. Na uwagę zasługuje też łatwość obsługi dająca wysoki komfort użytkowania, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym oraz dołączonym akcesoriom cechuje się większą funkcjonalnością niż zdecydowana większość zwykłych odkurzaczy.

Odkurzacze Rainbow kupisz tutaj: https://www.rainbowodkurzacze.pl/

WARTO PRZECZYTAĆ

Kopalnia Soli Bochnia – na szlaku najciekawszych tras Małopolski

Planując wakacyjne trasy warto zwrócić szczególną uwagę, na południe Polski, a dokładnie na najstarsze miasto Małopolski, Bochnię. To niezwykłe, malowniczo położone miasteczko, skrywa wielki...